Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 394
  • 560
  •   1
Отговори
# 525
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
 Peace Мерси, аз за нашите знам, че сме наказни, но и по тв-то не хванах щанги

# 526
  • София
  • Мнения: 11 923
Peace Мерси, аз за нашите знам, че сме наказни, но и по тв-то не хванах щанги
Гледала си БНТ  Sad

# 527
  • Мнения: 3 161
Щанги без бг участие нЕма да ти пуснат. Laughing

# 528
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Мога да коментирам  гимнастиката, тъй като само там съм компетентна.
За съжаление, не си връщаме позициите, отборът се оттегля след Рио, ще дойдат нови, млади момичета, необиграни, изобщо не се знае дали ще ги посрещнат така съдиите.
Невяна - има какво да подобри в играта си, за да е на нивото поне на Силвия Митева, която печелеше медали от световни първенства. Но имам надежда за нея, все пак и лоби ни трябва.

Като цяло общото ми впечатление от Рио 2016 е следното:
Много съм разочарована от гребането - спорт, в който имаме сума ти шампиони - Световни, Олимпийски, Европейски, едвам додрапвахме до финал Б... Гребните бази са в ужасяващо състояние, само погледнете тази във Видин.

Радвам се за Мирела и Тихомир, надявам се да получат подкрепа от държавата, да се опазят от контузии и да ни радват занапред, защото са млади.

Много голямо отстъпление имаме в борбата и бокса, спортове, в които сме традиционно силни...

Щеше ми се Данчо Йовчев да имаше своята млада смяна след Лондон, но уви и той беше последната бяла лястовица в спортната гимнастика, един спорт, който също ни е носил успехи в миналото (Боряна Стоянова, Стоян Делчев, Силвия Митова, Красимир Дунер и др.)

Тъжната реалност е, че повечето ни спортисти са на самоиздръжка - сами си плащат лагери, екипировка, пътувания по състезания, а така децата и младите хора, не се привличат в залите.


Така е, трябва да „гориш“ за спорта си, за да издържиш и финансово. Ако не са родителите да подкрепят, плащат, помагат, децата самички как да издържат.   А колко треньори работят буквално доброволчески, само и само за да предадат пламъчето на младото поколение. Но иначе обществото има големи очаквания и сакън, ако на състезание не се получи така, както си очаквал.. Rolling Eyes

# 529
  • MJF
  • Мнения: 8 516
Аз писах и назад че въобще един медал не очаквах от тези игри за родния спорт. Трите медала са факт. Ок за това на тези отделни бели птици както вече някой ги определи правилно.  Съответните федерации сега ясно че ще се окичат с тях. И какво ?! Ще си продължат държавите в държавата.
Провокираха ме тези  люде от художествената гимнастика- имам предвид м/ународната федерация,  та проверих олимпийските ни подвизи в ансамбъла след 1989.
Днес на 2 пъти испанци ни се изпречиха пред медали от по-благородна сплав Wink. Някак са ми "черни" испанците за момента  Wink
Финала в мъжкия волей макар и къс - 3:0 бе достатъчно емоционален а баш края бе  Joy hahaha Joy с поисканото непоискано видеопреразглеждане. Ама и съдията на мрежата бе  Mr. Green Whistling. Аз ако бях поне 3 пъти щях да го линчувам.  Mr. Green. Доволна съм и от 4 - те отбора в топ 4 какво показаха във финалните си мачове. Жалко че не можеше да си останат с титла топ 4 и да не се "бутат" за 3 медала. Малко ми е минорно, че може да се "разделя "  с не един стар любимец .

# 530
  • Мнения: 201
Щанги по БНТ имаше, само че предаваха само по-тежките категории (май почнаха от категория до 85кг) , без жените. Камен Алипиев коментираше и постоянно подмяташе, че не знаел кой би гледал щанги докато по същото време имало интересни баскетболни срещи  ooooh! Бяха поставени рекорди, така че чакам кои ще изгърмят с допинг (макар че това чакане може и да се проточи с години, когато решат да тестват  повторно за допинг баш преди ОИ 2024  Joy)

# 531
  • MJF
  • Мнения: 8 516
То думата "допинг" е вече като думата "цирк" да речем. 2016 ще я запомня в спорта именно с цялата овърдрама "Допинг" в жанр - пълна пародия.

# 532
  • София
  • Мнения: 6 062
Имаше щанги по БНТ, да, малко, но имаше.  Laughing

# 533
  • Мнения: 11 505
Аз изгледах всички щанги по F+ и Sport+HD. Всъщност почти всичко там изгледах. Малко странно ми беше мъж да коментира художествена гимнастика, но поне не прекъсваха състезанието заради бокс.

# 534
  • София
  • Мнения: 6 062
Евроспорт вече има европейските права за предстоящите Олимпиади - зимна в Пьонгчанг 2018 г.
и лятна в Токио 2020 г.! А там знаем, че има страхотни български коментатори.
Слава Богу, че ще има спасение от БНТ коментаторите и подборките им в излъчванията!

# 535
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Евроспорт вече има европейските права за предстоящите Олимпиади - зимна в Пьонгчанг 2018 г.
и лятна в Токио 2020 г.! А там знаем, че има страхотни български коментатори.
Слава Богу, че ще има спасение от БНТ коментаторите и подборките им в излъчванията!
Те поне имат два канала (имат възможност да създадат дотогава и трети) и няма да имат проблеми да излъчват всички състезания в реално време.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 04:55 от emokey

# 536
  • София
  • Мнения: 11 923
Аз писах и назад че въобще един медал не очаквах от тези игри за родния спорт. Трите медала са факт. Ок за това на тези отделни бели птици както вече някой ги определи правилно.  Съответните федерации сега ясно че ще се окичат с тях. И какво ?! Ще си продължат държавите в държавата.
Провокираха ме тези  люде от художествената гимнастика- имам предвид м/ународната федерация,  та проверих олимпийските ни подвизи в ансамбъла след 1989.
Днес на 2 пъти испанци ни се изпречиха пред медали от по-благородна сплав Wink. Някак са ми "черни" испанците за момента  Wink
Финала в мъжкия волей макар и къс - 3:0 бе достатъчно емоционален а баш края бе  Joy hahaha Joy с поисканото непоискано видеопреразглеждане. Ама и съдията на мрежата бе  Mr. Green Whistling. Аз ако бях поне 3 пъти щях да го линчувам.  Mr. Green. Доволна съм и от 4 - те отбора в топ 4 какво показаха във финалните си мачове. Жалко че не можеше да си останат с титла топ 4 и да не се "бутат" за 3 медала. Малко ми е минорно, че може да се "разделя "  с не един стар любимец .

Художествената гимнастика е олимпийски спорт от ОИ в Лос Анжелис. Ансамблите дебютират на ОИ през 1996 г.

# 537
  • Мнения: 14 133
Аз пък много им се радвам на ансанбъла ни по художествена гимнастика.  Peace
Плаках от радост заедно с тях на награждаването им.  Hug

# 538
  • София
  • Мнения: 26 894
Евроспорт вече има европейските права за предстоящите Олимпиади - зимна в Пьонгчанг 2018 г.
и лятна в Токио 2020 г.! А там знаем, че има страхотни български коментатори.
Слава Богу, че ще има спасение от БНТ коментаторите и подборките им в излъчванията!

Уфф, сигурна ли си?  Praynig
Официално ли е това инфо, ако може линк или поне потвърди, че е 100% Simple Smile
Ако е така, то нищо чудно да се върне и юровижъна с безплатния стрийм за всички спортове и дисциплини.  bowuu

# 539
  • София
  • Мнения: 26 894
Едно бързо обзорче на медалистите.

от 205 държави участнички (имаше и два отделни отбора: на независимите участници и отбор на бежанците)
Рекордния брой държави (87) взеха поне един медал на тези игри, като също рекорден брой златни медали (59) нации взеха поне едно злато.
9 държави спечелиха златен олимпийски медал за 1 път в тяхната история: Косово, Фиджи, Пуерто Рико, Йордания, Таджикистан, Кот Д’ Ивоар, Сингапур, Бахрейн и Виетнам.
Като за Косово, Фиджи и Йордания това бе първи медал изобщо за тях независимо от стойността му.

Класирането по нации бе спечелено от САЩ, които спечелиха същия брой златни медали като в Лондон, но общо спечелиха 18 медала повече отпреди 4 г.
Изненадващо, но напълно логично Великобритания се класираха на престижното второ място изпреварвайки Китай, които в Рио отбелязаха много голям спад спрямо Лондон 2012 г. 12 златни медала по-малко, това е голям провал за тях.
Русия без лекоатлетите, тежкоатлетите и някои други свои спортисти (най-вече в гребането) се класираха четвърти, ако бяха в пълния си състав можеха евентуално да спорят за второто място с британци и китайци. Много силно представяне на сборная, поне според мен.
Голям прогрес бележат Германия и Япония, като за последните това е нормално, пикът ще е в Токио 2020 г. където японците ще се пробват за крайния Топ 3 по нации, макар че ще е сложно.
Франция пак е седма, като имат един златен медал по-малко от Лондон, но много повече общ брой.
Република Корея отново е в топ 10, но в сравнение с Лондон имат цели 4 златни медала по-малко.
Италия, Австралия и Унгария се движат по хронометър, каквото в Лондон, такова и в Рио.
Много голям прогрес на Холандия, Испания и на Бразилия, но от последните се очакваше. Бразилците спечелиха това което най-много искаха, мъжкия футболен и волейболен турнир, другото е без особено значение...
Много силно представяне на Канада и Хърватия, които попаднаха в престижния финален топ 20.

При колективните спортове за пореден път американците се представиха най-силно с три олимпийски титли, а бразилците останаха втори с два златни медала.
Прави впечатление обаче изключителната константност на Сърбия във водната топка, баскетбола и волейбола (и то без участието на мъжкия им отбор).

Ето и една любопитна разбивка за топ 3 и тяхното представяне в Рио по спортове:

САЩ
46  + 37  + 38  = 121
13 спорта с поне 1 златен медал
22 спорта с поне един медал без значение какъв
Най-много в плуването (16) и леката атлетика (13)
-
Жени – 27 златни медала ; Мъже 18 златни медала ; 1 смесен

Великобритания
27  + 23  + 17  = 67
15 спорта с поне 1 златен медал
19 спорта с поне един медал без значение какъв
Най-много в колоезденето (6) и гребането (3)
-
Жени – 8 златни медала ; Мъже 19 златни медала

Китай
26  + 18  + 26  = 70
10 спорта с поне 1 златен медал
19 спорта с поне един медал без значение какъв
Най-много в скоковете във вода (7) и вдигането на тежести (5)
-
Жени – 14 златни медала ; Мъже 12 златни медала

Общи условия

Активация на акаунт