Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 471
  • 560
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 30 132
Ето какво стана с К. Пулев. Обявиха го за безперспективен боксьор, гониха го от федерацията, имаше някакви драми там. Хвана си чукалата, плати си сам на треньори, отиде в Германия и изведнъж стана перспективен. Всичко е и до управление на федерациите. Там са го обърнали на бащиния и шуробаджанащина.

Ето, че "държавата" не е преценила правилно.

Ето, днес слушах нашия олимпиец в стрелбата. Пушката била нова, пристигнала в последния момент, нямало патрони за нея. Кой е отговорен сега за тази простотия?

# 211
  • Мнения: 5 490

DeltaAzimut, нарочно ли пропускаш моите постове?

Не виждам смисъл в тях. Нищо конкретно не казваш. Само общи приказки.
За всеки спортист най-важното са медалите. Щото и аз мога да тичам и да отида на олимпиада да потичам. Това, обаче, не ме прави качествен спортист. Ако не се борят за медали, за какво въобще са там? Thinking

# 212
  • София
  • Мнения: 11 985
Конкретно ти казвам, че финансирането не е еднакво за всички. Писах ти и някои от критериите, по които се решава кой колко да получава или да не получава изобщо.

Явно в това няма смисъл ooooh!

# 213
  • MJF
  • Мнения: 8 585
BigCityNights,  към момента съм на твоето мнение.
Давам примери с наблюдения от Чехия и Югославия и сегашните ѝ - Сърбия и Македония. Сравнявайки видяното и усетено там с това у нас. Колко мои набори могат да кажат че редовно спортуват, техните родители също, техните прародители също и от друга страна - моите деца .... и т.н. Разлика в този аспект аз виждам огромна просто. Т.е. процента на спортуващите у нас редовно  за здраве и в горните 2/3 държави. Туй уж по - близки примери до нас, едни съседи, други уж с общо близко минало. Изобщо няма да сравнявам с други  известни масово спортуващи нации.

DeltaAzimut което пише го има реализирано в не една държава и то демократични. Просто дадени спортове предимно исторически са станали така да се каже държавен приоритет и малкото пари , които държавата отпуска отиват във върпосните  федерации. Но там зад тези спортове пък има маса любителски спортуващи фенове. И като цяло не малко доволни по този начин.

Последна редакция: сб, 13 авг 2016, 20:23 от Шошулчо

# 214
  • Мнения: 3 161
Без да съм бил никога спортист съм сигурен, че условията в БГ за трениране на каквото и да било са супер зле спрямо всяка друга държава.

# 215
  • Мнения: 5 490
Конкретно ти казвам, че финансирането не е еднакво за всички. Писах ти и някои от критериите, по които се решава кой колко да получава или да не получава изобщо.

Явно в това няма смисъл ooooh!

Няма смисъл, да. Аз говоря за нещо съвсем различно -  важно е не СЛЕД, а ПРЕДИ. Това, което казвам е, че държавата трябва да наблегне да изгради спортисти-медалисти (чрез съответно финансиране на целеви спортове - треньори, база, подбор на спортисти), а не ако някой по някаква случайност стане медалист, тогава да финансира. Разбираш ли разликата?

# 216
  • Мнения: 1 384

DeltaAzimut, нарочно ли пропускаш моите постове?

Не виждам смисъл в тях. Нищо конкретно не казваш. Само общи приказки.
За всеки спортист най-важното са медалите. Щото и аз мога да тичам и да отида на олимпиада да потичам. Това, обаче, не ме прави качествен спортист. Ако не се борят за медали, за какво въобще са там? Thinking

Не можеш. За да стигнеш до там се покриват нормативи, които не са селски нормативи. За да покриеш норматив се ходи също на определени състезания. Става се републикански шампион най-малкото, за да тръгнеш на някъде. Та точно ти ей така-не можеш нищичко.

# 217
  • Мнения: 5 490

DeltaAzimut, нарочно ли пропускаш моите постове?

Не виждам смисъл в тях. Нищо конкретно не казваш. Само общи приказки.
За всеки спортист най-важното са медалите. Щото и аз мога да тичам и да отида на олимпиада да потичам. Това, обаче, не ме прави качествен спортист. Ако не се борят за медали, за какво въобще са там? Thinking

Не можеш. За да стигнеш до там се покриват нормативи, които не са селски нормативи. За да покриеш норматив се ходи също на определени състезания. Става се републикански шампион най-малкото, за да тръгнеш на някъде. Та точно ти ей така-не можеш нищичко.

Какъв е смисъла да си републикански шампион, като се класираш първи отзад напред на олимпиада? Толкова са ни качествени и републиканските първенства значи. Пак да попитам - ако не се борят за медали, за какво въобще отиват там? Thinking

Аз казах, каквото имах да казвам. Който разбрал - разбрал. А който не разбрал, ще продължи да очаква медали от български спортисти, ама на куково лято.

# 218
  • Мнения: 5 741

Ето, днес слушах нашия олимпиец в стрелбата. Пушката била нова, пристигнала в последния момент, нямало патрони за нея. Кой е отговорен сега за тази простотия?
Тъкмо за него щях да пиша. Не могъл да стреля с нея в Германия преди олимпиадата, защото патроните на старата му пушка не станали за нея. Е, как може да поръчаш пушка, която предполагам е  доста скъпа, без да провериш с какви патрони стреля? Абсолютно безхаберие.

# 219
  • Мнения: 1 384
Едва ли не е проверил точно. Laughing
Много сте далече от истината как точно се случват нещата в спортаи как се финансира и как се дотира от федерациите и как се печели републиканско и т.н.

# 220
  • Мнения: 4 696
Аз пък мисля, че тези спортисти са направили предосратъчно със самия факт, че са там на фона на условията, в които тренират и това, което държавата прави за тях, а то май е едно голямо Нищо.  Давали са не един репортаж по тв за млади обещаващи спортни таланти и мизерия, в която тренират. Ако някой спечели медал наистина ще е цяло чудо за мен, но аз вярвам в чудеса.
Пожелавам успех на Ивет Лалова, дано се събудя по това време и да я гледам.

# 221
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Абсолютно съм съгласна

# 222
  • Мнения: 5 490
Аз пък мисля, че тези спортисти са направили предосратъчно със самия факт, че са там на фона на условията, в които тренират и това, което държавата прави за тях, а то май е едно голямо Нищо.  Давали са не един репортаж по тв за млади обещаващи спортни таланти и мизерия, в която тренират. Ако някой спечели медал наистина ще е цяло чудо за мен, но аз вярвам в чудеса.
Пожелавам успех на Ивет Лалова, дано се събудя по това време и да я гледам.

Ами точно това казвам - ако държавата определи целеви спортове за финансиране, то условията, в които спортистите ще тренират, няма да са мизерни. Два-три спорта за цялата страна, но при отлични условия, добро заплащане на треньорите и пр.

Последна редакция: нд, 14 авг 2016, 15:14 от DeltaAzimut

# 223
  • Мнения: 4 696
Направо ми се струва невъзможно за съжаление. Аз нямам пряк досег със спорта, просто фен съм, но ми е много тъжно.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Ако държавата финансира определени спортове, за останалите съвсем нищо няма да остане. Аз имам преки наблюдения от 20 години насам върху синхронно плуване, водна топка и отчасти плуване във Варна.
В момента всеки клуб, на базата на събраните точки от участия в предходната година, получава определени средства от Министерството /Спортния тотализатор/. Във Варна получават малки суми и от Общината. В нашия клуб по синхронно плуване, пък и в останалите, плащаме абсолютно всичко по участие в състезания, бански за участие /между 50 и 100 лева/, да не говорим за някой турнир в чужбина. Слава Богу, във Варна базата се ползва безплатно от спортните клубове, в София знам че не е така.
Ако се спрат и тези 5-6000 лв на година, които получават тези клубове, тотално ще изпаднат в нищото. За да пробие примерно дует в синхронното плуване, то той трябва да отиде в годината на 4-5 турнира, за да ги видят съдиите, забележат, харесат. Спорта е такъв, субективен. Всеки един турнир - от джоба на родителите. За европейско или световно, понякога плаща федерацията, понякога не.
В същото време, не може всички момичета да тренират художествена гимнастика, или всички момчета футбол и баскетбол, защото примерно тези спортове са определени за приоритетни.

И кръга се завърта. При недостатъчно финансиране изобщо за спорта, все някой ще е ощетен  Confused Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт