Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 484
  • 560
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 303
Дано Елица е повлякла крак и имаме още медали!

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 13:58 от vasq_5

# 361
  • Мнения: 4 303
В три спорта ще има българско участие в днешния, 13-и официален състезателен ден на 31-ите Летни олимпийски игри в Рио де Жанейро.

В лекоатлетическия турнир Георги Иванов ще участва в квалификациите на тласкане на гюле. Състезанието стартира в 15:55 часа българско време.

Мирела Демирева ще бъде сред участничките в квалификациите на скок на височина при жените. Състезанието трябва да започне в 16:00 часа.

В турнира по борба при жените Тайбе Юсеин ще представя България в категория до 63 килограма. В първата си схватка тя среща състезаващата се за Съединените щати Елена Пирожкова, а срещата ще започне около 16:00 часа.

В модерния петобой при мъжете ще стартира Димитър Кръстанов. Състезанието започва в 20:30 часа.

# 362
  • Мнения: 4 696
Успешен ден и на днешните състезатели.

# 363
  • София
  • Мнения: 27 175
18.07.2016 г. четвъртък

13:30 ч. Голф – жени 2 кръг
* 14:30 ч. Бадминтон – двойки жени – мач за 3/4 място – Китай – Република Корея
* 15:08 ч. Кану-Каяк – двойки мъже Каяк 1000 м.
* 15:23 ч. Кану-Каяк – мъже сингъл Кану 200 м.
15:20 ч. Бадминтон – жени полуфинал
15:30 ч. Лека атлетика – серии/квалификации + десетобой
* 15:47 ч. Кану-Каяк – двойки мъже Каяк 200 м.
16:00 ч. Скокове във вода – жени кула – полуфинал
16:00 ч. Модерен петобой – жени фехтовка
* 16:10 ч. Бадминтон – двойки мъже – мач за 3/4 място – Китай – Великобритания
* 16:11 ч. Кану-Каяк – жени сингъл Каяк 500 м.
17:00 ч. Бадминтон – жени полуфинал
* 17:00 ч. Триатлон - мъже
* 17:50 ч. Бадминтон – двойки жени – Финал – Япония – Дания
* 18:00 ч. Хокей на трева – мъже – мач за 3/4 място: Холандия - Германия
* 18:00 ч. Лека атлетика - мъже 400 м. с пр.
18:20 ч. Водна топка – мъже полуфинал – Черна гора - Хърватия
19:00 ч. Синхронно плуване – ансамбъл
19:00 ч. Волейбол – жени полуфинал – Сърбия - САЩ
* 19:00 ч. Футбол – жени – мач за 3/4 място: Бразилия – Канада
* 19:05 ч. Ветроходство - 470 жени - Финална гонка
19:30 ч. Колоездене BMX – мъже 1/4 финали – 3 ръна
* 19:50 ч. Ветроходство - 470 мъже - Финална гонка
20:00 – 21:15 ч. Бокс – жени 48-51 кг. полуфинали ; мъже до 56 кг. полуфинали ; мъже до 75 кг. полуфинали
20:30 ч. Модерен петобой – мъже фехтовка
* 20:35 ч. Ветроходство - 49er мъже - Финална гонка
* 21:20 ч. Ветроходство - 49erFX жени - Финална гонка
* 21:30 ч. Бокс – мъже до 81 кг. – Финал – Хулио Сезар Ла Круз (Куба) – Адилбек Назимбетов (Казахстан)
21:00 ч. Баскетбол - жени полуфинал – Испания – Сърбия
21:30 ч. Хандбал – жени полуфинал – Холандия - Франция
* 22:00 ч. Скокове във вода – жени кула – Финал
22:30 ч. Водна топка – мъже полуфинал – Италия - Сърбия
* 23:00 ч. Хокей на трева – мъже – Финал – Белгия – Аржентина
23:00 – 23:45 ч. Таекуондо – полуфинали – жени 57 кг. ; мъже 68 кг.
* 23:00 – 01:45 ч. Борба – свободен стил жени – за 3/4 място (по два мача на категория) + Финали – категории до 53 кг. / 63 кг. / 75 кг. – общо 3 финала
* 23:30 ч. Футбол – жени – Финал – Швеция - Германия
00:35 ч. Лека атлетика – десетобой – копие
01:00 ч. Баскетбол - жени полуфинал – Франция – САЩ
02:30 ч. Хандбал – жени полуфинал – Норвегия - Русия
* 02:30 ч. Лека атлетика - мъже чук
02:45 ч. Лека атлетика – полуфинали
* 03:00 – 04:15 ч. Таекуондо – жени до 57 кг. ; мъже до 68 кг. – четири мача за 3/4 място (по два на категория) + 2 финала
* 03:10 ч. Лека атлетика - жени копие
* 03:56 ч. Лека атлетика – 1500 м. – финал на десетобойците
* 04:00 ч. Плажен волейбол – мъже – мач за 3/4 място: Русия – Холандия
04:15 ч. Волейбол – жени полуфинал – Китай - Холандия
* 04:15 ч. Лека атлетика - жени 400 м. с пр.
* 04:30 ч. Лека атлетика - мъже 200 м.
* 04:59 ч. Плажен волейбол – мъже – Финал: Италия – Бразилия
-
26 финала (15 за 3/4 място)

# 364
  • София
  • Мнения: 27 175
Браво на Ели. Ето така се воюва за олимпийски медал.  bg
Едно голямо браво на Ивет за това което постигна. Уникална спортистка. Респект.
Браво и на Тишо. Това са тримата ни спортисти с които можем да се гордеем.  bowuu
Имамче си вече медал и ние. И пак златната ни борба. Добре, че е тя...  bowuu

# 365
  • София
  • Мнения: 27 175
yes
Fabian Hambüchen    нейсе с олимпийско злато на висилка. Ама много му се радвам. Още от Атина го помня. После в Пекин и Лондон съответно бронз и сребро на висилката. Браво!
Simone Biles с още едно злато на земя.
Синхронните плувни дуети с ясно и напълно заслужено злато. Не ми се коментират съдийте обаче.
Снимането на тези 2 дисциплини е под средното ниво  за жалост  Close Twisted Evil. Изобщо не съм доволна от снимачите.
Остана атракцията на ансамблите.

Аз имам слабост към летящия холандец ама тук така полетя, че не се спря, уфф. :/
Но Фабиан Хамбюхен взе това което му липсваше и сбъдна мечтата си. Винаги се радвам много за спортист, който упорито преследва определено нещо, което му се изплъзва и в крайна сметка успява да го постигне.

Едва снощи гледах пълния запис на синхронното. Амииии рускините за 4 пореден път със злато, това е нещо уникално. Самото им изпълнение беше вълшебно. Няма какво да се коментира. Недостижима класа са. Все едно гледах истински русалки излезнали от морето. Няколко пъти си го пусках да плакна очички. Simple Smile Оцената им обаче е ниска. Заслужаваха хайде ако не 10.0 то поне 9.95
Не може това изпълнение да е само с 1.5 над посредственото изпълнение на китайките. Сега за китайките, ами извинявам се, не съм чак такъв специалист, но според мен не са достойни за среброто. Едни такива мудни и скучни. Украинките много ми харесаха, както и испанките. За мен това е правилната тройка: Русия, Украйна, Испания.

# 366
  • Мнения: 18 442
Кратко филмче за пътя на Симон Байлс - https://www.youtube.com/watch?v=URbCILQ95Cw . Стана ми много симпатична.

# 367
  • MJF
  • Мнения: 8 588
Diavolo, точно за това се  Close  Twisted Evil на съдиите в синхронното и на скоковете във вода. Значи някой/някои е просто 2 глави поне напред пред вскички останали налични. И дай сега за да не се сърдят федерациите, за да не си разваляме рахата в м/ународната федерация прикрито от PR мотата : да поощряваме развитието на спорта ни в различни държави, да не отчайваме начинаещине.... и от този сорт, да принизяваш майстрорството постигнато от накой/някои. Що за равенство ?!  #Cussing out Вдигнаха ми кръвното пак а художествената гимнастика даже още не е почнала.  Tired
Съдиите гонят зрителя и инвеститора в тези спортове. Не друг  Stop.

Разбира се че се радвам за постижението на Елица Янкова. Българския спорт трябва да ѝ даде от негово име също медал. В аналите на МОК няма да остане България без медал от Рио 2016 благодарение на нейната буквална борба.

 Embarassed съвсееем отделно от това аз въобще съм пълен пас от тези спортове където някой бие , бута друг човек или стреля назависимо по какво. Ако ме питат туй нита са спортове , еле пък олимпийски. Нито гледам, чета, нито знам имена в тях.  Peace Blush. Тук влиза съвременния ръгби, футбол, баскетбол, хандбал, водна топка, хокей  Peace- гледката към момента като погледна тези спортове ми прилича на борба свобден стил, кварталните гамени и бокс. Сори  Peace.  За това и някак си неемоционално приемам факта че баш родния спорт е с големи традиции и назад във времето  и дори сега още с отделни проблясъци баш в такива дисциплини. Някак неудобно и неприятно  ми е .  Blush

СГ и съдиите също са голяма тема. Ако се задържи спортиста, т.е. най -вече ако е късметлия откъм травми , може след година , 2, 5 , 8 , че и повече да го компенскират за не даден, вкл. олимпийски медал някъде назад във времето.  Whistling. Така бе и в Рио.
"Летящия холандец " просто не  му върви напоследък. Да е жив и здрав и да мине този тъмен пероид.

Симон Байлс да видим дали ще продължи с активното състезаване.

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 14:21 от Шошулчо

# 368
  • Мнения: 2 045
Загуба за Тайбе Юсейн със 7 на 10  Confused Доста оспорване беше

# 369
  • София
  • Мнения: 27 175
Симон Байлс да видим дали ще продължи с активното състезаване.

Уф, е стига защо не? парички? :о
Надявам се да остане поне още 4 г. до Токио. Аз такъв талант не съм виждал, просто е родена за гимнастика. Simple Smile

# 370
  • София
  • Мнения: 27 175
Браво на Мирела Демирева. Класира се за финала в скока на височина. Simple Smile
Нещо, което трябваше да направи и го направи. Задачата минимум е изпълнена, задачата максимум е медал, но ще е много сложно. Дано има ден. Но и в топ 8 да финишира ще е отлично.

# 371
  • Мнения: 2 045
Симон Байлс да видим дали ще продължи с активното състезаване.

Уф, е стига защо не? парички? :о
Надявам се да остане поне още 4 г. до Токио. Аз такъв талант не съм виждал, просто е родена за гимнастика. Simple Smile
чакат я доста парички от спонсори, доколкото виждам  Mr. Green аз също се надявам да я гледам пак

# 372
  • MJF
  • Мнения: 8 588
За Симон Байлс да поживеем и ще видим. Четох тези дни разни цитати от нея, отчитайки къде живее, историята ѝ и спортната ѝ до тук история,  по-скоро клоня към край на състезателна кариера. Но нека страстите утихнат и ще видим.  То и   аз такива спортисти искам на всяка олимпиада да ги гледам. Аз например не знаех че Фабиан е в немския отбор за Рио и такова радостно възклицание направих, като го видях на екрана още в първите минути като включиха картина от залата , че не биваше себе си да съм видяла  Mr. Green Laughing. Еми този спортист го гледах четвърта олимпиада.  И то на съвсем прилично ниво.  
Стиснати палци за всичките ни атлети които продължават.  Praynig

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 18:02 от Шошулчо

# 373
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Полуфинала Черна Гора - Хърватска в момента по БНТ HD, а довечера в 22.45 Сърбия - Италия. Радвам се, че поне това са решили да излъчат  Laughing

# 374
  • MJF
  • Мнения: 8 588
По Матч ТВ на живо от 19 ч почва синхронното ансамбли. Утре финала е по-рано - от 17,55.

Общи условия

Активация на акаунт