Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 428
  • 560
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 14 133
Браво на Мирела и от мен!  bouquet
Успех на финала.  Praynig

# 376
  • Мнения: 1 795
Много интересен и драматичен финал при женските двойки в бадминтона и победа за световните #1 Мацутомо и Такахаши

Успех на Демирева на финала Peace
Георги Иванов както винаги не показа най-доброто от себе си на голямо състезание.

# 377
# 378
  • Мнения: 1 795
Това е шега някаква, но Спирталци са ѝ повярвали...

# 379
  • Мнения: 2 045
и аз така си помислих  #Crazy Те Спорталците по принцип не са си сериозна медия, та всичко очаквам от тях

Някой следи ли какво се случва с Димитър Кръстанов на модерния петобой, че да сподели?

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 21:12 от Holly Pink

# 380
  • София
  • Мнения: 27 132
19.08.2016 г. петък

13:30 ч. Голф – жени 3 кръг
* 14:00 ч. Лека атлетика – 50 км. спортно ходене – мъже
14:30 ч. Бадминтон – мъже 1/2 финал
следват (един след друг):
* Бадминтон – жени – за 3/4 място – Китай - Япония
Бадминтон – мъже 1/2 финал
* Бадминтон – жени – Финал – Испания - Индия
* Бадминтон – двойки мъже – Финал – Малайзия - Китай
15:07 – 15:59 ч. Кану-Каяк – полуфинали (мъже сингъл Каяк 200 м. ; двойки мъже Кану 1000 м. ; четворка жени Каяк 500 м. ; четворка мъже Каяк 1000 м.)
16:00 ч. Конен спорт: индивидуален прескок – 1 рунд
16:20 ч. Художествена гимнастика – индивидуално многобой – квалификация – ротация 1
* 17:20 ч. Водна топка – жени за 3/4 място – Унгария - Италия
18:00 – 18:25 ч. Модерен петобой – жени плуване (6 серии)
* 18:00 ч. Синхронно плуване – ансамбли – свободен танц - финал
* 18:00 ч. Хокей на трева – жени за 3/4 място
* 19:00 ч. Футбол – жени – мач за 3/4 място: Бразилия – Канада
19:00 ч. Волейбол – мъже полуфинал – Италия - САЩ
* 19:30 ч. Конен спорт: индивидуален прескок – 2 рунд
19:30 ч. Колоездене BMX – жени полуфинал 1
19:38 ч. Колоездене BMX – мъже полуфинал 1
19:50 ч. Художествена гимнастика – индивидуално многобой – квалификация – ротация 2
20:00 ч. Модерен петобой – жени фехтовка
20:00 – 22:00 ч. Бокс: следват един след друг през 15 мин.
мъже до 52 кг. полуфинали
мъже до 64 кг. полуфинали
мъже +91 кг. полуфинали
жени 69-75 кг. полуфинали
* жени 57-60 кг. Финал – Китай – Франция
20:00 ч. Колоездене BMX – жени полуфинал 2
20:08 ч. Колоездене BMX – мъже полуфинал 2
20:30 ч. Колоездене BMX – жени полуфинал 3
20:38 ч. Колоездене BMX – мъже полуфинал 3
* 20:30 ч. Лека атлетика – 20 км. спортно ходене – жени
20:50 ч. Художествена гимнастика – индивидуално многобой – квалификация – ротация 3
* 21:00 ч. Колоездене BMX - Финал жени
* 21:15 ч. Колоездене BMX - Финал мъже
* 21:30 ч. Водна топка – жени Финал – САЩ - Италия
21:30 ч. Модерен петобой – жени прескачане на препятствия (Конен спорт)
21:30 ч. Хандбал – мъже полуфинал – Франция - Германия
21:30 ч. Баскетбол – мъже полуфинал – Испания – САЩ
22:00 ч. Скокове във вода – мъже предварителен квалификационен кръг
22:20 ч. Художествена гимнастика – индивидуално многобой – квалификация – ротация 4
* около 23:00 ч. – следват един след друг: Свободна борба – мъже 57 кг. / 74 кг. – 4 мача за 3/4 място + 2 финала
* 23:30 ч. Футбол – жени – Финал – Швеция – Германия
* 00:00 ч. Модерен петобой – жени Бягане/Стрелба (комбо)
* 01:00 ч. Хокей на трева – жени Финал
01:00 ч. Баскетбол – мъже полуфинал – Австралия – Сърбия
02:30 ч. Хандбал – мъже полуфинал – Полша - Дания
* 02:30 ч. Лека атлетика – жени овчарски скок
02:40 ч. Лека атлетика – жени 4х400 м. – серии
* 03:00 – 04:15 ч. Таекуондо – жени 67 кг. / мъже 80 кг. – 4 мача за 3/4 място + 2 финала
* 03:05 ч. Лека атлетика – хвърляне на чук - мъже
03:10 ч. Лека атлетика – мъже 4х400 м. – серии
* 03:40 ч. Лека атлетика – жени 5000 м.
* 04:15 ч. Лека атлетика – жени 4х100 м.
04:15 ч. Волейбол – мъже полуфинал – Русия - Бразилия
* 04:35 ч. Лека атлетика – мъже 4х100 м.
-
22 финала (12 за 3/4 място)

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 11:17 от Diavolo

# 381
  • Мнения: 4 303
Да допълня само:

Трима български състезатели в два вида спорт ще вземат участие в 14-ия ден от Олимпийските игри в Рио де Жанейро.
- борба, свободен стил: Владимир Дубов (категория до 57 килограма), около 16:00 ч. Репешажи и финали след 22:00 ч.

- борба, свободен стил: Георги Иванов (категория до 74 килограма) – около 16.00 ч. Репешажи и финали след 22:00 ч.
- художествена гимнастика, квалификации за индивидуалния многобой: Невяна Владинова – 16.20 ч.
Успех!

# 382
  • София
  • Мнения: 27 132
Някой следи ли какво се случва с Димитър Кръстанов на модерния петобой, че да сподели?

Вчера на фехтовката е на 17 място с 214 точки
утре е плуването, паркура и комбото (това е бягане+стрелба)

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 16:40 от Diavolo

# 383
  • София
  • Мнения: 27 132
Любопитно ми е кои спортове следите и кои не? И кои са ви любимите спортове в програмата (отчитайки че футбола, тениса и колоезденето на шосе нямат такава тежест на олимпийски игри, особено футбола, където играят основно играчи до 23 г.)
Така че аз Тенис, Футбол и Колоездене на шосе няма да слагам.
Иначе генерално погледнато футбол, тенис и основните зимни спортове са ми приоритет номер 1.
А гледам редовно и големите обиколки на Франция, Италия и Испания в колоезденето.

Аз гледам всичко или поне се опитвам, успявам засега, хаха.

Любими:
1. Плуване
2. Лека атлетика
3. Спортна гимнастика
4. Водна топка / Скокове във вода / Синхронно плуване
5. Стрелба с лък - адски много го харесвам и с кеф бих се пробвал ама няма къде
6. Баскетбол
7. Волейбол
8. Плажен волейбол
9. Хандбал
10. Колоездене на писта
11. Хокей на трева
12. Академично гребане / Кану-Каяк
13. Фехтовка/Стрелба
14. Тенис на маса/Бадминтон
15. Вдигане на тежести
16. Бокс, Борба, Джудо
17. Батут

Много са ми любимите, обичам много спорта. Като водно чадо всичко свързано с водата гледам и обичам, може би без маратона, който ми е много скучен, освен финиша ако има финален такъв.
Но определено топ 3 са си топ 3, това за мен са и най-престижните инидивидуални спортове и по-скоро по една случайност са и най-чаканите и следени от мен. Специално плуването и атлетиката си ги следя регулярно сезон по сезон от малък още и не пропускам почти нищо, като си водя и статистики. А спортната гимнастика гледам всички европейски и световни първенства, но се ограничавам до там.

От новите много ми хареса Ръби 7, страхотно шоу се получи.
Никога не съм харесвал голфа, но тук гледах последните две сесии при мъжете и ми хареса определено, имаше и страхотна драма, всичко се реши буквално с последния удар на последната дупка.

Това което гледам само на олимпиади е Триатлона, Модерния петобой, Конния спорт и плувния маратон. Не че не ги харесвам, но не са ми никакъв приоритет.
Таекуондото ме дразни определено и не мога да разбера защо изобщо е олимпийски спорт, гледам само на олимпиада от немай къде, но ми е много досадно.
Ветроходството не го разбирам и проумявам. Ако дадат нещо гледам, но дърпат там некви платна, гонят вятъра.  Laughing
Художествената гимнастика ми е много дразнещ спорт. Ако не бяха родните ни традиции и успехи изобщо нямаше и да поглеждам, а сега гледам само заради нашите момичета, но ми е голяма досада. Съдийството уби този спорт, това мога да кажа със сигурност.

# 384
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
аз гледам всичко  БЕЗ стандартните- тенис, волейбол, баскетбол, футбол и голф. Всичко друго ми е интересно, Тази година не можах да гледам батута и конния спорт и ме е яд.

# 385
  • Мнения: 1 795

Художествената гимнастика ми е много дразнещ спорт. Ако не бяха родните ни традиции и успехи изобщо нямаше и да поглеждам, а сега гледам само заради нашите момичета, но ми е голяма досада. Съдийството уби този спорт, това мога да кажа със сигурност.


За жалост трябва да се съглася с теб, Diavolo. Като дете много обичах художествената гимнастика. От петнайсетина години обаче следя само, когато има читаво българско участие и гледам да не се ядосвам.

С най-голямо удоволствие следих:

Бадминтон
Тенис
Плуване
Спортна гимнастика
Лека атлетика
Стрелба с лък (корейците са феноменални)
Скокове във вода
Волейбол
Хандбал

# 386
  • Мнения: 5 490
Аз обичам да гледам водните спортове, лека атлетика и колоездене в зала.
Иначе харесвам също бейзбол и хокей.

# 387
  • Мнения: 11 534
Спортовете които аз следя на Олимпиадата са:

Спортна гимнастика- като бивша гимнастичка това е най-любимият ми спорт и винаги ще бъде  Heart Eyes Дори и сега след толкова много години само докато гледам ми се изпотяват дланите от притеснение за състезателите, особено при съчетанията на греда Crazy
Вдигане на тежести- мъжът ми е бивш тежкоатлет, коментира много интересно състезанията и е истинско удоволствие да гледам с него тежестите.
Лека атлетика
Плуване/скокове/синхронно



Футбол обичам, но не и олимпийския. Скучен ми е. Също така не гледам баскетбол, волейбол, хандбал, голф, тенис на корт, бокс и борба с изключение на случаите когато имаме българско участие.
Художествената гимнастика на мен ми е скучна, но ако случайно ми попадне гледам. Сега също ще гледам заради нашите момичета.
Много харесвам спортната акробатика и силно се надявам някой ден тя също да стане олимпийски спорт.

# 388
  • Мнения: 2 780
Вдигането на тежести някога ми беше интересно. Гледам основно лека атлетика, но на тези игри нямаше конкурентни дисциплини, скуката е убийствена. Искам да направят снукъра олимпийски спорт.

# 389
  • София
  • Мнения: 11 977
Гледам всичко, на което попадна, когато имам възможност за гледане.

Като бивша гимнастичка не мога да съм равнодушна и гледам задължително. Това е моят спорт.

Общи условия

Активация на акаунт