Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 500
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
# 391
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
Gunpower го гледах по HBO GO, ама нещо не ми допадна много. Иначе играта и визията си бяха добре, според мен нещо сценария беше малко постен.

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
Още един ще излиза
http://www.imdb.com/title/tt1072748/

# 393
  • Вестерос
  • Мнения: 38 345
Oхоо с Хелън Simple Smile))

# 394
# 395
# 396
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
И двата са ги пуснали по HBO. Смятам тези дни да ги гледам.

# 397
  • Вестерос
  • Мнения: 38 345
Ooo и двата ще ги видя Simple Smile

# 398
  • Мнения: 1 417
Допадат ми исторически драми,но съм много разочарована,че в България не се правят такива.Малко ли история имаме за екранизация?!Дървото на живота и Недадените не се броят.Яд ме хваща,че например,турците направиха такъв пищен сериал за Сюлейман,техният султан,а ние,българите,с какво сме по-малко,че и ние да не можем?Нашите Асеневци например да не са по-малко достойни за сериал или филм?Или Тертеровци,Шишмановци и тн.
И все гледаме чуждестранни сериали,не че съм изцяло против,но ние имаме къде по-интересна история от англичани и американци.
Можем само да съжаляваме и да ни е яд,че нашата история остава изтикана в ъгъла за сметка на каубои, индианци, тамплиери, Библията,крал Артур,и прочие,и прочие преекспонирани теми и сюжети.
Да,основно са нужни пари,но най-лошото е,че няма и желание да се направи нещо по въпроса.Нали казват,има ли желание,има и начин.

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
...но ние имаме къде по-интересна история от англичани и американци...

Кое ни е толкоз интересното?

В този "пищен" сериал за Сюлейман ако има поне 10% достоверност.

# 400
  • София
  • Мнения: 6 062
Да не говорим, че самото поставяне на английската история с американската такава в едно изречение, е пълно недоумение.  Laughing  Peace

# 401
  • Мнения: 868
Допадат ми исторически драми,но съм много разочарована,че в България не се правят такива.Малко ли история имаме за екранизация?!Дървото на живота и Недадените не се броят.Яд ме хваща,че например,турците направиха такъв пищен сериал за Сюлейман,техният султан,а ние,българите,с какво сме по-малко,че и ние да не можем?Нашите Асеневци например да не са по-малко достойни за сериал или филм?

И аз съм си мислела това. С удоволствие бих гледала сериал базиран на книгите на Фани Попова-Мутафова или сериал за Самуил.  Но явно е по-лесно да се дублират чужди сериали отколкото да се създават.

А някой гледал ли е Carlos, rey emperador? Би следвало да е нещо като продължение на сериала за Изабела Кастилска, който е от любимите ми исторически сериали.  

Последна редакция: сб, 05 май 2018, 04:09 от Pixie

# 402
  • Мнения: 14 451
Да,продължение е на серияла за Изабел,със същия актьорски състав.

# 403
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 392
Записвам се в темата да следя за интересни сериали.
Харесвам много биографични Peace

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
Някой гледа ли My cousin Rachel? Малко остранен ми се стори. И честно казано не можах да схвана какво се случи накрая.

Иначе Имението "Хауард енд" много ми хареса. Успяли са да уловят динамиката на историята. Гледала съм версията с Ема Томпсън, но като че ли тази повече ми допадна.

Общи условия

Активация на акаунт