Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 325
  • 755
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Някой гледа ли My cousin Rachel? Малко остранен ми се стори. И честно казано не можах да схвана какво се случи накрая.


"Братовчедката Рейчъл" е една много добра книга, която са поосакатили в тази екранизация.

# 406
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Някой гледа ли My cousin Rachel? Малко остранен ми се стори. И честно казано не можах да схвана какво се случи накрая.


"Братовчедката Рейчъл" е една много добра книга, която са поосакатили в тази екранизация.

Мисля да я прочета, защото не схванах много от филма.

# 407
  • Мнения: X
Мисля да я прочета, защото не схванах много от филма.

Препоръчвам, заедно с "Ребека" от същата авторка - Дафни дю Морие. Peace По "Ребека" има и едноименен филм на Хичкок с Лорънс Оливие, който е добър, но пак трудно може да достигне книгата.

# 408
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Някой гледа ли My cousin Rachel? Малко остранен ми се стори. И честно казано не можах да схвана какво се случи накрая.


"Братовчедката Рейчъл" е една много добра книга, която са поосакатили в тази екранизация.

Мисля да я прочета, защото не схванах много от филма.
И от книгата нищо не се разбира, с отворен край е (по спомен, четох я лятото).
Ако има някой, който да е разбрал повече, напишете в скрит текст ✌

# 409
  • Мнения: 534

Иначе Имението "Хауард енд" много ми хареса. Успяли са да уловят динамиката на историята. Гледала съм версията с Ема Томпсън, но като че ли тази повече ми допадна.
Тъкмо му се чудех.. Ще се тегли  Party


Братовчедката Рейчъл (от филма), останах с впечатление, че е несправедливо обвинена  Thinking (Но имайки предвид, че Рейчъл Уайз ми е много симпатична, може и да съм се заблудила   Grinning).

# 410
  • Варна
  • Мнения: 2 768


Братовчедката Рейчъл (от филма), останах с впечатление, че е несправедливо обвинена  
И аз с такова впечатление останах.😀

# 411
  • Мнения: 1 416
Между другото,най-интересната историческа драма,която съм гледала напоследък,се намира във въображението ми.Аз пиша фентъзи,това-онова,и започнах и да нахвърлям исторически работи,примесени с фентъзи.
Но сериозно,колкото и нескромно да звучи,ако това,което е в главата ми,би било филмирано,убедена съм,че ще избие рибата,и то в доста положителен смисъл.

# 412
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
http://perioddrama.com/a-very-english-scandal-2018-2/

Това звучи интересно. В момента върви по ВВС.

# 413
  • Мнения: 129
В Замунда са качени първите 6 серии от Alias Grace по романа на Маргарет Атууд.

http://www.imdb.com/title/tt1034007/
 Ще има ли още

Не, само 6 епизода са.

И аз гледах преди няколко дена My Cousin Rachel. Не беше много ясно накрая, но според мен беше виновна и това беше наказанието й. Поне аз така го разбрах.

# 414
  • София
  • Мнения: 6 062
Вече са качили в Замунда първи епизод от новия сезон на Poldark.
Предполагам, че и превод скоро ще има.

# 415
  • Мнения: 1 416
Така ли,и четвърти сезон ли ще има?Супер!

# 416
  • София
  • Мнения: 6 062
В IMDb са заявили отсега даже и пети сезон, което не знам доколко е реално, но явно са убедени в рейтинга си и планират. Wink

# 417
  • Мнения: 5 648
Вече са качили в Замунда първи епизод от новия сезон на Poldark.
Предполагам, че и превод скоро ще има.
Превод засега има в Адиктед. Hug
http://www.addic7ed.com/show/5062

# 418
  • Мнения: 1 531
И втори епизод на "Полдарк" вече го има в Замунда качен! Това е един от малкото сериали (поне за мен лично),които стават все по-интересни с напредването на сезоните.А "Гранчестър" дали и кога ще има нов сезон знае ли някой?

# 419
  • София
  • Мнения: 6 062
Снимките на четвърти сезон на "Гранчестър" започват това лято и ще го видим 2019 г. Епизодите ще са последни обаче за Джеймс Нортън.  Sad
След това планирали кастинг за нов викарий, явно не мислят да спират.

Общи условия

Активация на акаунт