Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 306
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Супер новини, харесах си няколко сериали. За Harlots  четох резюмета с превода на името на български и го издирвах на английски. Смятам първо него да погледна Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 6 062
Ще я погледна новата екранизация на The Woman in White, благодаря, че я споменахте!

Изгледах Mary Shelley и ми хареса, добре направен!

Попаднах и на още един много приятен филм от 2014 г. - Effie Gray, който също ми хареса. Сценарият е на Ема Томпсън.  Simple Smile

# 467
  • Мнения: 4 572
Като се спомена Уилки Колинс, все ми напомня за романа "Аленото цвете и бялото" на Мишел Фейбър. Има не особено сполучлива екранизация, а пък иначе е толкова благодатен за това - пищни описания, хубав сюжет, стройно действие.

# 468
  • Мнения: 534
Ще я погледна новата екранизация на The Woman in White, благодаря, че я споменахте!

Изгледах Mary Shelley и ми хареса, добре направен!

Попаднах и на още един много приятен филм от 2014 г. - Effie Gray, който също ми хареса. Сценарият е на Ема Томпсън.  Simple Smile
На мен ми хареса как почна  Peace

Наскоро гледах Ема Томпсън в "Бавачката Макфий"  Simple Smile

Разкошна нравоучителна приказка за малки и нетолкова деца  Heart Eyes

И там е сценарист също. Хем чаровна актриса, хем интелигентна... Кенет Брана разбирал от жени- и за женитба, и за изневяра  Crazy

# 469
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Намерих този предстоящ мини сериал от 3 епизода за Поаро и ABC Murders

https://www.imdb.com/title/tt8463714/?ref_=nm_flmg_act_1



Harlots го изгледах, не е кой знае какво, но става за лятото.

# 470
  • София
  • Мнения: 12 554
След Дейвид Суше, за мен друг Поаро не съществува просто  Mr. Green

# 471
  • София
  • Мнения: 147
Изгледах Тюдорите, много интересен  и  с великолепна сценография.  Много ми се искаше още някой сезон - за краткото управление на невръстния Едуард и особено как малката сладка Мери става Кървавата Мери и така до възкачването на Елизабет, към която киното е доста щедро.

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Още новини. Снима се нов мини сериал по "Война на световете" На Хърбърт Уелс, но действието ще се развива в началото на 20-ти век. Кастът е доста интересен.

И един мини сериал по Агата Кристи от тази година с Бил Най и Матю Гууд. Има го в Замунда преведен.

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 10:48 от Irene Adler

# 473
  • Мнения: 134
От къде мога да сваля Аленото цвете и бялото?

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Ето тук може да се гледа онлайн със субтитри:

http://www.videoclip.bg/watch/535058_alenoto-cvete-i-byaloto-the … d-the-white-e-0-1

# 475
  • Мнения: 134
Благодаря!

# 476
  • Мнения: 4 572
Преди съм го сваляла от замунда, oще го има. Да не те настройвам предварително, много съм разочарована от екранизацията в сравнение с книгата. Приятно е за гледане, но можеше повече Simple Smile

# 477
  • Мнения: 134
Ще го гледам довечера. После ще изкажа мнение. Благодаря за указанието. Много ме болят очите при четене и затова предпочитам да гледам екранизациите.

# 478
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Който има НВО може да гледа новия "Панаир на суетата", за който бях писала по-горе.

# 479
  • Мнения: 1 531
И още нещо новичко...поне за мен..преди малко попаднах на инфото случайно и бързам да споделя.

https://www.imdb.com/title/tt1289403/?ref_=nm_flmg_act_4


Много,много обичам книгата.И филмчето ми се гледа.Главната не ми е сред най-любимите актриси и не така си представях  Джулиет,но няма значение ,пак се радвам,че има нещо ново на хоризонта и то по любима книга.Някой ,ако знае от къде може да се свали филмчето ще му бъда много благодарна ,ако сподели!

Общи условия

Активация на акаунт