Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 294
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Тази седмица по Канал 1 ще дават този минисериал по романа "Тайният агент" на Джоузеф Конрад

# 736
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
списък с 50 костюмни драми, които ще се излъчват тази година, някои нови, други с нови сезони Simple Smile

http://britishperioddramas.com/lists/best-new-british-tv-period- … 8jTUU85zG3c6PW8F4

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
списък с 50 костюмни драми, които ще се излъчват тази година, някои нови, други с нови сезони Simple Smile

http://britishperioddramas.com/lists/best-new-british-tv-period- … 8jTUU85zG3c6PW8F4

Нямам търпение за новите сезони на Табу, Гранчестър, Друговремец и Джентълмен Джак. Набелязах си и доста нови. Добре, че повечето са минисерии, че не знам как ще смогна Smiley
На Британия едвам изгледах първи сезон. Честно казано издържах на натурализма и брутализма, а и фентъзито ми идва в повече.

# 738
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз си харесах тези

All Creatures Great and Small
Around the World in Eighty Days



Грантчестър го излъчиха, 6 епизода бяха

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Грантчестър го излъчиха, 6 епизода бяха

Къде, кога?
Аз гледах предните сезони по Fox crime. С 2-3 месеца закъснение от премиерата ги излъчваха.

# 740
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
При бананите го има.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Тази седмица по Канал 1 ще дават този минисериал по романа "Тайният агент" на Джоузеф Конрад


Направо ме убиват БНТ. В
23.35  го излъчват. Колко хора ще го гледат в тоя часови пояс😡

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Много хора могат да превъртат назад. Аз не помня от кога не съм гледала телевизия нормално. Пускам си всичко на запис и не се съобразявам с часовете.
Вчера гледах първи епизод, но да ви кажа честно не ми хареса, иначе трейлъра изглеждаше обещаващ.

# 743
  • Варна
  • Мнения: 478
А дали има и субтитри?

# 744
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз с английски го гледах. Но мисля да пусна пак последната 6-та серия, че нищо не помня.

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Нов минисериал за златната треска в Нова Зеландия с Ева Грийн и дъщерята на Боно

# 746
# 747
# 748
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Идвам с два трейлъра скромно, но от сърце.

Филм за Мари Кюри с Розамунд Пайк.



И един минисериал по роман на Анаис Ман - Little Birds. Действието се развива през 1955г. в Мароко.

# 749
  • Мнения: 1 416
Последният исторически филм,който гледах:

Kongens Nei – норвежкият път към Оскарите



"Изборът на краля" е тазгодишното предложение на Норвегия в категорията за чуждоезични филми на Оскарите и през декември е бил включен в краткия списък от 9 заглавия. Може би по-важното е това, че става въпрос за най-гледания филм в Норвегия през 2016 г. Филмът разказва за епизод от историята на страната, вероятно познат на всеки норвежец, но представен въздействащо и с наистина превъзходни актьори. Става въпрос за месец април 1940 г., Втората световна война, когато германската армия нахлува в Норвегия, крайно десните начело с Видкун Квислинг завземат властта и кралят трябва да реши дали да подпише споразумение с Германия и да избегне военния конфликт, или да застане на страната на народа си против окупаторите.

Крал Хокон (Jesper Christensen) е начело на Норвегия от 1905 г. и е на практика първият крал в модерната история на страната след разпадането на съюза с Швеция. В началото на войната той е вече доста възрастен, болен, предпазлив и мъдър. До него е синът му Олаф, бъдещият крал, доста по-рязък и краен в оценките си. Двамата трябва да вземат трудни решения и да докажат, че са достойни за върховната власт, която символизират. Деликатният баланс между личния живот и дълга е показан много убедително, а старият крал е просто прекрасен. От дистанцията на времето и обстоятелствата за нас е напълно непонятно колко трудно е да се носи отговорност от такъв мащаб и колко скъпо може да струва всяка грешка.

Едновременно монументална историческа драма и много личен камерен филм, "Изборът на краля" е любопитен поглед към история, за която у нас не се знае почти нищо. В крайна сметка военната съпротива на Норвегия продължава два месеца, което е най-дългият период от време, в което някоя страна успява да се сражава против Германия (освен СССР). Кралят остава с народа си, а семейството му управлява страната и е подкрепяно и обичано от хората и до днес. Филмът достатъчно добре обяснява защо.



Като за нехоливудски,филмът има някои впечатляващи специални ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт