След депозитите накъде?

  • 115 809
  • 770
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 052


Искам да променя малко фокуса на разговора. Как спестявате/инвестирате за децата си?


По единствения смислен начин: Харчим по тях сега (нямам в предвид пазаруване на пластмасови боклуци и ел. игри), докато са деца. За да имат нещо от нас.

# 526
  • Мнения: 41 860
Как спестявате/инвестирате за децата си? През последните месеци, след като се опитах да купя акции на името на моята 7годишна принцеса - се оказа че не можело! 

Не виждам смисъл да правя инвестиции на името на детето си. От къв зор? Аз съм пълнолетният човек с някаква визия за управление на имуществото, значи аз имам отговорност да го управлявам, а трупайки за себе си дефакто трупам и за детето. Нали аз му плащам разходите и образованието, в това число и следването? Па като се възнеса детето ще ме наследи.

# 527
  • Мнения: 2 478
Черна станция, ти, няколко други потребителки и мами в БГ като цяло представлявате 1% от населението и докато разполагате с активи, банкови сметки и инвестиции, масово хората заделят по малко именно защото като дойде бала, университета, а и непредвидените разходи, става тежко. Хората няма възможност да "трупат" за себе си като са на заплата 500-1200лв усреднено за БГ, даже 80% нямат възможност да трупат ич
Разбира се, няма как всички да са "предприемачи" с бизнес нюх и да се измъкнат от блатото наречено заплатка, но действителността е такава. В допълнение българинът е инертен, болнав, с много пороци, мързелив, завистлив, всички са му виновни, знае и може всичко, но това е друга тема Simple Smile.

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 11:02 от FragranceFanatic

# 528
  • Мнения: 54 924
. В допълнение българинът е инертен, болнав, с много пороци, мързелив, завистлив, всички са му виновни, знае и може всичко, но това е друга тема Simple Smile.

И не дай си Боже да имаш повече, веднага ще последват въпроси от рода на "Как бе, твойта кожа, откъде ги имаш тези апартаменти/пари/коли? Крадеш, а???  Не може да е с честен труд!" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 529
  • Мнения: 41 860
... масово хората заделят по малко именно защото като дойде бала, университета, а и непредвидените разходи, става тежко.

Май не си ме разбрала, защото пишеш каквото и аз. Хората заделят, което значи в техните сметки, нали? А не го слагат на детски влог, който после не може да се пипне. Това имах предвид аз, че няма нужда спестеното за децата да е на тяхно име, а е добре да си стои на името на родителите за да могат да го управляват и използват Peace

# 530
  • Мнения: 2 478
... масово хората заделят по малко именно защото като дойде бала, университета, а и непредвидените разходи, става тежко.

Май не си ме разбрала, защото пишеш каквото и аз. Хората заделят, което значи в техните сметки, нали? А не го слагат на детски влог, който после не може да се пипне. Това имах предвид аз, че няма нужда спестеното за децата да е на тяхно име, а е добре да си стои на името на родителите за да могат да го управляват и използват Peace

Недей в женски род, плийз Stop. На профила ми пише - мъж. Приемам, че е лапсус от бързината ти на писане и по навик. Не ми се случва за първи път във форума, но както и да е. Няма нужда спестеното да е на тяхно име, да, всеки си преценява. Така е с детските влогове в банките, за това има детско животозастраховане.

# 531
  • Мнения: 25 875
Ще минат още доста години докато българина развие финансовата си култура до там, че да животозастрахова децата си. Peace

# 532
  • Мнения: 41 860
Ще минат още доста години докато българина развие финансовата си култура до там, че да животозастрахова децата си. Peace

И защо пък да ги животозастраховам?
Впрочем ще минат още доста години преди и българските застрахователи да станат коректни и да изплащат обезщетения, когато им се наложи, а не да се налага със съд да бъдат принуждавани. Тогава сигурно и хората ще станат по-отворени към застраховки.

# 533
  • Мнения: 25 875
Български застраховател = пладнешки грабеж. Mr. Green

# 534
  • Мнения: 54 924
Тематично  Simple Smile

Скрит текст:

# 535
  • Мнения: 25 875
Тематично  Simple Smile

Скрит текст:
О, да  hahaha Joy Joy Joy Joy Joy

# 536
  • София
  • Мнения: 16 192
Ще е добре, ако мърморещия е само един.
Но не винаги ...

# 537
  • Мнения: 484
За четене:

" Ниска доходност, по-ниска, депозит
Някои банки понижиха още лихвите по влоговете си, а на фона на завръналата се инфлация стават все по-неатрактивни"

http://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2017/03/17/2936991_ni … po-niska_depozit/

# 538
  • Мнения: 54 924
Какъв е смисъла да поставаш подобни статии, като темата е отворена точно по този повод? Crazy

# 539
  • Мнения: 484
Вярвам, че колкото по-информиран е човек, толкова по-правилни решения взима!(надявам се да не ме обвините сега, че вдигам кликовете на Капитал)

В същото време само да вмъкна, че от началото на годината:
ОББ Акции= + 10,5%(+35% за една година назад)
ДСК Акции= + 10,1%(+32% за една година назад)

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 09:00 от kokopapa

Общи условия

Активация на акаунт