След депозитите накъде?

  • 115 625
  • 770
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 25 787
И аз така ги смятам нещата.
Но трети не мисля да купувам Simple Smile, затова ме интересуват и други опции.
И аз така, и се ослушвам. hahaha

# 511
  • Мнения: 54 635
Ей тука се ограмотявам
Скрит текст:
Peace

# 512
  • Мнения: 481
И аз така ги смятам нещата.
Но трети не мисля да купувам Simple Smile, затова ме интересуват и други опции.
И аз така, и се ослушвам. hahaha

уау, поздравления и на двете дами!

# 513
  • Мнения: 481
Ей тука се ограмотявам
Скрит текст:
Peace

страхотен форум!
като оставим перченето и обидите, може да  се научи страшно много!

# 514
  • Мнения: 25 787
Ей тука се ограмотявам
Скрит текст:
Peace
Ще разцъкам,мерси. bouquet

# 515
  • Мнения: 54 635
Нещо и с нас се задяват тези младежи! smile3521

"Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
копи - пейст. Същият автор същият текст.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=956628
Брейй, мамите съветвали И за борсата.....
Не знам защо бях останал в заблуждение, че въпросът който ги интересува е дали след орална любов може да се забременее...."

Лъки, да се регнем и там, а? Joy Joy Joy

# 516
  • Мнения: 25 787


Лъки, да се регнем и там, а? Joy Joy Joy

Аз кротувам вече, че за мен легенди се носят, в другата тема Мецан ме изкара, най имотната в източна България, пък то нищо общо... hahaha
А и в забременяването хич ме няма. Mr. Green

# 517
  • Мнения: 54 635
Хайде сега, хич те няма!
Така не искам да мислиш! Hug

Мецан ти е фен! Heart Eyes Може само да се радваш на това изключение! Grinning

# 518
  • Мнения: 25 787
:

Мецан ти е фен! Heart Eyes Може само да се радваш на това изключение! Grinning
При Мечо всички са под ножа. Той ме харесва защото ми е градски. Wink

# 519
  • Мнения: 9 052
И аз така ги смятам нещата.
Но трети не мисля да купувам Simple Smile, затова ме интересуват и други опции.
Дай на мен. ще ти ги пазя ... множа.. Дума давам!

# 520
  • Мнения: 481
Добро утро на всички заможни и успешни дами!
Виждам, че всяка от Вас притежава по 2 инвестиционни имота и то в най-големите градове - браво, не мога да се похваля с вашия успех.Продължавайте все така!

Искам да променя малко фокуса на разговора. Как спестявате/инвестирате за децата си? През последните месеци, след като се опитах да купя акции на името на моята 7годишна принцеса - се оказа че не можело!  Thinking Crossing Arms Thinking Crossing Arms

Оставям на страна застраховките живот и женитба към които съм скептичен и смятам че с това криене на разходите ще одерат много кожи от доходността. А и 10-15годишен ангажимент да внасям като часовник - не мога да  поема, всичко се случва!
Детските депозити и те ....направо ги пропускам!

Единственото до което се докопах след доста ровене е единствения в БГ детски взаимен фонд:

ДИ ВИ СЪКРОВИЩЕ - ИНВЕСТИЦИЯ В БЪДЕЩЕТО НА ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ ВИ!
http://dvam.bg/?cid=13

Управлява се от компанията, която съветва ПОК Доверие как да инвестира. т.е. Виена Иншурънс Груп е замесена - надявам се да са читави! Близо 51% от инвестициите са в чужбина и само 30% в акции.
Мисля да започна месечно с 50-100лв пък да видим. Няма ангажимент за вноски и за размер - колкото и когато имам - тогава.

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 06:55 от kokopapa

# 521
  • Мнения: 25 787


Искам да променя малко фокуса на разговора. Как спестявате/инвестирате за децата си?
Много просто. Нямам още деца, но им търся заможен баща. Mr. Green

# 522
  • Мнения: 54 635
Не спестявам на името на детето, а на мое. Искам аз да се разпореждам с парите. Тя навършва 18 тази година и не знам какъв акъл ще ѝ дойде. С тийнове на глава не се излиза. Sunglasses Има само един депозит, в долари, на нейно име. Дано не го похарчи за глупости. Аз не съм ѝ казала, но ще трябва, защото изтича догодина, а аз вече няма да мога да реша как да продължи.
Имам заделени пари за обучение. Надявам се да стигнат. Wink
Към застраховки също съм скептична. Имах кратък опит като застраховател м.г. и знам, че накрая винаги получаваш значително по-малко, отколкото си внесъл. Не си струва за такъв дълъг период да се губят пари.

# 523
  • Мнения: 2 478
За детските застраховки :

1. Към кокото - никой не е казал, че трябва да си като часовник да пишеш платежни всеки месец и да се занимаваш - може годишно да внасяш, или 2 пъти годишно, още по-добре директен дебит и ангажимента ти отпада. Някои крият разходи, както казваш, има и такива, на които всичко е открито и ясно и всяка година си декларират и разпределят по партидите на клиентите. Например компанията, с която аз работя с клиентите си през годините(по животозастраховането) за миналата година ги докара 3.97 - 2% техническата лихва и 1.97 от математическите резерви, което на фона на депозитите, нискорисковия характер на портфейла е повече от добре. Това за несигурността 10г и прочее - фондовете са още по-несигурни, знаеш го много добре, всичко е тото, а тук имаш гарантирана сума и по важното медицински покрития, и ако се направи както трябва застраховката детето е обезпечено, както и ти като родител, ако се потрошиш да не дава Господ, се освобождаваш от плащане и на падеж отново детето си получава парите. Никой не е казал, че си заробен 20г - има откупни стойности - към средата на периода си на 100% от внесеното. И понеже вие сте заможни тук, дори еднократно като внесете да кажем 10 000лв отстъпките са до 40% за целия срок и гарантираната застрахователна сума да кажем ще е около 13 000. Доходността отделно. А право на откуп(да си вземеш парите, с приспадане на разходите за поддръжка на полицата) имаш веднага. Така че и е така и не е така, както си го мислите.

Дева, от 9г това ми е професия, нагледал съм се на придошли, желаещи да бъдат застрахователи с идеята да си осребрят контактите. Вчера си говорех с еди човек и неговите наблюдения са същите, а именно, че всеки млад на възраст 22-45 през един етап от живота си минава през т.нар мултилевъл бизнес - животозастраховане, разни пирамиди и простотии, но да си истински застраховател и да си разбираш материята е много по-различно от да кажеш с лека ръка "аз дойдох, видях, не става", не мога да го приема за сериозно Simple Smile Вече почти не останаха "схеми"(Компенсаторни планове в животозастраховането). Последният балон беше в Алианц наскоро, преди в Блустрад, пазара отся можещите от неможещите, което е добре. Така се повишава качеството на облужване и квалифицираността на кадрите, поне на книга. Имам самочувствието да кажа, че съм от най-подготвените кадри в България, но да не си правя реклама, особено на моята възраст и по-важното - от започналите на моята възраст, и още по-важно - от задържалите се толкова години. Който иска да си кюта на 500-1000лв заплатка цял живот в администрация като чиновник.

Поздравявам те за доларовия депозит, да си ги харчи със здраве щерката!  Simple Smile.

Така че застраховането си има място в икономиката, колкото и все още в България да не се гледа масово с добри очи и народа да е неграмотен с ниска икономическа култура. Слава богу си подбирам хората, с които работя, нищо не е на всяка цена и всички са доволни и това, което направя знам защо съм го направил, човекът какво да очаква и, че е покрит и подсигурен.

Много хора не знаят, че застрахователната полица има статут на ценна книга, че може да се джиросва до размера на откупната стойност и да се кандидатства за заем от банка, например и т,н...

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 11:01 от FragranceFanatic

# 524
  • Мнения: 54 635
FragranceFanatic, не си ме разбрал правилно.
Не отричам застраховането, напротив, много е важно да имаш застраховка.
Но аз предпочитам рисковите, а не спестовни застраховки.
Парила съм се преди години, на голяма загуба бях от спестовна, не искам повече.

Иначе от застраховки се печели, но аз не съм за такъв тип работа. Не, че
да кажеш с лека ръка "аз дойдох, видях, не става"
Peace

За тегленето на заеми - не ме вълнува изобщо опцията.

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 19:00 от DeVa®

Общи условия

Активация на акаунт