Покажете си детските стаи - тема 23

  • 162 735
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 39 384
Бъдещата тийнейджърска стая ми харесва. Бих предложила за мебели в бял цвят и тук- там с лек светлосин или тюркоазен цвят(примерно някое и друго чекмедже). Но определено не бих заложила на оранжеви акценти. Висок гардероб за мен е ок. У дома е така. За пердетата бих заложила на нещо изчистено и не толкова "детско" с анимационни герои, а нещо на точки, геометрични фигури и т.н.

# 631
  • Мнения: 1 787
Благодаря ви за идеите, момичета!  Hug

иванита, прекрасно стъкло! Ще го имам предвид, макар че така там, около вратата, ще остане "голо" някак.. но е вариант, ако не измислим нещо друго.

mariat, част от мебелите ще бъдат черни. Мисля, че са по-подходящи за момче, пък и стените са почти бели - едни бели мебели ще се слеят с тях. Евентуалното перде мисля да бъде точно такова - с нещо графично, геометрично, защото надживяхме анимационните герои отдвана. Wink А защо не оранжево - според мен стои страхотно на синьозелената стена, създават си контраст и движение взаимно двата цвята, иначе политаме много в студената гама. Така или иначе ще аранжираме в движение, ще видим какво ще се получи. Simple Smile

# 632
  • Мнения: 39 384
Извинявай, но видях цветната стена и никак не ми се връзва с оранжево. Отделно беше споменала и за по- светло сини/зелени цветове.....с които оранжевото не мога да си го представя. А в лампата не видях нищо оранжево. Черни мебели newsm78- приготви си зад вратата една прахочистачка!
Иначе сега сериозно- имаш един вид дърво в подовата настилка, още един вид дърво ти е вратата, друг- дограмата(много са ми).... за мен трябва цвят, който да не тежи в стаята с присъствието си. Имаш бели первази, и аз бих заложила на бялото. Но все пак аз съм пристрастна!  Heart Eyes

# 633
  • Мнения: 68 662
Бяло за момче не е ок. Еле пък за тийнейджър. А и по бялото си личи праха,както и по черното. Peace
Оранжево с това синьо се връзва според мен.

# 634
  • Мнения: 1 787
Има оранжево в лампата, отвътре, погледни отново!  Wink За тази стая реших да използвам допълващи се цветове, а за сините тонове точно оранжевото е такъв цвят. Ще бъде в малки дози и съвсем няма да е страшно, обещавам! Simple Smile

# 635
  • Мнения: 39 384
Вътрешната част от лампата ми изглежда, че все едно свети, а не че е оранжева.
Моята детска стая е в бяло- за момче и момиче. Ще бъде обща 2-3 години. После едната част от мебелите(бели) ще се изместят в новата, като в мъжката стая ще добавя сив гардероб с бели акценти.
Ако бялото не се връзва с тинейджърска детска стая, то белите спални, за по- големи мъже и жени как ви се струват?

# 636
  • Мнения: 68 662
Аз адмирирам смелите решения. А и детето самО си е избрало тези цветове.
При мен детската е в бяло основно,защото не избрах и не се реших кои цветове така и да използвам.

# 637
  • Мнения: 678
И аз правя новата ни детска стая в бяло. Стените са розово към лилаво, зелено и бяло. Стаята е за момиче на 7. Тя си избра цветовете на стените, а аз я подтикнах да одобри белите мебели, тъй като всичко останало като цвят щеше да ми се вижда неуместно.
Ще декорирам с цветни акценти- килим и перде + някоя друга възглавница по леглото.
Лошото в декорацията е, че тя още харесва принцеси и се е запънала на някакви пердета с принцеси, а знам, че само след 2-3 години съвсем няма да е на тази вълна. Ще опитам да  направя нещо нежно и момичешко, без да е строго детско или тийнейджърско.  Да видим...

# 638
  • Мнения: 39 384

LoveIsTheAnswer, при това положение заложи на възглавнички с принцеси, а пердето изчистено.
teta75, аз също приветствам смели решения, но определено предложих бял цвят за стаята на Madeleine, за да се върже с нещо, което вече съществува в стаята- бели стени, бели первази и в голяма степен в полюлея.  Peace

# 639
  • Мнения: 1 787
Радвам се, че се получи тази дискусия и оценявам всяко мнение, без значение дали съвпада или е различно от моето!  Hug

За мен една детска стая може да понесе много цвят, стига да се постигне хармония. Не знам дали ние ще успеем, но и не ме е страх да не объркам нещо - все пак животът ми не зависи нито от синьото, нито от оранжевото в тази стая. Wink Иначе ще осъмнем с някое готово компактно "комплектче" детски мебели в два цвята и ще ме е яд че не съм опитала да реализирам идеята си чак до следващия сериозен ремонт, който не планирам да е в близките 10 години.  Laughing

mariat, лампата е тази:

Скрит текст:

Освен че свети, има доста оранжево по нея. Wink Планирам още една чисто оранжева лампа и може би някоя възглавница. Ще се съобразя максимално с виждането на детето за тази стая, пък каквото стане. Simple Smile

LoveIsTheAnswer, вместо принцеси, може да пробвате със звездички, лунички, някакви нежни цветенца за пердето - все принцески неща, ама по-така. Wink

# 640
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Предстои ни малко по-нататъка да правим детска стая в апартамент който закупихме и правим цялостен ремонт от-до.Стаята, която е предвидена за детска е дълга, но тясна и от сега събирам мнения как най-ергочномично да направя обзавеждането.Имаме син на 8 год. и стаята ще е тийнеджърска, като леглата аз лично искам да са 2 броя-в случай, ако дойде някое приятелче на гости, да има къде да спи.Сина иска пък двуетажно легло, а според ММ няма смисъл-и наистина е прав, защото слагайки някаква секция, ще има една тясна пътечка за разминаване.Стаята е 4,20 х 2 метра, северна, със ниша, която е предвидена да е като дрешник.Някакви идеи?

# 641
  • Мнения: 40 950
Двуетажното легло е добър вариант за следващите 8-10 години, но по-удачно е само вторият етаж да е легло, а долният етаж да се остави за кът за сядане с едно двойно канапе. Пък ако му дойдат гости канапетата се разтягат, нали? Wink Тогава до леглото има място и за гардероб и ще може да се минава.

Нещо такова по принцип:



Другият, може би по-добър  вариант, е под леглото да има бюро и работен кът. Като сложите леглото до прозореца, а гардероба в дъното за да има светлина, ще си има всичко необходимо. А за сядане някой барбарон ще е супер допълнение. Той се мести и размята лесно.





Мисля, че в ИКЕА има нещо подобно, ако не ще трябва поръчка.



# 642
  • София
  • Мнения: 483
И аз правя новата ни детска стая в бяло. Стените са розово към лилаво, зелено и бяло. Стаята е за момиче на 7. Тя си избра цветовете на стените, а аз я подтикнах да одобри белите мебели, тъй като всичко останало като цвят щеше да ми се вижда неуместно.
Ще декорирам с цветни акценти- килим и перде + някоя друга възглавница по леглото.
Лошото в декорацията е, че тя още харесва принцеси и се е запънала на някакви пердета с принцеси, а знам, че само след 2-3 години съвсем няма да е на тази вълна. Ще опитам да  направя нещо нежно и момичешко, без да е строго детско или тийнейджърско.  Да видим...
И аз като теб - детска за момиче на 7. Предлагах и варианти на цветове на стени, гледахме снимки, но тя не се спря на нищо. И аз мисля за комбинация светло зелено с бледо лилаво-розово, но не съм сигурна още. Моля те, ако вече сте боядисали да ми изпратиш снимка на стените. Имам нужда от нещо нагледно за нюансите на цветовете. Мебелите са налични и са светло дърво, ще трябва да се съобразя и с това.
Леглото и е сандвич, точно за гостенчета. Или за баба...

# 643
  • Мнения: 68 662
Много шарени стени не ви трябват, да кажа само. Доста цвят се получава и от аксесоарите - като сложите цветно шалте на леглото, шарен килим и прочее - си става доста цветно  Peace

# 644
  • Русе
  • Мнения: 319
Има ли сред вас притежател на този мултифункционален детски Диван Лего- Дали ще е удобен за спане ?


Днес ходих до шоурума на производителя, но за съжаление нямаше изложен, видях само дамаските  Sad

Общи условия

Активация на акаунт