Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 134 045
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 542
Ако кожата е предразположена към пигментация, поддръжката след избелването или премахването им трябва да продължи, иначе вероятността да се появят отново е много голяма. Особено важи, ако страдаш от мелазма.
Широкоспектърна слънцезащита с висок фактор е абсолютно задължителна, като това включва редовно и стриктно подновяване - на 2 часа при стоене навън и периодично на закрито.
Използването на кремове с филтри срещу видимия спектър светлина също е от значение. Някои петна се провокират дори от липсата на пряко слънчево греене, така че крем с филтър железен оксид е за препоръчване.

# 496
  • Мнения: X
Открих ви и се връщам назад да чета за препоръчани продукти и процедури. Имам в момента неприятната комбинация от слънчеви петна и тъмни следи след акне върху лицето си Confused  Единствено съм ползвала от около месец този серум масло от таману и ефекта е забележимо избледняване, макар и частично, продължавам го засега
http://woodenspoon.eu/bg/продукти/грижа-за-лицето/серум-за-пробл … -с-таману-и-мару/
Онзи ден пък ми пристигна този серум с вит.С на Balance за който са добри отзивите
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00YS88DWC?psc=1&ref=yo_pop_mb_pd
Слънцезащита за лице по-висока от обичайното в дневните кремове, не съм ползвала в градски условия, но доколкото се ориентирам, втория серум щом е с вит. Ц, трябва да потърся по-висок фактор.
На първо четене се напрягам от ефекта на излющване на кожата, за който говорите, трябва да се информирам още за това.

# 497
  • Мнения: 18 542
При всички случаи ти трябва висока слънцезащита, щом имаш петна. Тази в дневните кремове не е достатъчна, а и трябва да се подновява, иначе връщането на петната е сигурно. Лошото е, че щетата може да се случи за съвсем кратко излагане на слънце без защита.
Въобще, третирането и поддържането на петната се оказва сложен процес и често малко невнимание, връща нещата в изходна позиция. Rolling Eyes

# 498
  • Мнения: 70
Здравейте! И аз се включвам да следя темата. В интерес на истината си направих регистрацията само заради тази тема. Аз съм на 20г. и откакто се помня имам лунички или пигментни петна не съм много сигурно кое точно е. От 7 клас пробвам да ги премахна. Пробвала съм доста неща, по едно време се отказах, но ето сега пак започвам борбата с тях. Просто са ужасни и не мога да ги търпя. Ползвах Ахромин 2 месеца ноември и декември, но не ми помогна. Имате ли предложение кое евентуално е по-добре да ползвам тъй като сте по запознати, аз прочетох последните 6-7 стр. на бързо, но не видях какво може да помогне в моя случай.

# 499
  • София
  • Мнения: 2 062
В твоя случай, най- добре е да започнеш да се харесваш такава, каквато си. Очевидно става въпрос за лунички по рождение, които няма да се премахнат никога. Всичко ще има само временен ефект. Така че, вместо да се бориш с природните си дадености, приеми ги и подчертавай красивите си черти, така всички ще гледат тях!

# 500
  • Мнения: 18 542
Подкрепям за луничките. Много хора ги харесват, включително и аз.

butterfly971, използвай редовно широкоспектърна слънцезащита с фактор поне 30. Щом имаш лунички вероятно си предразположена към хиперпигментация, така че за момента, мисля, че добра слънцезащита е най-подходящата терапия за предотвратяване на поява на петна в бъдеще и да държиш луничките под контрол.

# 501
  • Мнения: X
Момичета, моля ви, помагайте.
Бремена съм и имам ужасни петна по лицето. Пробвах сисли не помага. Сега пробвам някакъв Деклеор, ама нещо няма ефект.

# 502
  • Мнения: 18 542
Щом си бременна, по-добре изчакай да родиш и да се нормализират хормоните и тогава търси избелващи продукти. Като се успокоят нещата, повечето петна могат и сами да изчезнат.
Започвам да се повтарям като грамофон, но сега слънцезащитата би ти бил най-добрия приятел.

# 503
  • Мнения: 3 191
Герда - абсолютно съм на мнението на Миоки.  След раждането ще трябва обаче поне още година, за да се нормализира всичко. Понякога при бременните се получава “маска”. След раждането изчезва.

Аз вече повече от месец мажа Епидуо гел. В началото започнах всяка вечер за около седмица, после разредих през вечер. От седмица мажа 2 пъти седмично. Себумните нива са под контрол, има лек ефект и в/у пигментации, които имам отпреди детето. При мазане по-често от два пъти седмично забелязвам прекомерно засушаване в областта на бузите и брадичката и затова разредих. За слънцезащита използвам муса на Ла Рош, а от няколко дни и един СВР за мазна кожа без оцветяване. Порите се посвиха, надявам се на още положителни ефекти.

# 504
  • Мнения: 2 052
Здравейте
Може да се е коментирало по-напред, извинявам се ако е така, но дали някой е ползвал Мелабел на Биотрейд. Има ли ефект? Аз  съм със смесена кожа , дали е подходящ за нея, важно ми е да не е комедонообразуващ! Не съм много петниста, но имам едно-две петна от няколко години , които ме дразнят и искам да  пробвам да ги премахна.

# 505
  • София
  • Мнения: 20 208
Аз съм го ползвала близо година, но в старата му формула. Не е комедогенен, като цяло изсветлява и изравнява тена, но моите петънца не ги премахна. Ако решиш да го пробваш, имай предвид, че не е добре да се нанася на дебел слой или да се наслагва по-богато на места, защото гори кожата.  Peace

# 506
  • Мнения: 5 396
По време на бременост избелване с кремове и т.н. не е добра идея.Аз също се сдобих с така наречената холазма-петна по челото и над устата, но след раждането лека-полека поизчезнаха,нямах ни време, ни пари за сериозни скъпи избелващи козметики-тогава имам предвид.  Сега си ползвам различни избелващи, като единствено с кремовете на Кокона-майка бях редовна и имах резултат - добър, но един -два пъти излязох за по 5 мин без слънцезащитен крем /в есенни, но слънчеви дни/ и пак ми се засилиха петънцата и луничките. Изводът ми е, че след бременността кожата ми стана доста по-склонна към пигментиране, сякаш ми се отключи от раз този проблем. Оттук нататък ще се избелвам и пак ще се опетнявам....няма да го реша завинаги този проблем.
Спомням си, че в ранните месеци на бременността измазах един Мелабел, но така или иначе с холазмата не се разминах. Появи се и остана доста време.

# 507
  • Мнения: 11 504
Може би е писано, но да попитам - защо не махате петната си в дерматологчна клиника с лазер?

При мен се появява един чудесен тънък пигментен мустак. Приличам на главния герой от Отнесени от вихъра  Flutter Изгарям го и не излизам няколко дни, че доста тъмнее и после поне две години съм ок.

# 508
  • Мнения: 18 542
Не винаги е решение лазерното премахване. Зависи какъв тип е лазера и какъв тип са петната. В някои случаи петносването е резултат от дразнене на кожата и може да се провокира повече заради топлината от процедурата. Лазерното премахване не е универсално, вероятно за това.

Сподели ползваш ли нещо за поддръжка след процедурата през тези две години и какъв тип е лазера ти?

Моите петна не са много тъмни, с малки изключения и са пръснати по цялото лице.

# 509
  • Мнения: 3 027
Аз съм ходила два пъти на лазер, като последния път беше ноември месец. Изгорих ги, ама след падането на коричките пак се показаха  Grinning Та не винаги е решение.

Общи условия

Активация на акаунт