Отговори
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте,преди 3 дни ми извадиха мъдреца сравнително бързо.При поставянето на упойката и ваденето на мъдреца нямаше болка,но на края след изваждането му доктора почистваше и от това почистване усетих болка точно където ми е изтръпнало в момента лявата част на долните 5 зъба,лявата част на устната и венец там най силно се усети.Много ме е страх да не е прекъснат някой нерв и да си остана така осакатена завинаги Sad звънях на доктора и ми каза следното:
''нищо не е засегнато просто когато е в изключително голяма близост с нерва самия зъб има така наречената парестезия,когато пациентите имат много тежко възпаление и когато зъба е изключително близо до нерва там се получава оток на нерва защото там седят меките тъкани до 1,2 седмици ще имаш изтръпване,ако е засегнат нерва е съвсем друго оплакването.''

Попитах го ако не се възстановя какво правим каза ще минеш на витамино-терапия и ще ти мине.
Моля ви споделете какво изследване трябва да си направя за да се види дали е засегнат нерв ако е може ли да се възстанови оперативно.Не съм спряла да чета инфо по темата,неприятно впечатление ми прави,че хора с подобен проблем пият витамини,правят процедури с физиотерапия и нищо не се променя.Чувството е ужасно мия си зъбите и незнам колко да натисна разкървавих си венеца,да не говорим как ще се целувам с половин уста.Пълен ад и ужасен дискомфорт.

# 1
  • София
  • Мнения: 30 085
Ще ти мине, но трудно.
При мен корените бяха почти до нерва. Имах шевове и подуване. Разминах се с физиотерапията. Аз имах дефицит при отварянето на устата близо 4-5 месеца.
Сега всичко е наред, но пих 2 пъти АБ, витамини, почистване почти на 1-2 часа с вода да уста, дезинфекцирах с нещо и изпих един тон болкоуспокояващи.

Искам да ти кажа, че има и по-сложни ситуации, но всичко минава. Време трябва и лекарско наблюдение.

# 2
  • София
  • Мнения: 114
Да,аз също съм с шевове.Пия аулин и АБ ЗА 7 дни+ милгамма и вит.Б комплекс.
Прочиствам зъбната кухина с лайка.
Друго си е човек да обмени мнение с хора в сходство с взаимен проблем.
Дано имам вашия късмет и времето ме отърве и мен от тази ситуация.
Благодаря за позитивизма!

# 3
  • София
  • Мнения: 30 085
Скрит текст:
Да,аз също съм с шевове.Пия аулин и АБ ЗА 7 дни+ милгамма и вит.Б комплекс.
Прочиствам зъбната кухина с лайка.
Друго си е човек да обмени мнение с хора в сходство с взаимен проблем.
Дано имам вашия късмет и времето ме отърве и мен от тази ситуация.
Благодаря за позитивизма!

Ще стане, но време трябва. Аз си мислех, че ще се извади като друг зъб и за 1-2 дена ще съм пушка. Е, не стана така. Изтърпях много болка, дискомфорт, имах силен оток и т.н., но мина. Вярно, възстановявах се с месеци, ама няма как. Бях в болничен първата седмица. Изобщо имах чувството, че оправия няма да има, ама сега нямам проблем. Peace

И аз пиех Милгамма, после ми изписаха Невробекс. Пих доста лекарства докато се оправя. Болкоуспокояващи пих в началото на 3 часа, защото не се търпеше.

Всичко ще мине. Peace

# 4
  • Мнения: 98
Здравей и от мен,
Повярвай ми, знам за какво говориш...първо искам да те успокоя, минава, но трябва време и трябва да се опиташ да си спокойна
Аз получих парестезия на нерва след вадене на мъдрец, при мен беше долен в дясно, много трудно беше самото вадене, продължи повече от 2 часа,  пилене на кост, дърпане и какво ли още не....много тежко възстановяване след това...на третия ден след ваденето устанивих , че ми е изтръпнала половината част от езика, устната, брадичката и венцита, не усещах никакъв вкус от дясната страна на езика си, не си усещах и брадичката от дясно при допир....същински кошмар , не можех да си отварям устата около 1 месец след операцията на мъдреца....преминах през терапия с лекарства, милгама Н- капсули, които подпомагат въстановяването на нерва....мислих, че ще мине бързо, но специлано при мен нещата се възстановяват бавно, наскоро правих и физиотерапия с лазер..
Почти 4 месеца след ваденето мога да кажа, че си възстанових вкуса, устната и брадичката  и венцита също са ми възстанвени, към момента имам все още частично изтръпване на езика, което все още е неприятно, но се надявам и то да се въстанови напълно...
Стискам палци при теб възстановяването да е бързо,щом си имала възпаление, вероятно е от това и ми се трува доста по-леко от моя случай, а и щом езикът не е засегнат, също е добър знак!

Общи условия

Активация на акаунт