Каква ваничка да изберем?

  • 8 175
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Типичните бебешки ванички нима не са от пластмаса?

"Със сигурност, пластмасите, които е добре да избягваме са тези, с номера 3(PVC), 6(PS) и 7(PC). "
http://-/portal/statii/plastmasi-markirovka-137.html
Peace
В интерес на истината в детските сайтове не намерих от каква пластмаса са направени отделните ванички, само на една пишеше, че не съдържа бисфенол а. Дано на място в магазините пише.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Типичните бебешки ванички нима не са от пластмаса?

"Със сигурност, пластмасите, които е добре да избягваме са тези, с номера 3(PVC), 6(PS) и 7(PC). "
http://-/portal/statii/plastmasi-markirovka-137.html
Peace
В интерес на истината в детските сайтове не намерих от каква пластмаса са направени отделните ванички, само на една пишеше, че не съдържа бисфенол а. Дано на място в магазините пише.

Всяко пластмасово изделие има маркировка за видът пластмаса от която е изработено.

# 17
  • Мнения: 344
ОТ ОПИТ:
Най-важното е помещението където се къпе детето да е максимално близо до мястото където ще се повива/ облича/. Няма значение в какво и къде ще го къпите . Важното е да няма рязка промяна във температурите ако го пренасяте и след това да не ви отнема време да се занимавате с чистене и пренасяне на корита и т. н

# 18
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ползваме ето такава
с такава стойка

Много сме доволни  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 299
От новородено до сега (9месеца) къпя дъщеря си в анатомична вана, като последния линк, гумирана на CAM. Тъй като е зимно бебе отначало използвахме стойка (мисля че е на бертони, но става за ваната) и я къпехме в стаята. Когато започна да си държи главичката по стабилно сама, започнах да я къпя в банята без стойката, слагах коритото под душа, пълня, облягах я на гумираната повърхност и я къпех, като използвах кофичка с чиста вода за изполиване. Сега я слагам от другата страна на ваната да седне и пак я къпя в банята, удобно ми е и сама с тази вана, тъй като не се хлъзга. Сега си сяда и си играе с играчките, а аз я сапунисвам и изплаквам.
Веднъж съм ползвала ваничка без стойка и беше неудобно, дори, а 2-ма човека я къпахмр...хлъзгаше се в нея (ощр неможеше да сяда).

# 20
  • София
  • Мнения: 8 671
Ние имаме такава ваничка
Първите месеци го къпехме на мивката, после започнахме в тази вана и ни е много удобна.Гумирани са частите и е анатомина.Купихме същата и като подарък, също си я ползват с удоволствие.
Хавлиеният шезлонг е много глупаво нещо, имах такова и се пробвах да го слагам във вана.

# 21
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Нашата ваничка е "кофа".
Вече второ дете къпя в такава и съм супер доволна.  Peace
http://www.princelionheart.com/washpodr.html

# 22
  • Мнения: 122
Ако имате вана, ви препоръчвам ваничката на Cam със стойка за вана(не универсалната, а такава, която се монтира за ваната). Не мога да намеря линк за съжаление.

От тези трите, които сте си харесали, според мен 3тата е най удобна. Нашата изглежда почти същата. Малката е на година и половина и още много обича да се къпе в нея. Само един съвет - след къпане, вадете гумените повърхности да изсъхнат хубаво, за да не хванат мухъл.

# 23
  • Мнения: 2 909
Това е нашата  Whistling

# 24
  • Мнения: 1 026

Моята е такава. На Лорели е. Много ми е удобна - стои си на стойката в банята и там къпем бебо. В началото е излишна според мен  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 5 884
Ползвах подобна анатомична вана като от третия линк и с двете деца. Не ми харесва, ръбят си тия неравности. То детето не седи като препарирано, бързо минах на леген. Бих взела нормална равна ваничка и като показакото пластмасово лепящо се с вакуум шезлонгче, което ще се махне след няколко месеца и ваничката ще си се ползва няколко години при желание.

# 26
  • Мнения: 176
Ние  взехме най - големия размер вана, в която слагам допълнително стойка/шезлонг (тя се захваща с вендузи към ваната), задължително слагам хавлийка за да му е мекичко. Идеята за тази вана е да я използваме и като поотрасне, да не му е малка.

# 27
  • Мнения: 2 909
Ние  взехме най - големия размер вана, в която слагам допълнително стойка/шезлонг (тя се захваща с вендузи към ваната), задължително слагам хавлийка за да му е мекичко. Идеята за тази вана е да я използваме и като поотрасне, да не му е малка.
Е като порасне защо да не използва нормален душ?

# 28
  • Мнения: 2 988
И аз това се зачудих. Моят син е на 20 месеца и от доста време вече сме забравили за коритото. Къпя го прав в банята върху гумирана подложка, за да не му се пързалят крачетата.

# 29
  • Мнения: 14
Купихме си обикновена вана без стойка, която и сега ползваме, а вече е на 2 и половина. Докато не можеше да сяда й слагахме само една анатомична стойка, на която слагах по една тензухена кърпа, уж да не се пързаля и да не й е студено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт