Как се прави домашно суши?

  • 10 672
  • 34
  •   2
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,

от година насам приготвям домашно суши и доста мои приятели ме разпитват, как точно се прави.
В крайна сметка реших да посветя един пост в моя блог на темата.

Рецептата и снимки са качени тук:
http://gurbetov.com/domashno-sushi-za-nachinaeshti/

Можете да гледате и кратко видео, където съм показал, как точно завивам сушито.


Насреща съм за въпроси и кментари.

# 1
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Супер тема  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 22 944
Сега нямам време,но се записвам да не я изтърва,защото много обичам суши и искам да пробвам и сама да го направя вкъщи  като съм по свободна.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен, наистина много хубава тема  newsm10 и аз се записвам  newsm03 newsm03
Много от давна и аз искам да се науча да правя суши, но на мен липсва сръчноста и не знам дали няма да съсипя продуктите  Weary.
А всъшност от къде си купувате всички необходими продукти ? newsm78 newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 15 458
Аз си направих кимбапа преди време, с голяям мерак, и... всичко дадох на кучетата.Дори и без риба в плънката, водораслите смърдяха ужасно на риба. Пълних с ориз, задушена тиквичка на лентички, чушка на лентички,гъби,морков на лентички, яйце на лентички.Не е за мен това,водораслите не ми харесват. А толкова ми харесваше и ми се ядеше, като гледах как го ядат в корейските филми.Като разбърках останалия ориз с останалите зеленчуци беше много вкусно, но пусти водорасли.

Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 18 437
Включвам се в темата с питане откъде да си купувам прясна риба, която да става за суши? Защото техниката си е техника, научава се, но без продукти не става. С пушена риба определено не е толкова вкусно. Преди взимах от Пикадили и в дните на доставка ми гарантираха, че рибата може да се консумира и за суши. Само че Пикадили много закъсаха, доставките не са толкова редовни, смениха и персонала и вече само ми вдигат рамене. Чудя се за Метро. Също така се чудя за замразяването на рибата. Чета различни мнения за замразяването. Ние взимаме основно сьомга, а тя не е дива (дивата е доста по-скъпа, даже не съм и виждала дива сьомга по магазините), а и за да има ефект от замразяването трябвало да е на много ниска t - 28 градуса, японците даже и до -60-70 я слагат. Домашните фризери обаче нямат такава температура.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
И ние не харесваме водораслените кори. Няколко пъти правих като завивах рулцата с ленти от краставица, нарязани с белачката за картофи. Настлах няколко ленти една до друга и отгоре подредих всичко. Навих ги с помощта на фолио и разрязах парчетата по границите на краставицата. При мен проблемът е, че оризът не става достатъчно лепкав и почва да се рони.

# 7
  • Мнения: 175
mlv, как овкусяваш ориза?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Сол и оцет.

# 9
  • Мнения: 175
Може би ако добавяш и захар, този проблем няма да го има.
Попадала съм на различни съвети относно пропорциите, но за 100 гр ориз аз използвам 1 с.л. оризов оцет, 1 ч.л. захар и щипка сол. Загрявам съставките, само колкото да се разтопи захарта. Оризът винаги се е получавал добре.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 548
Благодаря. Аз уж четох из нета как се прави, ама явно не е достатъчно. Ще пробвам пак.

# 11
  • Мнения: 18 437
Доколкото знам слепва оризовият оцет. Също така е важно оризът да се измие много хубаво, докато спре да тече бяло и да се остави да се отцеди час. И разбира се оризът трябва да е за суши. На гърба на кутиите обикновено има и рецепта с точното съотношение на оризов оцет, захар и сол.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 458
Доколкото знам слепва оризовият оцет. Също така е важно оризът да се измие много хубаво, докато спре да тече бяло и да се остави да се отцеди час. И разбира се оризът трябва да е за суши. На гърба на кутиите обикновено има и рецепта с точното съотношение на оризов оцет, захар и сол.
Е това все се чудя, как залепва, като му измиеш нишестето?

# 13
  • Мнения: 18 437
Доколкото знам слепва оризовият оцет. Също така е важно оризът да се измие много хубаво, докато спре да тече бяло и да се остави да се отцеди час. И разбира се оризът трябва да е за суши. На гърба на кутиите обикновено има и рецепта с точното съотношение на оризов оцет, захар и сол.
Е това все се чудя, как залепва, като му измиеш нишестето?

Вероятно няма как да се измие цялата скорбяла. И като се добави препоръчаното количество оризов оцет и захар се слепва достатъчно - нито прекалено много да не можеш да си го изчегърташ от зъбите, нито прекалено малко, за да се разпада и да не може да се оформи.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 458
Аз понеже гледам корейски сериали, все се чудя как след толкова миене, в оризоварката им става слепена топка, от която гребат със сила.За мен миенето на нишестето е уж за да не залепва.

Общи условия

Активация на акаунт