Избор между Quintiles и Telus

  • 6 207
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте, мисля вече втора седмица и не стигам до никъде.
Предлагат ми травъл агент с любимия шведски в Телус - дадоха ми колкото пари исках и агент по клинични проучвания в Куинтайлс. Проектът в Телус ми е по вкуса (с 18 години стаж в туризма), но започваме само 3 дущи и ме е страх, че ако детето ми се разболее няма да гледат с добро око на болнични. От друга страна това е чисто нов и интересен проект с продажби на туристически пакети на пенсионери - сладко, та сладко.
Куинтайлс - малко повече пари, но каква ли е атмосферата там? Става въпрос за мениджър клинични проучвания с датски . Казват, че работата е много напрегната. Мъжът ми лекар твърди, че много ще ме изнервят и е тъпо да координирам работата на лекари, които знаят повече от мен и докато ги науча тези неща яко ще ме разтресе нервата (аз съм филолог).
Малчо тръгва и на ясла сега септември, та шокът и при двама ни ще е голям.
Причината да се колебая е, че сега намирам тези 2 работи и всичко останало е адска скука - ИБМ, Съдърленди - нищо, което да е престижно или поне интересно.
Аз съм от емоционалните хора и ме е страх да не ме разчепят от нерви и да стресирам и семейството си. Моля помагайте!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 596
Първото, с туристическите пакети.
И на мен ми е скука, ама ми предлагат само вечерни или нощни смени с английския ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 129
И аз като Free Agent бих избрала първото.
Първо малък екип от хората. Най малкото ще има възможността ако са готини да си паснете и дори да се наложи да излезнеш в болничен, те да поемат работата или най малкото да не се нацупят и те, че те няма.....после не се знае до къде ще се разпростре проекта и да имате шанса за повишение и т.н.
А и телус май са доста голяма компания наложена на пазара и явно върви към разширяване на екипа и услугите, които предлага.
Но и Вие по добре е да си прецените + и - на двете работи. И как да чувствате.

Относно детенце - моето тръгна на 1,3 г. и първата зима беше кошмар въпреки, че беше на частна и уж мислех, че там от към болести ще е по добре. Тамън и аз като Вас бях започнала нова работа и яко тъпо ми беше да си взема болничен, но проявяваха разбиране.

# 3
  • Мнения: X
Въобще не разбирам защо разни фирми брокери с пирамидални структури, управлявани съвсем по комунистически (разбирайте със супервайзори, може би дори в Белене не са ги наричали така), които събират къстъмър съпорт услугите на фирми от цял свят.. съществуват в БГ. И всичко се случва по най–евтиния възможен начин, а клиентите не получават нужното така или иначе, но се навъртат маса пари за телефони.. А на всичкото отгоре работата за определена фирма се нарича 'проект'.. Колко престижно, пак по комунистически, защо пък е нужно да наричаме нещата с истинските им имена. И защо пък да не работиш за няколко фирми наведнъж и да наричаш това 'проекти'?

Логично, не Ви съветвам да си причините това..

# 4

Общи условия

Активация на акаунт