Смятате ли, че ще ни превземат "онези" хора?

  • 23 481
  • 252
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Те може и да не разбират процеса, но консумират ресурси. От 7 милиарда на планетата 2 милиарда са индийски мангали, които раждат по 10 чавета средно.

# 16
  • Мнения: 1 812
Никой не е спрял никого да ражда, такива са били и нашите дядовци и баби - по 6-7 деца, едно-две са изкласявали, другите - отчасти. Онези хора, ще кажете, в миналия век живеят - съгласна съм. Но аз не съм видяла индиец или от "нашите", които да спират някого да ражда.
Консумират - никой не може да ги спре и няма причина, те са хора. А това, че в развитите страни и в не толкова (като у нас) развитите не искаме да раждаме - наш си е проблемът.

# 17
  • Мнения: 690
Проблемът е наш, че сме толкова либерални и живеят на наш гръб Sick

# 18
  • Мнения: 14 654
Душата, като си запишеш детето в клас с 10 циганета, пак ела да споделиш притесненията си от елитарните сноби.

Не само че няма да го запише, ами и сам ще тръгне на пълен работен ден с 20 дни годишен отпуск в някой офис ако трябва да преподава на такива. То е много лесно да си широкоскроен, когато онези хора не ти дишат директно във врата, но усетиш ли ги, че идват, хвърляш и толерантност и идеали, и беж, лиске да бягаме, по възможност при на елитарните сноби, че при тях поне няма от обези хора. Разслоението е много явно - почва се от училища и квартали, после ще се оформят все по-големи гета.
Пп: нашите баби и дядовци изобщо не са раждали по 6-7 деца, това са глупости, раждали са по две.

# 19
  • Мнения: X
Точно затова писах, че интелектът е обречен в битката с демографската инвазия на "онези хора". Хората с малко мозък в главата се замислят какъв живот ще осигурят на децата си, а не се плодят като безмозъчни зайци. Не говоря за някакво хипер-мега осигуряване, а за елементарната мисъл, че трудно ще осигуриш храна и образование на 5-6-10 деца.

# 20
  • Мнения: 1 812
Ами да, ако и ние имахме по 5 деца, държавата и на нас щеше да дава помощи. Ако се съгласявахме да впишем децата си с "баща неизвестен" - пак. Изобщо те не ни спират да правим като тях, само нашия морал, култура и т.н. ни спират.

# 21
  • Мнения: 690
С помощи не се живее само...те джебчийстват по света и у нас. Пребиват възрастни хора за пенсията им, крадат пейки за желязо.
Аз не искам това и не говоря за култура и морал.

# 22
  • Мнения: X
Ами да, ако и ние имахме по 5 деца, държавата и на нас щеше да дава помощи. Ако се съгласявахме да впишем децата си с "баща неизвестен" - пак. Изобщо те не ни спират да правим като тях, само нашия морал, култура и т.н. ни спират.
Именно. От което следва, че морал , култура и т.н. са само бъгове на еволюцията. За съжаление, зашото ние и най-вече децата ни ще сме губещите.

# 23
  • Мнения: 1 812
Душата, като си запишеш детето в клас с 10 циганета, пак ела да споделиш притесненията си от елитарните сноби.


Пп: нашите баби и дядовци изобщо не са раждали по 6-7 деца, това са глупости, раждали са по две.
Така ли? Дядо ми са 7 деца, баба ми 3. От другата страна: баба ми е 1 дете, но заради лошата медицина (прабаба ми е загубила другите си деца, когато са били малки).
Твоите баба и дядо може и да са били по 2 деца, не е било масово.

# 24
  • Мнения: 690
Аз не виждам нищо губещо детето ми да има дом и пари Rolling Eyes и медицински грижи.
Дори не споменавам уважение.

# 25
  • Мнения: X
Аз не виждам нищо губещо детето ми да има дом и пари Rolling Eyes и медицински грижи.
Дори не споменавам уважение.
Това не разбрах в каква връзка го написа.

# 26
  • Мнения: 19 715
Ами да, ако и ние имахме по 5 деца, държавата и на нас щеше да дава помощи. Ако се съгласявахме да впишем децата си с "баща неизвестен" - пак.
А откъде ще идват тези помощи? Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 690
Ами да, ако и ние имахме по 5 деца, държавата и на нас щеше да дава помощи. Ако се съгласявахме да впишем децата си с "баща неизвестен" - пак. Изобщо те не ни спират да правим като тях, само нашия морал, култура и т.н. ни спират.
Именно. От което следва, че морал , култура и т.н. са само бъгове на еволюцията. За съжаление, зашото ние и най-вече децата ни ще сме губещите.
Заради последното ти изречение

# 28
  • Мнения: 92
.

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 23:59 от mekosta

# 29
  • София
  • Мнения: 3 449
Интересна тема. Учудвам се, че някои неща се казват (вече) толкова ясно и без грам притеснение. Simple Smile
По въпроса: ами не знам! Само за последната година се случиха немислими за мен неща, кой знае какво ще се случи за в бъдеще. Надявам се разумът да победи. Безконтролното плодене не може да продължава без край. Някой много умен трябва да намери решението.

Общи условия

Активация на акаунт