Искам да кажа ... (86)

  • 66 704
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 22 451
Кристин, то навсякъде е така, не само в специалност медицина.
Ако имаш пари и си плащаш...или си се усетил в коя държава да отидеш, можеш да минеш и без приемни изпити.
Но за 2изпита повече или по-малко да се тръшкаш...в крайна сметка и наученото за тях ще ти е необходимо по-късно.

# 736
  • Мнения: 39 417
Kristinnnn, взимаш франзела и я режеш на филийки. Слагаш им по малко зехтин, сол, натъркваш с чесън и слагаш да се запекат. Или първо се запичат и после- зехтин, чесън, сол. Докато се пекат може да ръснеш и малко пармезан. След това си правиш доматите. Ако искаш им махаш "ягодката",нарязваш ги на ситно, слагаш и босилек, магданоз, риган- по желание са подправките. Нарязваш маслинки и слагаш при доматите. Овкусяваш и объркваш. После редиш на брускетите. Други с маслинова паста. Трети може да е само препечена филийка, с прошуто и рукола. По желание и според какво има в хладилника.

# 737
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Аз правя и едни с крема сирене и консерва риба тон. Смесвам в блендера и мажа върху препечените брускетки, отгоре по една маслина за разкош. А от тези с домат, чесън и босилек задължително слагам и пармезан или Грана падано.

Аз за румънската медицина много суперлативи слушам напоследък. На масажистката ми синът й учи там за доктор и се скъсва да ги хвали - колко им била добра здравната система, в какви супер оборудвани болници се обучават, колко са ниски таксите и прочие...

# 738
  • Мнения: 1 972
Кристин, то навсякъде е така, не само в специалност медицина.
Ако имаш пари и си плащаш...или си се усетил в коя държава да отидеш, можеш да минеш и без приемни изпити.
Но за 2изпита повече или по-малко да се тръшкаш...в крайна сметка и наученото за тях ще ти е необходимо по-късно.

Да, два са изпитите, но някои умни деца се препъват точно на тях и отпадат а други си въртят синджира Wink Според мен, повечето мързеливци записали медицина за да се гордеят мама и тате след 2-3 година отпадат ама хората са се порадвали, че някой е сбъднал собствените им несбъднати мечти....
Благодаря за рецептите bouquet Забравила съм да купя домати и чесън. Имам нарязани домати в консерва и сух чесън Crazy Май ще остане за понеделник готвенето, че няма от къде да пазарувам утре.

# 739
  • Мнения: 39 417
Добро ви утро!
Днес съм сватбарка.
Вчера минах на дефиле пред ММ. С отегчение питаше "още колко рокли има за показване?", направо ми се отщя. И на всичкото от горе преди 2-3 дни когато му показах за първи път моята рокля- фаворит той я хареса. Вчера облякох 4 броя, че за повече нямах желание след коментарите и накрая ММ пита къде е въпросната черна рокля. И тя беше сред роклите, които му показах, но не я позна! #Cussing out

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 16 209
....днес ми е почивен ден и съм запланувала да изчистя банята и да направя няколко сладки неща  Crazy

# 741
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мари, бял кахър е твоят Joy Мъжете много-много не обръщат внимание на подробностите, за тях е важно общото впечатление. Сигурно е имало още една черна рокля, щом не я е забелязал.

Имам сега дилема аз - дали въобще да се занимавам с паркета, щом пренареждането било почти безмислено при стар паркет. Паркетът си ми е добър и изглежда добре, обаче са се отворили фуги на места и събират боклуци. Та затова исках да го прередим, обаче с колкото майстори говорих, всички казват, че няма смисъл, щял пак да изглежда така, защото с времето се деформират паркетините. И сега се чузя дали самозаедното циклене и лакиране да си отварям работа и разходи, като си изглежда добре, като изключим фугите.

# 742
  • Мнения: 22 451
Могат да се запълнят фугите на паркета след като се изцекли и преди да се лакера. Не знам защо не са ти предложили.

# 743
  • Мнения: 14 654
Аз пък не съм съгласна с тея майстори, вярно е, че пак ще се размести паркетът, ама едни 10 години ще изкара преди това, просто не обичат да редят стар паркет - мързи ги. То е като да преправяш стара дреха - по-трудно и неприятно е, отколкото да ушиеш нова.

# 744
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Могат да се запълнят фугите на паркета след като се изцекли и преди да се лакера. Не знам защо не са ти предложили.
Предложиха ми, но не знам дали ще ми хареса, не съм виждала как изглежда.
Янечек, обяснението е, че паркетините са се свили различно за тези 20 години и вече не са съвсем еднакви, т.е. както и да ги редиш, все ще останат фуги. Логично обяснение ми изглежда. А колкото до това, че не искат да редят стар паркет, така е явно, защото цената за редене на стар паркет е по-висока, т.е. плащаме си за неудоволствието на майстора. Joy

# 745
  • Мнения: 14 654
Светалчо, добре ще изглежда - смесват лепилото със стърготините от паркета и в началото е като нов, само че с времето фугите ще се разхлабят и изронят.

# 746
  • Мнения: 39 417
При преправянето на стари мебели се използват триците от шкуренето(цикленето), които се забъркват с лепило и се мушкат в процепите. Не съм сигурна дали е същата технология и при паркета, но аз бих се съгласила, с оглед да си запазя естествения паркет и да си го реновирам.

# 747
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Карате ме да се замисля, почти бях решила да го оставя така, защото не е зле. Само на прехода към кухненската част има съвсем лееко изтрито петно колкото филия хляб.

Само като си представя сега колко сервизи трябва да извадя от шкафовете в дневната и да ги трупам по другите стаи...

# 748
  • Мнения: 11 690
Светалчо, щом е добре аз не бих си отваряла толкова робота  Laughing
Накрая резултата ще е пак същото. След ремонт бих предпочела нещо ново.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт