Искам да кажа ... (86)

  • 66 723
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14 374
Добро утро!
Кристин, да си честита!

Още една тежка седмица приключи. Иска ми се вече да сляза от въртележката... Ако всичко върви по план би трябвало до 10.9 да сме приключили с покупката на къщата. Надявам се до тогава да се успокоят нещата и служебно. Само чакам да излезе графикът на мъжът ми за следващите месеци, за да планираме едно бързо бягство за няколко дни...

# 676
  • Мнения: 11 723
Кристин, честит рожден ден, жива и здрава да си  bouquet

Я да попитам, вашите деца до кога спят ваканцията. В чудо съм се видяла. Преди 3 не си лягат и денем спят до обяд. Как ще оправяме режима после, не ми е ясно  ooooh!

# 677
  • Мнения: 22 508
Руми, твоите не бяха ли сравнително малки? 7-12г ми се върти в главата.

Моите и двамата в 22.30-23ч са в леглата. Зимата по-рано, но не преди 22ч.

# 678
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 249
Същата история, Руми  Crazy
Баба им изключвала рутера от контакта към 12, а големия ходел да го пуска. Говорихме си по телефона/скайпа, но.... Дребният заспивал по-рано и ставал най-късно в 9, обаче батко му...

# 679
  • Мнения: 11 723
Сесили, да - на 10 и 12  Laughing

22-23 часа си лягат зимата, когато са на училище.

Елит, баба им поне се е опитала  hahaha

# 680
  • Мнения: 22 508
Руми, а какво правят до 3ч?!
Освен да са на компютрите, друго не виждам...
Аз не бих го позволила, най-малкото заради очите.
А и децата имат нужда от сън и то точно в тъмната половина на денонощието.

# 681
  • Мнения: 1 972
Благодаря момичета Simple Smile Как ми се е видяло торта това не знам Joy

# 682
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз чакам един паркетчия да дойде на оглед - да каже какво и колко. Трябваше да дойде 10.30-11.00.
Много мразя тази некоректност. Като не можеш да стигнеш навреме, пък обади се, да му се не види...
Почвам ремонт и отсега ми се завива свят... Уговорих се с тапицер да вземе диваните, когато паркетчията е готов да почне работа, та поне тях да не се чудя къде да ги дявам.
След като не си намерих дивани по моя вкус (по-точно, тези, които ми харесват, са много скъпи и не мога да си ги позволя), извиках един да ги види  и той ми обеща да ги направи пак с ципове, така че абсолютно всичко да мога да изпера, както е сега. Дано да не е грешен ход, но нямам други по-добри идеи. Аз не обичам да пазя вещи - да им треперя да не се изцапат, да ги завивам и т.н., а и деца имаме още малки, та вариантът всичко да се пере ми е много удобен.
Ще ви кажа после коя клечка съм изтеглила. Joy Щото, нали, то всичко е на късмет, целият ни живот комай...Да случиш на мъж, на родители, на деца. На съседи, на приятели. На шефове, на държава, на управници. На майстори, на ел.уреди и т.н. Гаранция Франция.

Питахте по-напред гушкаме ли порасналите момчета.
Аз отдавна не посягам кажи-речи (притеснявам се от жените им), обаче те винаги ни прегръщат, целуват при среща. И мен, и баща си, и баба си. По принцип са си Обични, любвеобвилни - и към децата, и към жените си. И като бяха по-малки не е имало моменти да се "дърпат", още повече, че аз не съм такъв човек да натрапвам някому нещо, което не му е приятно. Като не обичат , значи не и точка. Самата аз много не обичам допира с други хора извън кръга на най-близките. Служебни целувки пък хич. Дотолкова не обичам чужди ръце, че даже масажи, когато ми се е налагало заради болките в гърба, са ми неприятни по тази причина.

# 683
  • Мнения: 11 723
Какво правят, приказват си, ходят от стая в стая, разбира се на фона на тв-то и току изписка някой телефон, явно и техните дружки не спят и си пишат глупости  Joy

Светалчо, късмет с майсторите  Hug

# 684
  • Мнения: 12 473
Кристин, много щастие и сбъднати мечти да имаш!
Днес ще е лежерен ден. Сутринта бях на йога, след малко на разкрасяване, после съм обещала на ММ да готвя (миш-маш)), а довечера сме на парти.

# 685
  • Мнения: 22 508
Руми, събуди ги няколко пъти в 8ч и ще спрат да си лягат в 3ч. Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 17 368
Абе лято е, сега им е паднало  Laughing
Още малко и влизаме пак в окопите  hahaha

# 687
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 249
Още малко остана Simple Smile
На моите - една седмица. После, на морето, няма да стават по-късно от 7.30-8  Laughing

# 688
  • Мнения: 11 723
Хич няма да ги тормозя. Като се наложи да стават за училище, сами ще си легнат по-рано  Peace
Радвам се на спокойствието още малко.
Тази година освен английския 2 пъти седмично, ще имат и плуване два пъти седмично (по лекарско предписание) и за голямата щерка математика веднъж. Ще трябва да и отпадне хип-тропа, защото няма да има физическа възможност и от сега си представям каква трагедия ще е.

# 689
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Руми, благодаря. Май много на място е твоето пожелание - паркетчията още не е дошъл.

За кашкавал пане се сетих да споделя моя опит: БЯГ (така лесно се помни - брашно-яйце-галета).
Парчетата ги правя с големина на кибритени кутийки, престояват малко в купа със студена вода и после БЯГ. След това пускам във вряща маслена баня, да плуват и вадя с решетъчна лъжица. Може и предварително да се панират всички парчета, нареждате си ги в голяма плоска чиния всичките и после само пържите. Аз така правя и с картофени крокети и с бюреци от чушки - предварително панирам всичко. А в случаите, когато искам последно да е яйцето, приготвям до галетата всичко и при пърженето само потапям в яйцето и веднага пускам в мазнината.
Този начин предотвратява почерняването на мазнината, защото не е нужно мазнината да гори, докато чака да си приготвиш следващото, което ще пускаш в нея.

Общи условия

Активация на акаунт