Име за момиче - странен въпрос

  • 9 750
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 912
Е, то сигурно е ВалерИ, с ударение на последната сричка. Хората са се вдъхновили от французойките.  Grinning

В конкретния случай е ВАлери, но все тая. При изписване как да стане ясно  Crazy

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 660
София и Ирина са хубави имена, имат значение, имен ден и галени имена.
Изброените мъжки имена са хубави, но женския вариант им куца. Бориса ми звучи супер зле, а Борис ми харесва за мъж. Някои мъжки имена звучат ужасно в женски вариант.

# 47
  • Мнения: 18 589
И аз не харесвам мъжки имена във варианта им за женски.
Царствени-Луиза, Мария-Луиза, Анастасия, Елена, Екатерина, Елеонора, вече са казани някои от тях, Тея-Тамара, Косара, Рея-Силвия, ако си настроена към по-изчанчени.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 379
Познавам Бориса и Филипа. Въпреки, че аз не бих си кръстила детето така.

# 49
  • Мнения: 18 589
Сещам се за Августина.
Майка ми каза, че било отвратително, на мен странно  защо ми харесва.
И едни от любимите ми имена:Елизабет и Даяна, също царствени.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 660
Елизабет и Даяна не ми звучат добре с бг презиме и фамилия. Диана е бг варианта, също и Елизабета/Елисавета.
Анастасия, Елеонора и Екатерина са хубави, в този дух бих добавила и Клементина. Но само с по-кратки презиме и фамилия, че иначе става мноооого дълго.
В детските години имах приятелка Теофана, тя сама си казваше, че името й било императорско.

# 51
  • Мнения: 18 589
Е, да те са чужди имена. Но мен фамилията не ме притснява, важно е името да ми хареса.
Като цяло имената, които са образувани от мъжки такива са ми странни, тежки и не много подходящи за момиче.

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 660
Да, повечето са такива наистина. Спас и Кирил са хубави мъжки имена, но женските са..... Сещам се за две изключения: Стефания и вече споменатото Клементина. Сигурно има и други.  Thinking

# 53
  • Мнения: 18 589
Сигурно има, но и аз не се сещам в момента  Thinking
Ех, като чета из тия теми и се вълнувам и аз, хайде по-бързо да ми казват пола, че и аз да влизам в дълбоки размисли.  Mr. Green

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 660
Спокойно, няма да избягаш от размислите  Mr. Green аз имах повече варианти за момче, за момиче не бях впрягала мисъл. То пък излезе момиче, че като се почна една: да звучи добре, да е силно име, ама и да е нежно, че се пръкна и около Цветница, дали да не е цвете. Абе голямо мъдрене падна, накрая ММ рече и отсече. Но като се сетя бременния ми акъл какви ги мислеше, добре че не ми дадоха да вилнея.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 18 589
Спокойно, няма да избягаш от размислите  Mr. Green аз имах повече варианти за момче, за момиче не бях впрягала мисъл. То пък излезе момиче, че като се почна една: да звучи добре, да е силно име, ама и да е нежно, че се пръкна и около Цветница, дали да не е цвете. Абе голямо мъдрене падна, накрая ММ рече и отсече. Но като се сетя бременния ми акъл какви ги мислеше, добре че не ми дадоха да вилнея.  Mr. Green

Какво да ти кажа,при мен ще е мъка-мъка.
Аз имам доста различен вкус за имена, а за момче варианти нямам никакви, нито едно не ми харесва, ни бг ни чуждо, никакво. Моля се на момиче, че иначе ще го загазя много.Никога не съм си мислела за име на момче, дори и като съм била малка, винаги съм си представяла само момиче. Затова си мисля, че ще се окаже момче.
Остана още месец, едвам издържам вече.Искам да знам.
То хубаво рече и отсече, ама тоя вариант го има само ако и на мен ми харесва името, иначе-не.

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 660
На мен ми хареса, то като се замисля и моя краен вариант за момиче не беше зле. На сестра ми след феталната морфология й бяха казали 50% на 50% момиче Laughing  а на един приятел до последно казваха момиче, ами момче се роди. Та спокойно си карай бременноста, мисли варианти пък каквото дойде.  Hug

# 57
  • Мнения: 18 589
На мен ми хареса, то като се замисля и моя краен вариант за момиче не беше зле. На сестра ми след феталната морфология й бяха казали 50% на 50% момиче Laughing  а на един приятел до последно казваха момиче, ами момче се роди. Та спокойно си карай бременноста, мисли варианти пък каквото дойде.  Hug

е то и на нас ни казаха на ФМ 50 на 50  Mr. Green демек нищо не се знае, то и няма как да се разбере толкова рано

# 58
  • София
  • Мнения: 310
Хехехе аз и първия път и сега все момичешки имена ми изникваха, ама и първия път и сега все са момчета. Ама дето са казали хората- докато не се роди не се знае. Така, че Miss_Bingley
по- добре мисли и двата варианта.

Тихомира ми харесва много, моя братовчедка кръсти дъщеря си така и на галено й казват Тити, много сладко ми звучи, освен ако не си правим асоциации с Тити Папазов... Party

# 59
  • Мнения: 4 087
Аз до последно си мислих, че ще е момче и бях категорична за Калоян.....и тъй като искахме да узнаем пола късно, тъй като правихме празненство за разкриване на пола, леко се постреснах, че ще е момиче. Но пък се насочих веднага към Ивелина, Иванина, Илейн, Ивон......в крайна сметка -Ивейн. Не обичам имена с беззвучни съгласни.....обичам да е звънко името, да се чува .

Сега ако второто е момче е ясно, че ще е Калоян, ако е пак момиче- Андреа.

За да няма конфликт с бг имената, махнахме окончанието на бащиното име и не е Антонова, а е Антон  Wink Wink- това като идея само  Peace  Във всеки един вариант всъщност бих се отказала от окончанието, защото много ме дразнят, претрупват много.

Общи условия

Активация на акаунт