Априлски мами 2016 - Тема 3

  • 29 507
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 518
Ние днес отидохме на консултация, ама педиатърката я нямаше. Имаше бележка, че днес и утре няма да я има. Пише кой я замества. Отиваме. Нашата й казала да не прави детски консултации. Искала сама да си види децата Simple Smile Та пак сме без ваксина  Laughing Другата сряда, обаче, сме на детски рожден ден и май аз няма да искам да го боцкат, че ще има доста деца. А и да не е крив Simple Smile

# 721
  • Мнения: 712
Момичета, помагайте. Пак моите драми с кърменето.Намаля ми кърмата и не знам  защо. Вече съм притеснена, защото периодично ми се случва. Чудя се дали да не изследвам хормони, и изобщо как да разбера каква е причината? Ще се допитам и до групата за кърмене, но ако имате съвет, давайте..

Криси, нито една ваксина ли нямате? Щото и ние Grinning

Аз доскоро го държах малкия в мен, не го слагах в кошчето за кола. Те пък и те са ужасни, стои супер свит в него.

# 722
  • Мнения: 2 518
Jane, да, нито една не му е бита Grinning

А пък аз до преди да видя, че му е трудно вече да шава в коша, бях убедена, че му е супер удобно. Там много рядко мрънка Simple Smile

# 723
  • Мнения: 413
Аз ги возя двамата отзад. Още с баткото ми бяха казали да го свиквам сам да се вози, за да няма драми. Сега и с Рада така правя.
Зина ужас...представям си какъв зоре като не иска бебето да се вози в кола.  Shocked

# 724
  • Мнения: 356
Здравейте, да се отчета и аз от днешната консултация... Вики на 5м. и 1ден е 6830 (+330гр) и 65см (+2см). Не ни биха ваксина, нямало налична та остава за др. месец. Педито каза, че не е притеснително, че е качила малко. За ортопед ми каза към 7м, но ми се вижда късно така че мисля може би като направим 6м и да отидем. Решихме и да започнем постепенно със захранването...направо нямам търпение да и видя първата физиономия (до сега нищо освен кърма не е опитвала)  Laughing

За фенистила и аз не обичам да се дават много неща на децата, но ако знам че има шанс да изкараме ваксината малко по-леко бих дала.

На вас как ви казаха да подготвите децата за сядането? Днес ми показа нашата две упражнения (едното ми се видя много сложно като за Викито)  newsm78

# 725
  • Мнения: 4 292
Какво подготвяне за сядане?! Ще седне когато е готово, ох колко глупости още ще изредят тези лекари? Ако е подпирането с възглавници е напълно ненужно като узреят гръбначните връзки, детето ще седне самО. Синът ми седна след 7-я месец, до тогава го оставях да се върти, пълзи и изобщо каквото искаше и можеше да прави.
 А как точно и какво да облекчи Фенистила, нямам идея. Ползвам го след ухапване от комар Simple Smile Ако вдигне Т след ваксина, се счита за добър показател, че всъщност тялото дава имунен отговор. Два пъти вдигна малката 37.5 нищо не съм давала.

# 726
  • Мнения: 35
Привет и от мен.Вили вдигна температура слес първата ваксина, за втората давах фенистил, но и помолих да бият ваксините различни и дни и нямахме проблеми, но не знам дали от Фвнистила или от това, че не ги биха заедно.Столчето което взехме е до 13 и за сега не го мисля, но след едно пътуване при което ми беше във ръцете 1 час и як рев без да мога да я успокоя, не ми се пътува по дълго.

# 727
  • Мнения: X
Значи да считам вдигането на температурата за добър знак...
За седенето в столче, моята госпожица изобщо никога не е обичала да седи и лежи. Тук си ползваме стоке би сейф. В Б-я сме с Чико. Аз навсякъде съм отзад с нея,като започне да мрънка да я взема. Знам, че не е правилно и не трябва, но както някой беше писал по-горе, понякога се налага.Имам познати, слагат бебето в столчето и се качват отпред. То си лежи, гука и заспива, а мама се вози спокойно до тати. Уви, при нас не е така Simple Smile.
Zoi, как върви борбата с бактерията?
За седенето никой нищо не ми е казвал, но нямам търпение да започнем малко по малко да я слагам,защото тя изобщо не иска да лежи. Всичко й е интересно, иска да оглежда и ако може цял ден да е на ръце, но на мен физически ми е непосилно.

# 728
  • Мнения: 4 292
Днес бяхме на ехограф, всичко е ОК. Лекарят искаше да изключи нещо бъбречно, няма опасения за такова. 14 дни АБ, почивка и пак ще пуснем да видим. Пие си сиропа милото, мръщи се, но гълта. Добре, че поне е с вкус на ягода, а интересното е, че съдържа глутен, така че ще се водим захранили Simple Smile
 Да, лекарите казват, че е добър сигнал температурата. Тя не надвишава 37.6-37.8
В количката вече е повдигната на 45 градуса, много е доволна. Вкъщи сяда на bumbo столче, което го дават от 3- месечно още, но да я натискам да сяда абсурд. И майка ми, и свекърва ми даваха такива акъли, виждала съм и приятелка да си мъчи детето с две възглавници, а то да се търкулва между тях. Ненужно ми е.
 Вкъщи сме в активната гимнастика или в шезлонга. Скоро ще извадя имам настолно бънджи и преносима кошара, надявам се да се заиграва там.

# 729
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Отчет от днес на 5мес и 4 дни +300гр (6450) и 2см (62). Личната каза, че за този ръст е много добре.
Относно сядането аз слагам Мила да сяда подпряна на възглавницата за бременни от около седмица-две и й е голям кеф, но я държа 2-3 минути все пак не е укрепнал кръстта й. Нищо не са ми казали как да процедирам, аз по нея се водя.

Да питам въвелите тиквичка как я дадохте - чисто или с друг зеленчук? Личната каза, че е добре да дам тиквичка като 2 зеленчук вместо тиква, че тя разхлабва, а ние и без това акаме 7 пъти на ден.. а само тиквичка ми изглежда много блудкавво пюре.

# 730
  • Мнения: 4 292
Давала съм тиквичка с картоф. Тиквата е регулираща, при разхлабване запича, при запек разхлабва.

# 731
  • Мнения: 356
Какво подготвяне за сядане?!

Не става въпрос за облягане на възглавница ( педито каза, че не е хубаво). Показа ми две упражнения, с които да укрепнем мускулите и гръбнака.
Аз също искам да я слагам на бънджи, но разбрах, че трябва поне след 6м. така че имаме време.

# 732
  • Мнения: 356
Добро утро, момичета

Днес съм изпълнена с енергия. Моята госпожица снощи реши да не спи...най-дългия и сън беше около 2 часа, като от 23:30ч до 2ч. става около 4-5 пъти  #Crazy

# 733
  • Мнения: 712
Добро утро, момичета

Днес съм изпълнена с енергия. Моята госпожица снощи реши да не спи...най-дългия и сън беше около 2 часа, като от 23:30ч до 2ч. става около 4-5 пъти  #Crazy
Добро утро и добре дошла в клуба. Grinning
Освен събужданията през час, в 4ч реши да говори и да се играе. Циркадни цикли не признава явно, ще ги пренаписва.

И аз съм пълна с енергия! Поне нещата с кърмата са малко по-добре.( До следващия път Simple Smile )
И той през деня стои на активната гимнастика/в шезлонга/на спалнята или на едно килимче на пода, което превърнах в кът за него. Иначе се набира да сяда на ръцете ми и даже направо си се изправя на крачетата. Между възглавници не го слагам, а в мен да си поседи Wink

# 734
  • София
  • Мнения: 1 928
Добро утро и от мен, аз също съм от клуба на недоспалите, мен ме редуват, единя се буди, после заспива и аз лягам и ето, че другия решава, че ще се събуди, веселба голяма.

Общи условия

Активация на акаунт