В кой месец от бремеността започва да се "цепи" кожата?

  • 4 594
  • 51
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз сам в 5 - месец и все още нямам този проблем.
Въпреки, че се мажа ежедневно, много се притеснявам
от това "нацепване"!

# 1
  • Мнения: 7 186
Мисля, че може да стане по всяко време, някои се нацепват още в началото, други по- късно, трети пък изобщо не се нацепват.
Мажи се с кремове редовно и ти пожелавам да не се срещаш с тази гадост. Peace

# 2
  • Мнения: 161
Не е задължително да се нацепиш. Нямам една стрия , а бях като хипопотам. Мажи се с кремове и дано пропуснеш стриите.
Леко бременеене   bouquet

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
В момента съм в началото на 9 м и за съжаление въпреки еждневното мазане със т.нар. реномирани мазила в 8 м. ми се нацепи корема, но искрено ти пожелавам да не ти се случи и на теб, аз продължавам да се мажа но вече с т.нар. двуфазни мазила за заличаване на новопоявили се стрии и за превенция и стискам палци да спре нацепването   Embarassed Peace

# 4
  • Мнения: 967
Нацепването, за което говориш се казват "стрии" - не е задължително да се появят - зависи  си от твоята кожа. Аз нямам нито една стрия, а коремът ми беше огроооооооооомен. За всеки случай се мажи с кремове против стрии, но не мисля, че е нужно да се изхвърляш със скъпи мазила. Познавам приятелка, която си беше купила крем от 80лв. и пак и се появиха стрии. Аз започнах да се мажа чак в 7мес. и то с Рубела - за 5лв. и не ми се появиха стрии. Дано и при теб няма приблеми Peace

# 5
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Стриите излизат когато и където си пожелаят за съжаление, но не са задължителни. Може и последните дни на 9-ти месец да се нацепиш. Не ти го пожелавам. Аз спрях да се мажа със скъпи мазила против стрии и сега само интензивно си хидратирам кожата за да е по-еластична. Дано да нямам проблеми. Ама и много да го мислим няма ефект. Дано да нямаме проблеми.

# 6
  • varna
  • Мнения: 404
ооо това е много индивидуално и зависи от това колко е разтеглива кожата!някой жени никога не разбират какво е това стрия,други от втория месец се нацепват!при мен лично се появиха в 7-я месец

# 7
  • Мнения: 8 917
Аз сам в 5 - месец и все още нямам този проблем.
Въпреки, че се мажа ежедневно, много се притеснявам
от това "нацепване"!


Не съм се мазала и не съм се нацепила - всичко е до тип кожа. Няма нужда да се притесняваш.

# 8
  • Мнения: 2 309
След като цяла бременност се мазах като идиот с какво ли не, се нацепих последните две седмици от 9 месец. Точно над пъпа, където кожата е най-фина. направо умрях от яд. А иначе гърдите ми се нацепиха някъде към 6-7 месец. Мойта кожа обаче е много суха и някак прозрачна , направо ми се виждат капилярите и вените.

# 9
  • Мнения: 1 425
Наистина е до тип кожа. Аз през първата бременност се нацепих само на гърдите. Сега нямам нито една стрия и не се мажа със скъпи кремове. Ползвам Нивеа за суха кожа или естествени масла напр. от жожоба.

Стискам палци да не се "нацепиш"  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Офф: време е Тити да се включи по темата  Mr. Green

Иначе аз се "нацепих" в средата на деветия месец. Мажех се усърдно сутрин и вечер, но всичко си е до тип кожа.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз се сдобих със няколко  стрии на гърдите в 3тия месец. Слава богу други не ми се появиха baby_neutral Вярно е, че е до тип кожа , но мисля че ако се мажеш може да са поне по-малко. А пък не се притеснявай чак толкова - не е болка за умиране - ве4е мислкя че могат да се махат Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
По всяко време може да се нацепиш.Аз,например,имам само една микроскопична стрийка от бременността.Кожата ми е склонна към нацепване и си имам стари "съкровища" още от пубертета.Но през бременността,слава богу,не се сдобих с нови Grinning

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Зависи от кожата. На мен ми се появиха стрии по гърдите още първия месец. Въпреки мазилата сега съм нацепена и по корема, и дупето, и бедрата. Започнах с кремовете против стрии преди 3ия месец, но уви без резултат.

# 14
  • Мнения: 3 334
При всеки е различно.При мен коремът се нацепи малко окло триъгълника в 7-ми месец.На моя позната се нацепи  страшно много ден преди да роди.На сестра ми не се нацепи въобще.

Общи условия

Активация на акаунт