Месото

  • 3 326
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 503
Цитат на: sia
Аз си мисля да захраня Боби с месо от 7-мия месец. Как мислите, дали не е рано Rolling Eyes


Tова е въпрос на ли4ен избор. Аз въведох месото, когато дъщеря ми беше на около 8 месе4на възраст, защото тя се роди с анемия и хемоголобинът й, макар по-късно да беше в нормата, винаги е бил на границата. Но и според мен, да се из4аква да стане детето на 2 годинки Shocked , преди да се даде месо, е ПРЕКАЛЕНО. В книгата на Ла Ле4е лигата The breastfeeding answer book пишеше, 4е месото може да се даде дори като 3та поред нова храна при захранването, например след банана и още някакъв плод или зелен4ук. Зна4и, Ла Ле4е лигата не препоръ4ва из4акване, ОСВЕН ако родителите не решат така, защото са вегетарианци, или по някакви други при4ини. Може пък автроката на Книга за кърменето да е вегетарианка Rolling Eyes  Confused:

# 16
  • Мнения: 673
Е сега вече ми олекна, мислех си, че аз съм майката-изрод дето си тъпче бебето с месо  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 3 927
е, чак пък до 2 годинки е силно казано!
и аз не съм привърженик на месото, много не ядем у дома, но все пак ще давам на бебка. чакам само да стане на 10-11 месеца.
доколкото знам белтъка от месото е незаменим и не може да се набави или замести с никой от растителен произход. друг е въпроса, че е по-тежка храна....

# 18
Цитат на: Taneto
доколкото знам белтъка от месото е незаменим и не може да се набави или замести с никой от растителен произход.


Няма такова нещо. 8 от 23-те аминокиселини са незаменими или есенциални, понеже животинският организъм (вкл. човешкият) не може да си ги синтезира сам, а трябва да си ги набави от вън - с храната. Колкото са незаменими за животните, толкова са незамениеми и за хората, макар че с това понятие "незаменими аминокиселини" често се спекулира... Животните също си ги набавят от растенията. Човекът може да избира от къде да си ги набави, но изборът на вегетарианеца си е също толкова пълноценен по отношение на белтъците.

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Andrea$

Няма такова нещо. 8 от 23-те аминокиселини са незаменими или есенциални, понеже животинският организъм (вкл. човешкият) не може да си ги синтезира сам, а трябва да си ги набави от вън - с храната. Колкото са незаменими за животните, толкова са незамениеми и за хората, макар че с това понятие "незаменими аминокиселини" често се спекулира... Животните също си ги набавят от растенията. Човекът може да избира от къде да си ги набави, но изборът на вегетарианеца си е също толкова пълноценен по отношение на белтъците.

подкрепям!!!

 "човек няма данни за хищник", казва един мой приятел биолог и аз съм напълно съгласна. аз също съм много месоядна, но смятам че месото не е незаменимо.ОБАЧЕ, ако така или иначе не сте вегитарианци, 2 години ми се струва прекалено! аз лично смятам да дам месо към 10 месец. ако на беба и се понрави - продължаваме:)

# 20
  • Мнения: 4 176
Ние се храним спюретата на ХИП само и домашно приготвени. Смесвам ги.
До сега сме на зеленчукови и плодови. Вчера реших да дам пилешко със зеленчуци и бебо повръща цял ден. Днес пак дадох и пак повърна. Убедена съм че е от пилето. Какво да правя? Да не развие анемия? Той си е роден с "таласемия" и хемоглобина му по рождение е 87. Sad
Въпроса ми е дали на някой се е случвало бебето да повръща и какво се прави в такув случай?

# 21
  • Мнения: 1 734
Може би е добре да спреш месото за известно време. Поне аз така бих направила

# 22
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Mamica
Ние се храним спюретата на ХИП само и домашно приготвени. Смесвам ги.
До сега сме на зеленчукови и плодови. Вчера реших да дам пилешко със зеленчуци и бебо повръща цял ден. Днес пак дадох и пак повърна. Убедена съм че е от пилето. Какво да правя? Да не развие анемия? Той си е роден с "таласемия" и хемоглобина му по рождение е 87. Sad
Въпроса ми е дали на някой се е случвало бебето да повръща и какво се прави в такув случай?


Спри месото за известно време и след това пробвай към зеленчуковото пюре да добавиш 1-2 лъжички от месното и виж как ще му понесе.Ако се приеме добре и не повърне,постепенно увеличавай количеството,докато си стигнете едно бурканче месно.
За първо месо знам че се препоръчна пуешко и заешко.Хип нямат заешко,но пуешкото на моята дъщеря се хареса (само веднъж съм давала за проба).Пилешкото е с домати и на моята приятелка сина също го повръща.Може би домата дразни?Опитай с пуешко.

# 23
  • Мнения: 3 042
Мамице, ние за първо месо ядохме пуйката на Хипп, тя е с царевица и картофено пюре. Съни много го хареса, както вече писах по-гъстичко е, незнам твоят врабчо дали е свикнал вече на такива храни. Иначе Шали ти е дала добър съвет Bulb

# 24
  • Мнения: 4 176
мерси ви много.И аз така си помислих. Спрях го.

# 25
  • Мнения: 3 042
Мамице, пробвай след 1-2 седмици бульон месен някакъв.

# 26
  • Мнения: 4 176
павлина Simple Smile тъп въпрос , но как да направя бульона? Като свря пуешко+зеленчуци ли? без сол разбира се?

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Mamica
павлина Simple Smile тъп въпрос , но как да направя бульона? Като свря пуешко+зеленчуци ли? без сол разбира се?

Не съм Павлина, но - да.
Само че според мен една седмица поне нищо месно недей да даваш, вкл. бульон.

# 28
Цитат на: Павлина
Мамице, пробвай след 1-2 седмици бульон месен някакъв.

Павлина е тя:)

# 29
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Павлина
Мамице, пробвай след 1-2 седмици бульон месен някакъв.

Павлина е тя:)

Az sam tova Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт