Бъдещи първокласници в Люлин - мнения за училища

  • 28 425
  • 139
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 905
Класирането за 2016г. е вече факт и като майка на бъдещ първокласник през 2017г. започвам да се оглеждам, да мисля варианти, да подпитвам къде да запиша детето си в 1-ви клас. Прочетох мненията за 56-то СОУ в 8-ми  микрорайон, това щеше да е и избраното училище, но се преместихме и сега е далеч. Никъде не прочетох скорошни мнения за училището в 7-ми микрорайон - 79 СОУ "Индира Ганди". Моля ви, споделяйте ...

# 1
  • Мнения: 30
Дъщеря ми завърши 79то преди 3г.с отл.6.00диплома и доста добри резултати от изпитите след 7ми клас. Общ бал 34'576 и успя да влезе във Втора Немска гимназия. Всичко си е до дете, но и преподавателите са много важни. Ако го научите да се труди още от 1ви клас ще пожънете успех
П.П. От нейният клас имаше имаше и доста слаби ученици, изводите си ги правете сами. Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 905
Благодаря за отговора. Вашите лични наблюдения върху учителите и базата какви бяха?

# 3
  • Мнения: 30
Базата е добра, е винаги може да се желае повече, ноооо... От нейните преподаватели нямам никакви оплаквания. До 4ти клас сполучи на добра учителка, от 5ти до 7ми също. Е в 7ми клас имаше и допълнителни уроци, без тях няма как и резултатите да на лице. Тормоз в у-ще дъщо никога не е имало. Издънки има навсякъде, но се държи на дисциплината. Малките са на първия етаж и са отделени от големите. Има смисъл да го разгледате, ако не сте ходили.

# 4
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте, 
търся отзиви за добър начален учител на 1 клас в 33 ОУ в Люлин 3 за следващата учебна година 2017/2018 г.
Избирам училище по дестинация (бабата ни е близо), за базата съм чувала че не е ок, но поне учителката искам да е на ниво.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат по темата!

# 5
  • Мнения: 265
Здравейте, 
търся отзиви за добър начален учител на 1 клас в 33 ОУ в Люлин 3 за следващата учебна година 2017/2018 г.
Избирам училище по дестинация (бабата ни е близо), за базата съм чувала че не е ок, но поне учителката искам да е на ниво.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат по темата!
Аз също се нареждам за отзиви. Peace

# 6
  • Мнения: 1 350
Ние обмисляме 56, където имаме повече точки, но нямам инфо за него и 79 СУ, за което събрах впечатления от родители. И двете имат различни плюсове. И не знам дали няма да изберем училището, където ни приемат на първо класиране.

# 7
  • Мнения: 9 973
НИЕ СМЕ В 79-ТО,СЕГА 3КЛ+ ПЪРВОКЛАСНИК.ХЕМ НИ Е НА ГЪРБА НА БЛОКА,ХЕМ ЗАРАДИ ДОБРИ НАЧАЛНИ УЧИТЕЛИ.Обаче за след 4кл. се оглеждам в друга посока...
За предстоящия набор за учителите не  мога да споделя нищо като знание  за съжаление  Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 905
НИЕ СМЕ В 79-ТО,СЕГА 3КЛ+ ПЪРВОКЛАСНИК.ХЕМ НИ Е НА ГЪРБА НА БЛОКА,ХЕМ ЗАРАДИ ДОБРИ НАЧАЛНИ УЧИТЕЛИ.Обаче за след 4кл. се оглеждам в друга посока...
За предстоящия набор за учителите не  мога да споделя нищо като знание  за съжаление  Embarassed

Да, и на нас ни е до блока. И наистина ни трябва добър начален учител - да ангажира децата, да им е интересно в час, а не да мислят за междучасията.

# 9
  • Мнения: 1 350
НИЕ СМЕ В 79-ТО,СЕГА 3КЛ+ ПЪРВОКЛАСНИК.ХЕМ НИ Е НА ГЪРБА НА БЛОКА,ХЕМ ЗАРАДИ ДОБРИ НАЧАЛНИ УЧИТЕЛИ.Обаче за след 4кл. се оглеждам в друга посока...
За предстоящия набор за учителите не  мога да споделя нищо като знание  за съжаление  Embarassed
след 4-ти клас кое лично не ти харесва там или сте се ориентирали вече към специализиран клас някъде?
гледах външното оценяване на фона на другите училища в Люлин няма толкова много слаби оценки, средно и няколко високи.

# 10
  • Мнения: 228
Здравейте,
и ние имаме първокласничка тази година, като сме се насочили към 56 СУ. Моля да ми препоръчате госпожа, както и ако имате отзиви за немската паралелка.
Благодаря предварително! bouquet

# 11
  • Мнения: 64
За тези, които имат интерес за 79 СУ: от 18.04 до 28.04 ( ако не се лъжа), ще се проведат дни на отворените врати!

# 12
  • Мнения: 64
За 79-то: имам ученици в 1 и 4 клас там. Пиша сега само за материалната база. От тази уч. година за 1 клас обновиха чиновете- нови индивидуални ( досега бяха двойка) , имат отделен коридор, тоалетните за тях + умивалник до бюфета скоро ( преди година-две) ги ремонтираха. Обособиха и един салон за часовете по Физическо възпитание само за начален курс ( друг е въпроса, че и в 79 я има тази лоша практика за пропускане на тези часове, за сметка на писане или смятане  Sad ). Стаите на 1 клас са приятни, цветни и долу-горе уютни. За съжаление това може да се каже само за техните стаи- другите по другите етажи ( защото от 2 клас ги местят) са доста занемарени. Но се говори, че ще има някакво саниране и ремонтиране ...Ако питате за интерактивни дъски, компютър за всяка класна, повече интерактивни уроци, таблети за децата по разни иновативни практики (-няма да изброявам) - нямат. Но участват мисля по програмата Енвижън, няколко пъти в годината. Всички класове имат ЗИП още в 1 клас по ИТ (това до 4 клас). Иначе училището има няколко оборудвани компютърни кабинета.  .....По темата за  ниво, учители, комуникация и др. няма да пиша сега Simple Smile  Дано съм ви била полезна.

# 13
  • София
  • Мнения: 905
tim, много ти благодаря за включването. Моля те, когато имаш време би ли написала и нещо за учителите. Особено ще бъде ценно, защото имаш преки наблюдения. Още повече ще е и интересно  да споделиш за учителите, които сега завършват 4 клас, защото те ще са и нашите за 1-ви.
Благодаря  предварително

# 14
  • Мнения: 9
Моля, за препоръка на добър начален учител за 56 ..
Имам две имена ...Калина Николова и Хериета Андреева...кое да изберем...

# 15
  • София
  • Мнения: 483
Кога и дали ще има “Отворени врати“ в 33 и 96 ОУ?

# 16
  • София
  • Мнения: 905
97СУ - На 04.04 от 18 ч. родителска среща.
96 СУ -05.04 от 18.00 часа има родителска среща.
79 СУ -родителската среща е на 30.05. 2017
137 СУ - беседа с бъдещите първолаци по график

 

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте,

утре ще има родителска среща в 137-мо от 15:00 до 17:00.

Поздрави,

# 18
  • Мнения: 1 350
Бях на родителската в 97мо и в 96то. Отказах се дори да подавам документи в 79то. В 97мо много силно впечатление ми направи директорката, положително, както и началните учители, които представиха, които би трябвало да поемат първи клас. Засега клоним към 97мо. Ще изчакаме класирането.
Забравих да добавя, че в 33 ОУ не останах очарована от това, което предлагат за учениците, може би защото очаквах повече, но добрите ми впечатления за там са отпреди години.
Някой да има отзиви за лятната частназанималня в Силвър центъра или в 6ти м-н в сградата срещу болница „Люлин”? Или пък от друга в квартала за лятото?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте!
Записвам се да ви следя. Гледам и точковата система и разделението по микрорайони и се чудя изобщо има ли шанс за училище в друг микрорайон? Ако кандидатите са колкото и при кандидатстването за градина, на мен ми звучи абсурдно...

# 20
  • Мнения: 1 350
и аз очаквам изненади на списъците с класирания  #Crazy
затова не подадох само в едно, защото ако в близкото не сме приети и не съм подала никъде другаде, не знам как и кога може да се участва в следващо класиране.
Все пак подадох в 79то, макар да нямам свои впечатления оттам, за съжаление.
Подадох документи след обяд, едно детенце стоеше в коридора, явно има такива наказания там и за малките.
а има ли вероятност списъците да се обявят по-рано, поне пише "в срок до 17:00 часа на 2.06", примерно да излязат на 30, 31.05?

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 14:03 от jos

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 905
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!

Дано да се получи преместването. 56 СУ е едно от най - предпочитаните и паралелките са запълнени. Не съм сигурна дали ще може да се премести, още повече с предпочитания за учител/ паралелка.

# 23
  • Мнения: 1 350
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!
Сериозно ли питате това или Ви интересува друго? Говорихте ли с директора на училището, ако Ви предложи опции да избирате, може да ги споделите. Както са Ви писали по-горе, във втори клас няма кой знае какъв избор в коя паралелка ще е, респективно при коя госпожа. Можете да разпитате на място, щом Ви е близо, родители, които взимат децата си от занималня втори клас, ако споделят нещо. Някъде във форума бяха споменати две госпожи, но за първи клас, не помня кои точно. Тук едва ли някой ще сподели имена, тъй като критериите на всеки родител за добър учител са различни. По-скоро, ако детето Ви е учило немски, може да питате за немската паралелка. А и за директора винаги е важно какъв е поводът за желанието Ви за преместване от настоящето училище, така че именно тя да Ви насочи към най-подходящата госпожа. Успех!

# 24
  • Мнения: 653
Здравейте, ще имам първокласник тази есен и събирам мнения за 33 училище. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 228
Здравейте! Ние имаме първокласник в Люлин, учи в 79то. Познати първолаци имаме в 56то, 33то, 90то, 137о. Засега всички са доволни. Личният ми извод е, че е важно да е удобно воденето и прибирането, проучете госпожите, доколкото е възможно и ако въобще ви дадат възможност да избирате, и дано детето да има късмет. Успех!

# 26
  • Мнения: 79
Здравейте, искам да побутна темата за двете училища 96 и 97 в Люлин, както и 79то. Интересуват ме мнения най-вече за учителите, които предстои да поемат тази година децата 2018-2019. В 97мо мисля, че би следвало да са тези: Светлана Милетиева, Росица Дилова и Ваня Стоянова, а за 96то нямам информация. Моля за съвет и конкретни мнения и отзиви за учителите и училищата от родители, чийто деца учат там! За съжаление пропуснах родителската среща март месец в 97мо, но на тази в 96то бях вчера, в 79то нямало да има така среща. Доколкото знам в 97 и 96 използват за обучение е ел. системи инвижън и джъмпидо, някой знае ли дали такива се използват и н 79то?

# 27
  • Мнения: 228
Здравейте, за 79то допълнително имат два часа народни танци (хореография) на седмица, които са безплатни. За енвижън - не знам точно, а детето вече спи, но е вероятно да работят, защото дъщеря ми посещаваше съседната детска градина и бяха ходили да правят някакъв тест с енвижън в 79то. Друг голям плюс за нас е, че стоят с учител до 18ч. и този юни най-вероятно ще организират занималня за децата от 1 - 4 клас.
Успех с избора!

# 28
  • Мнения: 73
Обсъждайки люлински училища, някой ще кандидатства ли в 27СОУ?

# 29
  • Мнения: 79
Определено не!

# 30
  • Мнения: 79
Кbl искаш да кажеш, че и през месец юни в 79 то ,след завършването има занималня ли? Или бъркам? Иначе и в другите у-ща има учител со 17.30 ч. С децата.

# 31
  • Мнения: 228
Да, засега това е информацията - че юни, който има желание, може да посещава училището. От нашия клас доста деца се интересуват. Казаха, че през май ще раздадат бланките, за да се запишем. Ще им закупим някакво допълнително помагало, по което ще работят и ще играят също. Това според мен е голям плюс в полза на училището.
Мен 27мо училище също ме интересува, защото септември 2019 ще имам отново първокласник. Ако някой може да каже повече, ще съм благодарна. Аз засега знам, че имало само по една паралелка във випуск и че децата са по-малко. Което може би показва, че не е желано училище, но не е непременно лошо, че ще са по-малко деца. Иначе ми бяха казали, че училището е с нов директор от миналата година.

# 32
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте,
27 училище е нежелано по две причини - по-безобидната е, че там учат доста циганчета. Това не е кой знае какво, но... там изпращат проблемните деца, изключени от другите училища. Това го знам от учителка. Аз живея точно до 27-мо и ми беше кофти че не мога да се възползвам от благинката да има удобно училище до блока, но... няма как да пусна детето си там, сред агресивни деца! И такова решение взехме доста семейства от няколко съседни блока до училището, децата ни са все 1 клас тази година и всичките са в други училища.
На бъдещите първолаци и техните родители - успех!   

# 33
  • Мнения: 228
Благодаря, мисля, че отпадна и от моя списък. Много жалко, защото се местим точно до него.

# 34
  • Мнения: 41
Здравейте,интересувам се от 96  училище . Мамите ,които имат деца в четвърти клас да дадат информация за учителите,защото ние ще сме в първи (ако ни приемат) Има ли доволни от испанската паралелка?Коя учителка учи четвърти клас по Испански в момента? Благодаря предварително.

# 35
  • Мнения: 2 728
Темата ме интересува, ще сме първолаци.
Основно се интересувам от началните учители в 56то. Имате ли информация, препоръки за конкретен преподавател?

# 36
  • Мнения: X
Ние сме в 56-то. Доволна съм, учител не мога да препоръчам,защото не познавам тези, които ще поемат сега  1 клас, но когато ние подавахме документи преди време, не ни даваха избор или предпочитание за учител. 40-то напоследък също доста се подобри. Имам познати там, които са доволни.

# 37
  • Мнения: 115
Здравейте, имате ли информация за учителите, които ще поемат първокласници 2018/2019 г. в 40 СУ "Луи Пастьор" - Люлин? Какви са вашите впечатление от началния курс  в училището? Атмосфера в класа, дисциплина, занималня, учители?

# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте,
на есен детето ми ще бъде в първи клас в 33 ОУ в Люлин. Интересува ме кои учители ще поемат първите класове и ако може някаква информация и препоръки за учители. Полезна ще ми бъде и всякаква информация за самото училище, организация на учебния процес и т.н.

Благодаря предварително!

# 40
  • Мнения: 14
Привет! И нашия батко ще е първи клас в 33-то Simple Smile може да се паднат в един клас.

Здравейте,
на есен детето ми ще бъде в първи клас в 33 ОУ в Люлин. Интересува ме кои учители ще поемат първите класове и ако може някаква информация и препоръки за учители. Полезна ще ми бъде и всякаква информация за самото училище, организация на учебния процес и т.н.
Благодаря предварително!

# 41
  • София
  • Мнения: 172
Привет! И нашия батко ще е първи клас в 33-то Simple Smile може да се паднат в един клас.


А имате ли информация за учителите? Насочили ли сте се към някой?

# 42
  • Мнения: 653
Ами не съм сигурна, че имаме възможност за избор на учител. Имам информация, че Бойчева е много добра (на наши познати сина е учил при нея).

# 43
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г. В момента е предучилищна група в 40-то, но изчетох темите за него и не мога да кажа, че останах очарована от написаното. По постоянен адрес се водим прилежащ район на 37-мо училище, което автоматично отпада от класацията. По настоящ сме в прилежащия район на 79-то.
Молбата ми е за някаква по-актуална информация за 40-то и 79-то, за организация на учебния процес, отношение към учениците и пр. Прочела съм всички теми, в които нещо е обсъждано за двете училища, ще се радвам на актуална информация, в случай, че някой разполага с такава.

# 44
  • Мнения: X
"Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г."
Правилно ли прочетох в поста Ви. Т.е той ще тръгна на училище сега, от септември 2018-та? То тогава би следвало вече да сте приети в училище и да купувате тетрадки...

# 45
  • София
  • Мнения: 3 709
Включвам се да следя с интерес. На един хвърлей сме от 79, с градината са ми под терасата. Влизала съм в стаите само за гласуване, но децата често играят в двора и ми се реве от това, което виждам като поведение на малко по-големите ученици. Големият ми син ще е първолак на година и трябва да се ориентираме.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 990
"Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г."
Правилно ли прочетох в поста Ви. Т.е той ще тръгна на училище сега, от септември 2018-та? То тогава би следвало вече да сте приети в училище и да купувате тетрадки...

Правилно прочетохте, но аз грешно написах. Simple Smile
Първи клас ще бъде през учебната 2019/2020. Тоест, в рамките на тази учебна година, трябва да реша дали да го оставя в 40-то училище, където е в предучилищна група, или да го преместя в 79-то.

# 47
  • Мнения: X
Така и предположих.
Имам поглед върху две училища в района 56-то и 40-то. Истината е, че в 40-то през последните няколко години  много дръпнаха напред и даже деца от 56-то се преместиха там и са доволни.
40-то правят дни на отворените врати за родители на бъдещи първолаци, някъде април/май, следете на сайта им.
За 79-то не мога да кажа нищо...

# 48
  • София
  • Мнения: 7 990
Благодаря за отговора. Явно ще трябва да посъбера още впечатления за 79-то СУ и после да преценявам, отчитайки и тазгодишното представяне в 40-то.

# 49
  • Мнения: 6
Класация на училищата в София:
http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp
79 СУ - 88 място;
40 СУ - 145 място!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте! Споделете първи впечатления от училищата в квартала. Предварително благодаря!

# 51
  • Мнения: 6
Дъщеря ми завърши 79то преди 3г.с отл.6.00диплома и доста добри резултати от изпитите след 7ми клас. Общ бал 34'576 и успя да влезе във Втора Немска гимназия. Всичко си е до дете, но и преподавателите са много важни. Ако го научите да се труди още от 1ви клас ще пожънете успех
П.П. От нейният клас имаше имаше и доста слаби ученици, изводите си ги правете сами. Blush

какви са впечатленията Ви и от коя госпожа в 79 СУ. Интересувам се за дете в 1 ви клас 2019/2020г.

# 52
  • Мнения: 6
"Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г."
Правилно ли прочетох в поста Ви. Т.е той ще тръгна на училище сега, от септември 2018-та? То тогава би следвало вече да сте приети в училище и да купувате тетрадки...

Правилно прочетохте, но аз грешно написах. Simple Smile
Първи клас ще бъде през учебната 2019/2020. Тоест, в рамките на тази учебна година, трябва да реша дали да го оставя в 40-то училище, където е в предучилищна група, или да го преместя в 79-то.

Здравейте, ние ще бъдем първи клас през същата учебна год. и аз се чудя за двете училища, имате ли повече инфо за условията и учителите и на двете места.

# 53
  • Мнения: 6
Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г. В момента е предучилищна група в 40-то, но изчетох темите за него и не мога да кажа, че останах очарована от написаното. По постоянен адрес се водим прилежащ район на 37-мо училище, което автоматично отпада от класацията. По настоящ сме в прилежащия район на 79-то.
Молбата ми е за някаква по-актуална информация за 40-то и 79-то, за организация на учебния процес, отношение към учениците и пр. Прочела съм всички теми, в които нещо е обсъждано за двете училища, ще се радвам на актуална информация, в случай, че някой разполага с такава.


и аз следя за 79-то, 40-то и 97-мо за учебната 2019/2020г.

# 54
  • София
  • Мнения: 135
Ще следя темата с интерес, защото се интересувам от 56-то и 79-то училище. Лошото е, че и двете училища не са ми в района, дали имам шанс за прием? Ще кандидатстваме 2020/2021 г. Ще помоля, ако има майки на дечица в 3 клас на тези училища и са доволни от госпожите, ако може да ми напишат имената им на лично.
Благодаря!

# 55
  • Мнения: 164
 Здравейте,какви са впечатленията Ви и от коя госпожа в 137 СУ. Интересувам се за дете в 1 ви клас 2019/2020г.

# 56
  • София
  • Мнения: 172
Ще следя темата с интерес, защото се интересувам от 56-то и 79-то училище. Лошото е, че и двете училища не са ми в района, дали имам шанс за прием? Ще кандидатстваме 2020/2021 г. Ще помоля, ако има майки на дечица в 3 клас на тези училища и са доволни от госпожите, ако може да ми напишат имената им на лично.
Благодаря!

Моето дете кандидатства в тези 2 училища за учебната 2018/2019 год. Също не са ни в района, 79- то е в съседен район. Приеха го в 79-то, в 56- то не го приеха.

# 57
  • Мнения: 653
В 56-то обикновено има голям наплив, затова влизането е по-трудно.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 990
За тези, които се интересуват:
Току що се свързах със 79-то училище. Отне ми известно време, пробвах по мейл, после няколко пъти звънях в канцеларията, накрая уцелих зам. директорка.
Кандидатстването е през м. април, щели да качат информация на сайта. Ден на отворените врати вероятно ще има към края на април, информацията - отново на сайта. Има опция за полудневно обучение, което мен ме интересуваше.

В 40-то училище денят на отворените врати мина. Хората се бяха подготвили, имаха открити уроци, бяха обявили часовете за посещение. Засега клоня към 40-то, но усещането ми е субективно, защото синът ми учи там, а тези от 79-то ги издирвах известно време.

# 59
  • софия
  • Мнения: 376
Ще следя темта.
Синът ми също ще е първокласник тази година. Събирам мнения и съм разтроена.
Чудя се между 56, 79 и 40. В района на 79 сме. За него имам различни мнения от много положителни до много отрицателни.
Големия ми син до 7 клас беше в 56 и имам положително мнение, но се опасявам, че няма да ни приемат. Разбрах, че тази година вместо 7 паралелки ще приемат 5, но не рабрах дали е така от миналата година.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте! В разгара на кампанията искам да подбутна темата. Ще споделите ли впечатления и къде кандидатствате?

# 61
  • Мнения: 164
Ние в 137СУ. Ако някой има повече впечатления за училището,учебния процес ,занималните ще съм благодарна да сподели.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз сведох избора до две - 40-то и 79-то. В 79-то така и не успях да отида на дните на отворените врати, нещо и комуникацията с тях ми е по-трудна, та не знам почти нищо за него. Засега като че ли клоня повече към 40-то, макар другото да ми е зад блока.

# 63
  • софия
  • Мнения: 376
Аз подадох в 56, 40 и 79.
За 56 почти нямаме шанс.
На 79 бях на родителската среща. Останах с добри впечатления от госпожите.
Сигурно ще се чудя межди 40 и 79, за момента клоня към 79, понеже там ще има деца от групата и ми е по- близо.
Сега разглеждах класациите от външното оценяване след 4 и след 7 клас. Нещо аз ли не гледам добре, но 79 е с по - добри резултати дори от 56.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 709
И ние подадохме в 79 от кварталните. Голяма част от децата в групата ще са там и то при конкретна госпожа, та и аз се бутам в същата посока...
Предполагам сте видели на сайта- предстои голям ремонт в училището, вкл. и саниране. На есен с песен и нова фасада.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 990
А ако не е тайна, към коя госпожа сте се ориентирали от 79-то? На мен ми препоръчаха една, но не зная дали изобщо има място за избор или където го запишат.

# 66
  • Мнения: 73
Не знам доколко може да се избира учител, но това което можете да направите е да прекарате известно време в двора на училищата, когато децата са навън. И да наблюдавате отношение деца- деца, деца - учител. И да си направите изводите.Simple Smile

# 67
  • Мнения: X
s_a е дала много ценен съвет.
Аз, заради тези наблюдения се отказах от 137-мо.
Вече имам третокласник в 56 и съм много доволна!

# 68
  • Мнения: 85
Здравейте, ние сме от 10 ти микрорайон както знаете по район се пада каката да учи в 37 мо .......абсурд.  Това няма как да се случи. Предпочитам 40 то но подадохме и в79 то.
   Някой знае ли нещо за 40 то, май вече нивото му е високо. По мое време не беше изобщо от предпочитаните. Ако има някой с па голямо дете моля да пише и да разберем нещо повече. Интересува ме и занималнята до колко часът е.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, засега и ние също сме в 10-ти и попадаме в прилежащия район на 37-мо училище. Тъй като там сме учили няколко поколения от моето семейство (вкл. моята баба), автоматично го изключихме от крайния избор.
Тази седмица подадох документите на сина ми в 40-то и 79-то, като се надявам да го приемат в 40-то. Той учи там в предучилищна група. Като цяло училището ми се струва с добра организация, директорката полага усилия да му възстанови имиджа, тъй като до преди няколко години е било доста позападнало. Началните класове са изнесени в отделно крило, като стаите на първи клас, покрай които минаваме за предучилищната, са в добро състояние. За момента директорката ми се струва адекватна, дружелюбна и имам положителни впечатления.
От 79-то нямам особени впечатления, единствено ми се стори доста мрачно като сграда, но това е субективно впечатление. През септември ще се местим в друго жилище и 79-то ще ни е съвсем наблизо, но не съм убедена дали е по-добро.

# 70
  • София
  • Мнения: 974
Искам да попитам: някой запознат ли е дали метадоновия център при ДКЦ 12 още функционира? Четох, че създва доста проблеми на живущите наоколо и това е причината изобщо да не кандидатстваме в 40 -то.  Но реално нямам информация в сегашно време.

# 71
  • Мнения: X
Съществува, да.
След мои сигнал (тогава живеехме в близост) ме викаха на среща в общината с кмета и представител на министерството на здравеопазването. Няма да го махнат. Такава била европейската директива, да е в здравно заведение. Доколкото помня, помещението е на министерството.

# 72
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря, posh_!

# 73
# 74
  • Мнения: 3
Не мога да повярвам, че в НЕПОСРЕДСТВЕНА близост до училище има метадонов център! Дори сега научавам за такова нещо. Това е абсурд! Толкова ли няма друго "медицинско заведение", в което да го натресат?! Нямам думи! До училище да кръжат необезпокоявани гнусни наркомани, които уж се "лекуват". Божеееее! Егати държавата сме...

# 75
  • Мнения: X
Ами, другото е поликлиниката във втора част, която също е до училще...
Контингентът, който виси там, е наистина обезпокоителен.

# 76
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте.
Искам да попитам има ли шкафчета  в 79 СОУ, за да не се носят всички учебници по програмата ежедневно?

# 77
  • Мнения: 39
Темата е позамряла, но искам да я съживя. Тази година, живи и здрави, имаме първолаче. Най-близките за нас училища са 96 СУ, 97 СУ и 33 СУ.

Ако имате четвъртокласници през 2019/2020 учебна година в някое от тях, ще съм благодарна да споделите впечатления за:
* добри учители;
* атмосферата в училище;
* проекти, иновативни методи на преподаване и допълнителни занимания за учениците.

На мен водещият критерий ми е общото ниво. Сега прегледах данните за средния успех от НВО на седмокласниците в люлинските училища по БЕЛ и МАТ през последните години. Ето как изглеждат нещата при макс. 100 точки (общо 209 училища в София):

33 СУ - 60,12 (78 място)
79 СУ - 57,45 (91 място)
56 СУ - 56,38 (97 място)
96 СУ - 55,71 (104 място)
40 СУ - 47,44 (140 място)
97 СУ - 46,47 (146 място)
90 СУ - 44,23 (156 място)
27 СУ - 39,00 (179 място)
37 СУ - 33,76 (183 място)

Източник -http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp

Това би трябвало да е обективен критерий за нивото на подготовка, макар че всичко зависи от самото дете, разбира се. Който се интересува, може на посочения линк да разгледа резултатите по години и по предмети.

Моите впечатления и колебания са следните:

96 СУ:
+ добра материална база
+ водят се "иновативно училище" заради обучението по Jump Math и проекта за въвеждане на ИКТ (не открих информация какво конкретно правят по него)
- проектът по Jump Math е с продължителност 4 години и предполагам, че обхваща само една паралелка?
- не знам какви активни проекти и клубове имат  - приложна математика по "Твоят час",
- извънкласните дейности са само по спортове (волейбол, баскетбол, карате, спортна и художествена гимнастика, шах и народна топка)
- няма басейн, за разлика от останалите
- противоречиви мнения за учители
- до последно няма информация кои ще са класните ръководители
- децата ми се струват много невъзпитани, така ли е?

97 СУ:
+ като цяло доста инициативно ръководство, което през последните години направи доста, за да промени лошата слава на училището
+ иновативни паралелки с математика (Jump Math) и ИКТ (Jumpido, Envision)
+ от трите училища тук най-активно работят по проекти
+ чуждоезиково обучение по английски, немски и испански (впечатления?)
+ разнообразни извънкласни занимания - чужди езици (какви? това актуално ли е?), танци (народни, хип-хоп, латино), спортове и изкуства (приложно, театрална и вокална група)
+ поддържан, работещ басейн
+ част от часовете по спорт са по плуване
+ материалната база изглежда обновена
- доста слабо представяне на НВО
? споделете мнения за децата и учителите

33 ОУ
+ само малки ученици
+ най-добри резултати на НВО от трите
+ добри впечатления от учителите, вкл. в начален курс, както и за децата като цяло
+ извънкласни занимания – английски, театър (това май не е актуално?), спортове (шах, футбол, баскетбол, бадминтон, таекуондо, плуване), народни танци и гимнастически клуб
- чуждоезиково обучение - само по английски
* прием за първи клас в паралелки с профил: английски, БЕЛ, ИТ и плуване, по избор - хореография
+ част от часовете по спорт бяха задължително по плуване
- слаба инициатива на директора, новите дейности (иновативната паралелка с природоматематически профил и др.) са благодарение на няколко учители
- допълнителни занимания има само по "Твоят час", не знам за други актуални проекти
- с най-лоша материална база от трите
- поддръжката на басейна е постоянно под въпрос, не разрешават плуване на външни лица и разчитат само на общината за финансиране.

Ще съм благодарна за повече актуална информация и впечатления!

# 78
  • София
  • Мнения: 54

Това е едно от най-изчерпателните проучвания и зададени въпроси, които съм виждала! Simple Smile

Районно училище ми е 96то, но аз никак не искам детето ми да е там и ще подам документи, само защото със сигурност ще я приемат, но ще се надявам да я приемат другаде. Децата на мен лично, също ми се виждат много невъзпитани. Дочувам от познати и липса на организация в самото училище, липса на отношение и много, ама много противоречиви мнения за учителите. Впечатленията от директорката също са лоши. За извънкласните занимания не съм питала, както и за иновативността.

Насочила съм се към 56то, въпреки че не ми е съвсем близо, но пък ни е удобно като локация за взимане /оставяне от отиващи на работа родители, баби, дядовци и т.н. Освен това чувам добри отзиви за учителите, които ще поемат първокласниците тази година. Има басейн, но до колкото разбрах все едно не е част от училището, защото децата не ползват намаления или като част от часовете по физическо. Въпреки това, за мен е удобство. До колкото разбрах имат 1 паралелка с Jump Math и тя е с английски език. Аз бих искала да я запиша с немски език и ако искам иновация, трябва да е в клас с английски...

Аз също бих била благодарна да споделите лични впечатления от 56 СУ за:
* атмосферата в училище;
* проекти, иновативни методи на преподаване и допълнителни занимания за учениците.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 709
За първокласници и за мен, разбира се, оценяването след 7 клас би било едно от последните неща, за които ще се запитам.
С първолак съм вече втори срок Simple Smile Живеем на хвърлей от 79 СУ "Индира Ганди" и съответно бяхме разпределени там по район. Не успях да го преглътна (на база впечатления от преминаване през двора, бегли мнения от родители, а също и неща, които ме потресоха по време на самото кандидатстване). Избрах училище, което не е в Люлин, но е веднага след тунела, 17 СУ.

Иначе- гледайте да ви е удобно, да има занималня следобяд, базата да е поносима, тоалетните да са в читав вид и пр. битовизми. Постойте един ден на двора и много бързо ще решите. Оценяването след 7 клас ще се промени още 7 пъти докоато дойде вашия ред...

# 80
  • София
  • Мнения: 905
Beeps, ако имаш възможност, сподели за 17то ОУ, моля те. Как е като условия, учители, изисквания към децата, родителите?

# 81
  • София
  • Мнения: 3 709
Имам, разбира се (защото други нямаха, когато аз се чудех Wink )
Скрит текст:
В класът на детето ми са 17 (седемнадесет деца). Предполагам няма какво да се обяснявам, че с тази бройка по-лесно се обръща внимание на всички. На записването попитах дали можем да изберем класен- не можеше. Последва тест за готовност за първи клас на всички деца във випуска, с цел да се провери фината моторика, както и доколо са хиперактивен тип или пр., за да се разпределят равномерно по класове. Така, на съвсем случаен принцип, се класирахме при много взискателна, но адкси отдадена преподавателка, която опозна бързо спецификите на децата и класът върви добре. Нямаме (засега) тормози, сбивания, проблемни...
Имах опасения за френския, защото никой от нас не говори френски. После се замислих, че когато ме записаха на английски едно време- и моите родители не бяха го учили. С госпожата по френски имат по 18 часа всяка седмица, сутрин и следобяд на занималнята, като в часовете следобед върви и самоподготовката. По френски започнаха с песни, поздрави и пр., сега пишат буквите. Ползва се електронен дневник много активно, сега въвеждат електронна карта за купони за стола. Разбрахме се, че "Уча се" ще ползват от 2 клас. В стаята има проектор, принтер и пр. Всяка година идват френски студенти за по седмица на практика в училището. Единствено детето се оплаква, че в някои часове по рисуване не рисуват, а пишат диктовки Simple Smile
Откъм битовата част- старае се ръководството, но не смогва за всичко. Тоалетните при първи клас са само две и чувам, че не били много ок. На входа се влиза с "въртележки" и карта за достъп. Винаги, когато могат и времето е ок децата се извеждат на двора.
Нещото, което много ме ядоса е, че тази година бусчето и превоза за деца от други квартали не се случи. Та сутрин се возим с трамвая, вечер го прибира таткото. А си мислех, че съвсем мога да разчитам на водене и оставяне, но не би.
Нямам идея къде се класира 17 СОУ на НВОто.

# 82
  • София
  • Мнения: 905
Много благодаря за изчерпателността. Дано всичко е наред. А за класациите - за мен те са проста, суха статистика, която не отразява нищо 😃

# 83
  • София
  • Мнения: 974

Това е едно от най-изчерпателните проучвания и зададени въпроси, които съм виждала! Simple Smile

Районно училище ми е 96то, но аз никак не искам детето ми да е там и ще подам документи, само защото със сигурност ще я приемат, но ще се надявам да я приемат другаде. Децата на мен лично, също ми се виждат много невъзпитани. Дочувам от познати и липса на организация в самото училище, липса на отношение и много, ама много противоречиви мнения за учителите. Впечатленията от директорката също са лоши. За извънкласните занимания не съм питала, както и за иновативността.

Насочила съм се към 56то, въпреки че не ми е съвсем близо, но пък ни е удобно като локация за взимане /оставяне от отиващи на работа родители, баби, дядовци и т.н. Освен това чувам добри отзиви за учителите, които ще поемат първокласниците тази година. Има басейн, но до колкото разбрах все едно не е част от училището, защото децата не ползват намаления или като част от часовете по физическо. Въпреки това, за мен е удобство. До колкото разбрах имат 1 паралелка с Jump Math и тя е с английски език. Аз бих искала да я запиша с немски език и ако искам иновация, трябва да е в клас с английски...

Аз също бих била благодарна да споделите лични впечатления от 56 СУ за:
* атмосферата в училище;
* проекти, иновативни методи на преподаване и допълнителни занимания за учениците.
Дъщеря ми е първи клас в паралелка с jump math , но учат по стандартната система през повечето време, jump-а е веднъж или два пъти седмично само. Така че, ако държите на немския, спокойно можете да го изберете, няма да пропуснете много. Поне към момента са ми такива впечатленията, може да се променят нещата.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 285
Има басейн, но до колкото разбрах все едно не е част от училището, защото децата не ползват намаления или като част от часовете по физическо. Въпреки това, за мен е удобство. До колкото разбрах имат 1 паралелка с Jump Math и тя е с английски език. Аз бих искала да я запиша с немски език и ако искам иновация, трябва да е в клас с английски...

Към момента това е така. Няма избор на чуители. Очакваме новите правила за прием.

Ето една тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=877441

И ето актуалната за бъдещи първолаци: https://www.bg-mamma.com/?topic=1167212

# 85
  • Мнения: 653
И аз се интересувам от препоръки за 33 училище (кои учителки сега ще приключват с 4 клас).

# 86
# 87
  • София
  • Мнения: 16 691
Здравейте,

имам близначки, които ще са първи клас тази година и се интересувам от актуална информация за 40 и 56 СОУ.
По район сме в 97-мо.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 990
Имам наблюдения от 40-то училище. Моят съвет е да изберете това, което се води по район и не се налага пътуване. За 40-то училище не си струва да пътувате. Също така зависи и при кой учител ще попаднете, при нас не се допускаше избор на преподавател.
Скрит текст:
Синът ми е във 2-ри клас, така че нещата са силно изкривени и заради дистанционното обучение (MS Teams е платформата, която използват). Паралелката е 24 деца, като се налага да работим допълнително с детето. Синът ми е с дислексия, но и останалите родители на деца, по-напред с материала и без затрудненията на моя син, не са във възторг.
Битовите условия са прилични, за тоалетните не зная как е, детето избягва да ги ползва. Имаше дебати по отношение на физическото, че графикът не позволява да ползват салона и съблекалните, та се налага да провеждат занятията в коридора. В първи клас им даваха много да преписват, така започна и през първия срок на тази учебна година, но след дискусии с учителката, редуцираха преписите. Заради учебния материал се налага да пропускат рисуване, музика и физическо и доучват по МАТ и БЕЛ. Не съм против, но има родители, които се дразнят. Чужд език учат два пъти седмично (английски), имат ИТ веднъж седмично. Нивото не е кой знае какво, но и нямам големи очаквания като за малки деца с различна степен на възприемане. Няма проблемни деца или поне не създават проблеми в процеса на обучение. Има обичайни търкания, забележки, но без крайности. Синът ми е до обяд и нямам впечатления от стола и занималнята.
В резюме: 40-то училище е средностатистическо квартално училище, нищо особено, което да си заслужава човек да си усложнява живота сутрин.

# 89
  • София
  • Мнения: 16 691
Имам наблюдения от 40-то училище. Моят съвет е да изберете това, което се води по район и не се налага пътуване. За 40-то училище не си струва да пътувате. Също така зависи и при кой учител ще попаднете, при нас не се допускаше избор на преподавател.
Скрит текст:
Синът ми е във 2-ри клас, така че нещата са силно изкривени и заради дистанционното обучение (MS Teams е платформата, която използват). Паралелката е 24 деца, като се налага да работим допълнително с детето. Синът ми е с дислексия, но и останалите родители на деца, по-напред с материала и без затрудненията на моя син, не са във възторг.
Битовите условия са прилични, за тоалетните не зная как е, детето избягва да ги ползва. Имаше дебати по отношение на физическото, че графикът не позволява да ползват салона и съблекалните, та се налага да провеждат занятията в коридора. В първи клас им даваха много да преписват, така започна и през първия срок на тази учебна година, но след дискусии с учителката, редуцираха преписите. Заради учебния материал се налага да пропускат рисуване, музика и физическо и доучват по МАТ и БЕЛ. Не съм против, но има родители, които се дразнят. Чужд език учат два пъти седмично (английски), имат ИТ веднъж седмично. Нивото не е кой знае какво, но и нямам големи очаквания като за малки деца с различна степен на възприемане. Няма проблемни деца или поне не създават проблеми в процеса на обучение. Има обичайни търкания, забележки, но без крайности. Синът ми е до обяд и нямам впечатления от стола и занималнята.
В резюме: 40-то училище е средностатистическо квартално училище, нищо особено, което да си заслужава човек да си усложнява живота сутрин.
много ти благодаря за мнението, изключително полезно. Живеем във Филиповци, та със сигурност няма да учат там. Първоначално мислех за центъра, но като че ли ще бъде в Люлин. Интересува ме и какво е ресурсното подпомагане в 40-то? Проучвала ли си 56- то- май там е ресурсния център. Моите деца са на ресурсно в ДГ.
Иначе за допълнителните уроци- още отсега ги водя на уроци, та предполагам и натам ще продължим.

# 90
  • София
  • Мнения: 7 990
За ресурсно подпомагане не съм проверявала, защото ползвам услугите на външни специалисти. Знам от едно детенце от ПГ в същото училище, че имаха такова и родителите му го бяха записали именно заради това в 40 училище, иначе бяха от друг квартал. Но на какво ниво е и дали го има още, не съм наясно.
Училището се води иновативно и студенти от СУ имат практика там, та вероятно предлагат и това като услуга. Най-добре е да се обадите и да питате.

# 91
  • Мнения: X
Бих Ви посъветвала да изберете наистина близкото училище. Аз като дете 1 клас съм пътувала с автобус до училище (в центъра) и ми беше кошмар.
Моето дете тръгна 1 клас в 56-то, което е съвсем до нас и ми беше страхотно облекчение, че не трябва да го търкалям по автобуси, метра или с кола. Преди време една жена, която работи в Инспекотрата по образование, в съвсем случаен и неангажиращ разговор ми каза: "Моето момиче, от 1-4 клас най-доброто училище е близкото училище", разбира се от значение е и класният ръководител. 
А иначе по темата, моето дете е вече прогимназиален курс в 56-то училище, от него знам, че има съученици, които още от 1 клас работеха с логопед.

# 92
  • София
  • Мнения: 16 691
да, те всичките люлински са ми еднакво удобни. Просто набирам мнения и препоръки за конкретни учители, които поемат първи клас тази година.

# 93
  • София
  • Мнения: 974
Детето ми е втори клас в 56 СУ. Не го препоръчвам изобщо. Като знам колко се молехме да ни приемат там (не ни в район и ни теглиха на жребий)...
Ужасно съм разочарована от всичко. Не случихме на класна ли, не зная, но планирам да се местим в друго училище.

# 94
  • София
  • Мнения: 16 691
Брук, къде мислиш да местиш детето? Имаш ли мнения за други училища в района?
Аз чувам, че масово от 56то ги местят в 40-то, но не знам дали са само слухове или е истина?

# 95
  • Мнения: X
Не са само слухове. Ние имахме късмет с класната 1-4 клас, но сега е просто ужас (с изключение на 1-2-ма преподавателя), но ще изкараме до 7 клас.
Доста мои познати преместиха децата си от 56 в 40 и са доволни.

# 96
  • София
  • Мнения: 16 691
ясно, 56-то го изключвам.
А за 97-мо какви са отзивите, че всъщност там се водя по адрес.
Мен ме притеснява, че май има доста от малцинствата?

# 97
  • София
  • Мнения: 3 709
Малко познато е, но давам идея и за 17 СУ- веднага след тунела от другата страна на Западен парк. Имам второкласник там и съм изключително доволна (тази дума не е ок за впечатление от училище де). Случихме на чудесна класна, а като слушам и другите преподаватели са много ангажирани с децата. Само 17 деца са в клас, базата е прилична, но най-вече класната приема много присърце това, което прави. Училището е с ранно изучаване на френски, от минала година, мисля, и една паралелка с испански направиха. Всеки ден и сутрин и следобяд имат френски, като обемът от знания, които се натрупват хем се случва леко, хем пък са и основни неща. Със сигурност там ще запиша и малкото дете.
Другият ми избор по адрес беше "Индира Ганди", където бях сигурна, че не искам да учи, въпреки 300те метра до блока ни.

# 98
  • София
  • Мнения: 16 691
17-то е чудесно/децата ми ходят на уроци при учителка, която преподава там/, но е с френски.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 709
Нашата госпожа по френски живее в Люлин. 17 е типичното малко училищенце; много добър избор е за 1-4 клас.

# 100
  • София
  • Мнения: 7 990
Beeps, помня, че преди време обсъждахме 79-то. Ти успя ли да намериш някаква информация за него? Тази година се каним да се местим в друго жилище и то ни е зад блока, та се чудя дали да си правя труда да го местя по-наблизо или да го оставя в 40-то.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 133
Малко познато е, но давам идея и за 17 СУ- веднага след тунела от другата страна на Западен парк. Имам второкласник там и съм изключително доволна (тази дума не е ок за впечатление от училище де). Случихме на чудесна класна, а като слушам и другите преподаватели са много ангажирани с децата. Само 17 деца са в клас, базата е прилична, но най-вече класната приема много присърце това, което прави. Училището е с ранно изучаване на френски, от минала година, мисля, и една паралелка с испански направиха. Всеки ден и сутрин и следобяд имат френски, като обемът от знания, които се натрупват хем се случва леко, хем пък са и основни неща. Със сигурност там ще запиша и малкото дете.
Другият ми избор по адрес беше "Индира Ганди", където бях сигурна, че не искам да учи, въпреки 300те метра до блока ни.
Beeps, може ли да споделиш още за училището:
 - Обучението целодневно ли е (и сутрин, и следобед да има и часове за подготовка, и за самоподготовка) или е организирано от типа сутрешно обучение и следобед занималня за самоподготовка.
- До колко часа са следобедните часове/занималня на децата? От колко почват сутрин часовете?
- Училището предоставя ли някакви допълнителни занимания и какви /наясно съм, че в пандемията вероятно не, но предлагаха ли се допълнителни дейности и занимания след часовете, когато детето ти е започнало обучение в училището/?
- Децата в периода 1-4 клас учат ли и втори чужд език?
- По колко часа се учи основният език седмично в периода от 1 до 4 клас? Налага ли ти се да помагаш на детето с френския или учителите в училище се справят с подготовката на децата по езика и без никакво съдействие от родителите?
- Има ли опция за избор на учител за първи клас?
- Безпроблемен ли е приемът за деца извън района на училището/предвид исканата уседналост за първолаците/?
- Намираш ли някакви минуси на училището или нямаш забележки към нищо?
- Само класът на детето ти ли е толкова маломерен или и другите класове са с подобен брой деца? Ако някое от децата в класа се откаже/смени училището, ще разформироват ли паралелката предвид минималния брой деца в нея и ще пръснат ли децата по другите класове?

# 102
  • София
  • Мнения: 3 709
Милинка, не съм и търсила..Имаме приятелчета в 79, уж са добре децата.
Лорена, виж по-долу в по-черно, като ти препоръчвам да разгледаш сайта или ФБ на училището. Някои от въпросите ти са РУО Simple Smile Имахме преместено детенце съвсем скоро, дойде друго- никого никъде не са пръснали Simple Smile
Разбирам вълненията ти, ако ще изпращаш първокласник, но никога няма да можеш да измислиш всичко Simple Smile За храна не си питала Simple Smile - имат стол, моето дете си носи домашна храна всеки ден, втора година вече. От стола са доволни дечицата също.
----

- Обучението целодневно ли е (и сутрин, и следобед да има и часове за подготовка, и за самоподготовка) или е организирано от типа сутрешно обучение и следобед занималня за самоподготовка. Целодневно е, следобяд е самоподготовка. Децата прекарват и много време на двора в игри. За занималнята няма отделна госпожа в нашия клас- редуват се класната и госпожата по френски.
- До колко часа са следобедните часове/занималня на децата? От колко почват сутрин часовете? От 8:20 до 17:30
- Училището предоставя ли някакви допълнителни занимания и какви /наясно съм, че в пандемията вероятно не, но предлагаха ли се допълнителни дейности и занимания след часовете, когато детето ти е започнало обучение в училището/? Предоставяше преди пандемията- приложни изкуства, таекондо, езици, художествена гимнастика.
- Децата в периода 1-4 клас учат ли и втори чужд език? Е, ти пък сега...Часовете по БЕЛ са безобразно много, материалът е основен..Кога да учат и втори чужд.
- По колко часа се учи основният език седмично в периода от 1 до 4 клас? Налага ли ти се да помагаш на детето с френския или учителите в училище се справят с подготовката на децата по езика и без никакво съдействие от родителите? Прегледай сайта, има публикувани прогамите на класовете. Много са.
- Има ли опция за избор на учител за първи клас? Не. Децата минават задължително оценка на фината моторика и общи разговори/рисуват също, мисля, и след това се разпределят по класове.
- Безпроблемен ли е приемът за деца извън района на училището/предвид исканата уседналост за първолаците/? От друг район на първо класиране минахме още.
- Намираш ли някакви минуси на училището или нямаш забележки към нищо? Аз и не съм втелясваща се майка де, но всичко е каквото трябва да е, засега.
- Само класът на детето ти ли е толкова маломерен или и другите класове са с подобен брой деца? Ако някое от децата в класа се откаже/смени училището, ще разформироват ли паралелката предвид минималния брой деца в нея и ще пръснат ли децата по другите класове? 5 паралелки са между 17 и 21 деца, като само при една учителка са повечко. Не мога да опиша удобството на малкия клас!

# 103
  • София
  • Мнения: 1 133
Beeps, много благодаря за споделените впечатления и информация!

# 104
  • София
  • Мнения: 974
Брук, къде мислиш да местиш детето? Имаш ли мнения за други училища в района?
Аз чувам, че масово от 56то ги местят в 40-то, но не знам дали са само слухове или е истина?
Чудя се между 33 - то и 40 - то.
Иначе, по район ни се пада 90 то, но там не бих.

# 105
  • Мнения: 4
Здравейте, Дами,
Аз вече много се обърках с тези училища Simple Smile Може ли някой да даде мнение за 97мо училище и всъщност ние сме в 4та част имаме ли изобщо опция за там (прилежащ район ли е, не е ли..) Ако някой може да даде инфо за 96, 33 и 97 всъщност май към тях съм се насочила...
 Благодаря предварително  Simple Smile

# 106
# 107
  • Мнения: 2
Здравейте! Може ли някой да ми обясни какъв е проблемът със 73 училище Райна Княгиня в Люлин 9, защо всички "автоматично го изключват" от избора си? Интересуват ме конкретно подготвителните групи за най-малките, но и проблемите като цяло!
Благодаря!

# 108
  • София
  • Мнения: 7 990
37-мо училище е в Люлин 10 и е много остаряло като база. Наскоро построиха нов салон, защото нямаше, но като цяло сградата е изключително стара. Майка ми, която е на 70 години, е учила в тази сграда до 7-ми клас, а преди това и баба ми.
Всички стаи са разположени така, че трудно да се отделят малки от големи класове, което за мен е сериозен минус. За децата, които са на целодневно обучение там, не зная как стои въпросът с храненето. По времето, когато аз бях ученичка там, столът се намираше в мазето. Сега не зная как е, може и да е променено.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 638
Базата я пооправиха, но си остава това, че е малцинствено до голяма степен.
Трудно събират по 1 паралелка на випуск.
Ето едно интервю с директорката, където се споменава за етносите в училището:
https://www.monitor.bg/bg/a/view/cvetomira-georgieva-direktor-na … halen-etap-242431

# 110
  • Мнения: 39
Елисавета Стефанова, ако не се лъжа - аз бих я препоръчала горещо

И аз се интересувам от препоръки за 33 училище (кои учителки сега ще приключват с 4 клас).

@shy_g: Ние също сме в Люлин 4, на бул. Райко Даскалов. Миналата година подадохме документи и в 97-мо и не бяхме дори в списъка с резервите. Впечатленията ми са, че това училище си прави най-добър маркетинг с иновативните паралелки и най-бързо си пълни паралелките. Там има най-млади учители, което е и плюс, и минус. Като база доста добре, басейнът винаги работи, проекти и т.н.
Писала съм миналата година през какви дилеми минах за трите училища, може да върнете няколко страници назад (https://bg-mam.ma/p/938855/40137945). 
Ние сме точно до 96-то училище, най-голямото ни дете беше там до седми клас и имаше добри учители, но записах малкото в 33-то най-вече зарази басейна, заради това, че е само основно училище, имат най-прилични резултати от обучението (не само по статистика, а и по лични впечатления от учителите на средното ми дете).
В 33-то сформираха само 3 паралелки първи клас, класните ръководители се представят по време на предварителната родителска среша, има възможност за избор, както и за промяна на избраните профили,=. Като цяло там разшириха критериите за достъп най-много, включвайки гранични райони, по-големи деца в училището, социални критерии и т.н.
Проблем е, че басейнът е собственост на училището, без външни посетители (съответно, само разходи) и  доста стар, вечно нещо се ремонтира. Тази година изобщо не са го отваряли заради пандемията, но предишни години децата имаха часове по плуване вместо физическо и беше супер. Ръководството се смени през 2020, което се надявам, че е за добро, новата директорка изглежда инициативна и дано да подобрят нещата.
Успех на вас!

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 14:50 от Meowl

# 111
  • Мнения: 2
Базата я пооправиха, но си остава това, че е малцинствено до голяма степен.
Трудно събират по 1 паралелка на випуск.
Ето едно интервю с директорката, където се споменава за етносите в училището:
https://www.monitor.bg/bg/a/view/cvetomira-georgieva-direktor-na … halen-etap-242431
Честно казано, ако учителите са добри и имат правилния подход в тази обстановка, смятам, че не е зле това, че има малцинства, тъй като се учи на толерантност от всички. Но въпросът е дали учителите знаят какво правят, тъй като очевидно тук не е нужно само...."традиционното учителстване". Не се съмнявам, че има и черни овци сред ученици и родители, но това е във всяко училище, така че дали българче или циганче ще създава проблем, не е от кой знае какво значение.
Благодаря за информацията, няма да го отхвърля като вариант на този етап, ще го мисля.

# 112
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, бихте ли споделили защо се избягва 27-мо СОУ?

# 113
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте, ние живеем до 96-то и много се чудя защо всички не желаят да ходят там, като изключим липсата на басейн, който е наличен за остналите, разположени наблизо 97 СОУ и 33 ОУ? Резултатите от НВО са по-ниски от тези в 33-то и доста по-добри от тези в 97.
Избор на паралелка не можем да направим, както и избор на класен ръководител. Това възможно ли е в другите две изброени училища?

# 114
  • Мнения: 1 432
Малко познато е, но давам идея и за 17 СУ- веднага след тунела от другата страна на Западен парк. Имам второкласник там и съм изключително доволна (тази дума не е ок за впечатление от училище де). Случихме на чудесна класна, а като слушам и другите преподаватели са много ангажирани с децата. Само 17 деца са в клас, базата е прилична, но най-вече класната приема много присърце това, което прави. Училището е с ранно изучаване на френски, от минала година, мисля, и една паралелка с испански направиха. Всеки ден и сутрин и следобяд имат френски, като обемът от знания, които се натрупват хем се случва леко, хем пък са и основни неща. Със сигурност там ще запиша и малкото дете.
Другият ми избор по адрес беше "Индира Ганди", където бях сигурна, че не искам да учи, въпреки 300те метра до блока ни.

Beeps, изключително благодаря за споделената информация! Синът ми догодина е в първи клас. 79-то е на 300 метра и от нашия блок Simple Smile, но поради споменатите за него причини, отдавна съм хвърлила око на 17-то. Имах отзиви от преди много години и мнението на човек, който има сегашен поглед ми е много полезен. Благодаря!

# 115
  • София
  • Мнения: 3 709
Много мило Simple Smile На линия съм, ако ти или някой друг има въпроси. Районът на 17 СУ е безумен просто, то 1/2 е парк и така има шанс и за нашите деца Simple Smile

# 116
  • Мнения: 1 432
Много мило Simple Smile На линия съм, ако ти или някой друг има въпроси. Районът на 17 СУ е безумен просто, то 1/2 е парк и така има шанс и за нашите деца Simple Smile

Надявам се и догодина да няма бум в района му Simple Smile
Единствено ме притеснява ходенето пеш от метро/трамвай до 17-то. Един десет минути са поне.
Надявам се, че в зимните сутрини ще успяваме да се справяме с кишата и тичането.

# 117
  • Мнения: 217
Здравейте,

има ли приети в 33 училище тук?

Бихте ли дали мнение за училището?

Благодаря предварително!

# 118
  • Мнения: 1 289
Бих искала да знам повече подробности защо някои са недоволни от 56-то. Синът ми е приет там. (И с какво примерно 40-то е по-добро според вас?)

# 119
  • Мнения: 6
Бих искала да знам повече подробности защо някои са недоволни от 56-то. Синът ми е приет там. (И с какво примерно 40-то е по-добро според вас?)

Не може да каже, че 56 СУ е по-лошо от 40 СУ или някое от другите съседни училища:
1. Много добра материалнa база;
2. Висок успех от НВО-7 кл (2-ро място в Люлин);
Очакваме и други мнения...!?

# 120
  • София
  • Мнения: 172
Blue rose,
Бихте ли казали кое е училището с най-висок резултат на НВО след 7ми клас в квартала?
Благодаря!

# 121
# 122
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен е трудно да се каже, че има драстична разлика между 40 и 56-то за начално образование. Зависи на какъв учител попаднеш и доколко ще мотивира децата да учат.
На ФБ страницата на 40 СУ тия дни се появиха резултатите от НВО след 4-ти клас: БЕЛ 5,62 и МАТ 5,31, но не можах да намеря за 56-то за сравнение.
Иначе за след 4-ти клас резултатите на 79-то и 56-то са значително по-добри.

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 18:11 от милинка

# 123
  • Мнения: X
От 1 до 4 клас е важен учителят. Точка. Ние в 56то попаднахме на страхотна учителка и бяхме изключително доволни. Не ни питаха за избор и предпочитания, когато подавахме документи, а и ние нямахме представа кой поема 1 клас. Имахме късмет.
Отделно наши познати бяха много недоволни от тяхната пак в 56-то. Половината клас се премести в 40то и само суперлативи чувах от тях после.
Така че няма черно и бяло.

П.с нашата не поема 1 клас в 56 тази година, но тази в 40то - да. Ако се интересува някой, може да дам името на лично.

# 124
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Бих искала да знам повече подробности защо някои са недоволни от 56-то. Синът ми е приет там. (И с какво примерно 40-то е по-добро според вас?)
Моето дете завърши първи клас тази година в 40-то. Изключително разочарована съм от учителката, също така и от директорката, която е посещавана доста често с оплаквания от родители на други съученици на моето дете и въпреки това не предприема нищо.
Моля за мнения за учители от 56-то и 79-то които в момента преподават на втори клас?  Искам учителя да изисква от учениците, сегашната ходи на работа да си изкара смяната.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 709
Няма да спра да се чудя как резултати от НВО след 7 клас биха били критерий за избор на училище и записване в клас..Та нали идва един министър и от утре, примерно, НВО няма да има. Или идва друг и обръща цялата схема с краката нагоре..Учител, близост до дома и целодневна форма. Каква в ползата детето да учи в реномираното 32ро, например, ако за следобедната занимална има класиране?!

Иначе за 79, само от дочуто, имаха голям проблем с липса на учители за занималня миналата година. Сега не знам как е.

# 126
  • София
  • Мнения: 974
Бих искала да знам повече подробности защо някои са недоволни от 56-то. Синът ми е приет там. (И с какво примерно 40-то е по-добро според вас?)
Моето дете завърши първи клас тази година в 40-то. Изключително разочарована съм от учителката, също така и от директорката, която е посещавана доста често с оплаквания от родители на други съученици на моето дете и въпреки това не предприема нищо.
Моля за мнения за учители от 56-то и 79-то които в момента преподават на втори клас?  Искам учителя да изисква от учениците, сегашната ходи на работа да си изкара смяната.
И нашата в 56 то беше така.(2клас) Детето ми вече не учи там.

# 127
  • Мнения: 1 289

И нашата в 56 то беше така.(2клас) Детето ми вече не учи там.
Кога сте се преместили? Притеснявам се да не се падне същата на малкия, понеже и от детската градина имам неприятни моменти с едната госпожа и изтръпвам ако пак извадим някоя къса клечка. Бихте ли споделили име?

# 128
  • София
  • Мнения: 1 133
За учебната 2021/2022 г. ще се отпускат еднократни помощи от 300 лв. за всички първокласници, които са записани в държавни или общински училища, като за първи път няма подоходен критерий - т.е. всеки първокласник, записан в общинско или държавно училище, независимо от доходите на семейството си, има право на такава помощ. Кандидатстването е до 15 октомври, необходимите документи и начини за подаване може да видите в статията: http://valcheva-law.com/blog/2021/06/23/%D0%BF%D0%BE-300-%D0%BB% … 1%81%D0%BC%D0%BE/

# 129
  • Мнения: 6
Резултати на училищата в Люлин от НВО - 4 клас 2019 г.
Източник -  портал за отворени данни:
https://data.egov.bg/data/resourceView/6a56c5d4-6774-48ff-9235-640dcf8b6c69

БЕЛ


Математика

# 130
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте!
Има ли някои които да е втори клас в 79 СУ? Обмислям местене .

# 131
  • Мнения: 2 017
Здравейте, дъщеря ми ще е първи клас 2023 г. Може ли отзиви за 56 и 90 училище от майки на деца, които сега са 4 клас. Благодаря предварително!

# 132
  • Мнения: 8
Здравейте и аз имам догодина първокласник и ще помоля за мнения за училищата 56, 90, 96 и 33.

# 133
  • Мнения: 752
Ние бяхме доволни от 96-то.И двете ми деца учиха там, едното до 7-ми, а другото до 4-ти клас.Нашата госпожа се пенсионира, за съжаление.Занималня посещаваше частна синът ми, пишете ми на лични, ако ще ви трябва.В училищната занималня бяха прекалено големи групите.Иначе бяхме доволни от училището.

# 134
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора.
Надявам се и други майки да се включат с мнения за другите училища.

# 135
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, малко извън темата, но ме интересува информация за завършващи 4-ти клас. Може ли някой да ми помогне с информация за това кои са учителите, водещи лятната школа по математика в 56-то? Ако имате и координати, ще е супер. Предварително благодаря, ако някой може да помогне с информация.

# 136
  • Мнения: 55
Здравейте! Моля майки на дечица, които завършват 4-ти клас сега в 40то, 56сто или 79то в Люлин - имате ли преопоръки за преподавател?
Дъщеря ми ще кандидатства за първи клас сега и търся препоръка за учители. Благодаря ви много!

# 137
  • Мнения: 2 017
И аз търся отзиви за 90-то, също от родители на четвъртокласници...

# 138
  • Мнения: 3
Аз също исках моите деца да учат в 27 училище защото ми е най- близо, но си направих труда да погледам какво се случва в двора и виждам много ромчета отделно децата изглеждат много малко за такова голямо училище, а от позната учителка разбрах че в класовете има много  проблемни деца които са изгонени от другите училища и в 27 ги приемат защото нямат достатъчно деца и класовете са маломерни.Дори имат липсващи класове.Затова се спрях на 97училище.Успех на всички.

# 139
  • Мнения: 3
Обсъждайки люлински училища, някой ще кандидатства ли в 27СОУ?
със сигурност не

Общи условия

Активация на акаунт