Бъдещи първокласници в Люлин - мнения за училища

  • 28 100
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 483
Кога и дали ще има “Отворени врати“ в 33 и 96 ОУ?

# 16
  • София
  • Мнения: 899
97СУ - На 04.04 от 18 ч. родителска среща.
96 СУ -05.04 от 18.00 часа има родителска среща.
79 СУ -родителската среща е на 30.05. 2017
137 СУ - беседа с бъдещите първолаци по график

 

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте,

утре ще има родителска среща в 137-мо от 15:00 до 17:00.

Поздрави,

# 18
  • Мнения: 1 350
Бях на родителската в 97мо и в 96то. Отказах се дори да подавам документи в 79то. В 97мо много силно впечатление ми направи директорката, положително, както и началните учители, които представиха, които би трябвало да поемат първи клас. Засега клоним към 97мо. Ще изчакаме класирането.
Забравих да добавя, че в 33 ОУ не останах очарована от това, което предлагат за учениците, може би защото очаквах повече, но добрите ми впечатления за там са отпреди години.
Някой да има отзиви за лятната частназанималня в Силвър центъра или в 6ти м-н в сградата срещу болница „Люлин”? Или пък от друга в квартала за лятото?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 704
Здравейте!
Записвам се да ви следя. Гледам и точковата система и разделението по микрорайони и се чудя изобщо има ли шанс за училище в друг микрорайон? Ако кандидатите са колкото и при кандидатстването за градина, на мен ми звучи абсурдно...

# 20
  • Мнения: 1 350
и аз очаквам изненади на списъците с класирания  #Crazy
затова не подадох само в едно, защото ако в близкото не сме приети и не съм подала никъде другаде, не знам как и кога може да се участва в следващо класиране.
Все пак подадох в 79то, макар да нямам свои впечатления оттам, за съжаление.
Подадох документи след обяд, едно детенце стоеше в коридора, явно има такива наказания там и за малките.
а има ли вероятност списъците да се обявят по-рано, поне пише "в срок до 17:00 часа на 2.06", примерно да излязат на 30, 31.05?

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 14:03 от jos

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 899
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!

Дано да се получи преместването. 56 СУ е едно от най - предпочитаните и паралелките са запълнени. Не съм сигурна дали ще може да се премести, още повече с предпочитания за учител/ паралелка.

# 23
  • Мнения: 1 350
Здравейте,моето дете септември 2017г.ще бъде във втори клас,но искам да го преместя от сегашното училище в друго училище. 56СУ ни е близо,прочетох много добри отзиви за него,но не знаем на каква госпожа ще попадне, така че ако някой може да ме насочи към конкретна госпожа,ще Ви бъда много благодарна!!!
Сериозно ли питате това или Ви интересува друго? Говорихте ли с директора на училището, ако Ви предложи опции да избирате, може да ги споделите. Както са Ви писали по-горе, във втори клас няма кой знае какъв избор в коя паралелка ще е, респективно при коя госпожа. Можете да разпитате на място, щом Ви е близо, родители, които взимат децата си от занималня втори клас, ако споделят нещо. Някъде във форума бяха споменати две госпожи, но за първи клас, не помня кои точно. Тук едва ли някой ще сподели имена, тъй като критериите на всеки родител за добър учител са различни. По-скоро, ако детето Ви е учило немски, може да питате за немската паралелка. А и за директора винаги е важно какъв е поводът за желанието Ви за преместване от настоящето училище, така че именно тя да Ви насочи към най-подходящата госпожа. Успех!

# 24
  • Мнения: 653
Здравейте, ще имам първокласник тази есен и събирам мнения за 33 училище. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 214
Здравейте! Ние имаме първокласник в Люлин, учи в 79то. Познати първолаци имаме в 56то, 33то, 90то, 137о. Засега всички са доволни. Личният ми извод е, че е важно да е удобно воденето и прибирането, проучете госпожите, доколкото е възможно и ако въобще ви дадат възможност да избирате, и дано детето да има късмет. Успех!

# 26
  • Мнения: 79
Здравейте, искам да побутна темата за двете училища 96 и 97 в Люлин, както и 79то. Интересуват ме мнения най-вече за учителите, които предстои да поемат тази година децата 2018-2019. В 97мо мисля, че би следвало да са тези: Светлана Милетиева, Росица Дилова и Ваня Стоянова, а за 96то нямам информация. Моля за съвет и конкретни мнения и отзиви за учителите и училищата от родители, чийто деца учат там! За съжаление пропуснах родителската среща март месец в 97мо, но на тази в 96то бях вчера, в 79то нямало да има така среща. Доколкото знам в 97 и 96 използват за обучение е ел. системи инвижън и джъмпидо, някой знае ли дали такива се използват и н 79то?

# 27
  • Мнения: 214
Здравейте, за 79то допълнително имат два часа народни танци (хореография) на седмица, които са безплатни. За енвижън - не знам точно, а детето вече спи, но е вероятно да работят, защото дъщеря ми посещаваше съседната детска градина и бяха ходили да правят някакъв тест с енвижън в 79то. Друг голям плюс за нас е, че стоят с учител до 18ч. и този юни най-вероятно ще организират занималня за децата от 1 - 4 клас.
Успех с избора!

# 28
  • Мнения: 72
Обсъждайки люлински училища, някой ще кандидатства ли в 27СОУ?

# 29
  • Мнения: 79
Определено не!

Общи условия

Активация на акаунт