Как да я отуча да спи в нашето легло?

  • 1 121
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Мамчета, бъдете по-твърди докато е време. Синът ни е на 6 г. и още спи при нас на спалнята.На таткото му беше жал да спи само и да не му е студено през зимата и така се наредихме. От два дни съм ги изпратила в детската стая, защото понякога ме рита, понеже спи по средата, коремът ми вече порастна и ме е страх за бебето. Освен това баткото трябва да свиква, защото като се роди бебето той ще е ученик и трябва да се наспива добре. Било е голям цирк, но аз не влязох в стаята, защото щеше да стане лошо. Таткото го научи да спи при нас, сега той ще го отучва. Така, че колкото по-рано, толкова по-добре. Успех и търпение.

# 16
  • Мнения: 1 237
Ние приложихме номера с леглото до нашето,като махнахме решетката.Като се пробуди е свикнала  да ми търси ръката и като я хване тогава заспива.От ей това вече незнам как ще се отучаваме. newsm78

# 17
  • Мнения: 138
Аз реших проблема като махнах решетката на кошарата и я залепих за нашето легло и така реших проблема до някъде .Сега си спи цяла нощ без проблем.Не мога да ставам постоянно защото много ми се спииии

# 18
  • Мнения: X
Сложи леглото и до спалнята, махнете решетката и така. Но бъди много твърда и упорита.

Точно преди три дни и моята вдигна висока температура - също от зъби - и едва се сдържах да не я взема при себе си. Е издържах, защото знам, че стане ли веднъж няма отърване - винаги съм спазвала това и дъщеря ми никога не е спала при нас - а леглото и е на една ръка разстояние, без решетка, само се протягам и я погалвам, ако има нещо.

# 19
  • Мнения: 7 474
Сложи леглото и до спалнята, махнете решетката и така. Но бъди много твърда и упорита.

Точно преди три дни и моята вдигна висока температура - също от зъби - и едва се сдържах да не я взема при себе си. Е издържах, защото знам, че стане ли веднъж няма отърване - винаги съм спазвала това и дъщеря ми никога не е спала при нас - а леглото и е на една ръка разстояние, без решетка, само се протягам и я погалвам, ако има нещо.

 Peace Ако сега не проявиш твърдост после ще е още по-трудно. И не повтаряй тази грешка пак.Дъщеря ми болна,здрава не излиза от нейното легло. Peace

# 20
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не насилвай нещата - детенце само ще реши какво да прави. Дори и да я слагаш насила в леглото й, тя пак ще намира начин да дойде при вас, ако това иска.
Синът ми също спеше при нас известно време, но после сам реши да си спи в леглото /някъде на около година и половина беше през този период/.

# 21
  • Мнения: 5 790
Благодаря момичета за мненията. След като прочетох, какво сте написали - май ще я оставя да спи при нас. Както майка ми каза - гушкай я сега, докато е малка. Защото докато се обърнеш - тя ще е порастнала и ще искаш да я гушкаш, а няма да можеш.

# 22
  • Мнения: 1 410
Благодаря момичета за мненията. След като прочетох, какво сте написали - май ще я оставя да спи при нас. Както майка ми каза - гушкай я сега, докато е малка. Защото докато се обърнеш - тя ще е порастнала и ще искаш да я гушкаш, а няма да можеш.

И аз доскоро бях на същото мнение, но вече започнах да не издържам. С дъщеря ми просто няма наспиване. Една, две седмици, месец се издържа но постоянно - НЕ!
По-добре направи нещо, докато още има начин. Колкото и да е приятно да си гушкаш детето, по-неприятно е да се чувстваш като парцал от недоспиване.

# 23
  • Мнения: 742
май няма дете, което да не минава през такъв период. Постепенно ще отвикне, не се шашкай. Моята дъщеря пък сега се страхува от тъмното и току прищрапа в нашето легло. От месец-два  сме така, по\чти всяка вечер.

# 24
  • Мнения: 48
и аз съм имала същия проблем, но на моменти. Малката като се събудеше ношем ставаше в леглото и протяга ръце и хоп при нас. Като си спеше спокойно не е искала да идва при нас. А каката никога не е спала в нашето легло. Знае си, че като и се доспи си отива в нейното легло.
Така, че зависи от детето, според мен. newsm64.
 Като са болни не мога да ги оставя сами, защото вече спят в отделна стая и си ги разделяме - болното при мен или при баща си, а здравото в своето легло.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Дано да е период, който ще отмине!
Аз го чакам този период да отмине вече има няма година.Големият ми син заспиваше сам и спеше сам цяла вечер.После започна да не иска да заспива сам и впоследствие започна да идва при нас през нощта и така откарва до сутринта .Ама нали надеждата крепяла.......... будалата  Mr. Greenта и аз чакам спокоино да отмине тоя период.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Вики е на 1 год и 5 месеца почти. Откакто се е родила си спи в нейното креватче, без да има какъвто и да е проблем. Преди 2 седмици обаче започна да вдига Т, която се оказа от зъби. Но през това време, за около 3 дни, я взимахме при нас в спалнята, за да не ставаме по 20 пъти на нощ. От тогава тя не иска да си спи в леглото. Приспиваме се на ръце и след това я слагаме в нейното си креватче. Спи там около 3-4 часа и към 1 часа прец нощта се събужда и започва да плаче. Докато не я сложим при нас - не спира. През деня си спи в нейното си легло без проблем. Ние и двамата ходим на работа, а когато тя спи при нас не можем да се наспим - аз лично "придремвам", защото ме е страх да не я натисна, ударя и т.н.
Та, мили мами, давайте идеи как да я отуча да спи при нас.
Това все едно аз съм го писала - точно по същия начин - беше малко болна и я взех за 2 нощи и край. Само дето Таня беше на 2г и 2месеца.
Ще следя с интерес темата!

Общи условия

Активация на акаунт