Какво висше образование имате?

  • 30 457
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Бакалавър - счетоводство и контрол. Магистър - маркетинг и управление на туристическия бизнес.
Близо 20 години съм банков служител. И двете висши завърших докато работя. Първото ми помага много в работата. Магистратурата смятам, че ще ми помага в това, което предстои да захвана.
Мога да кажа, че работата ми определи какво да уча, не обратното.

# 46
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Бакалавър -Стопанско управление-ВУАРР.Колебая се дали да запиша и магистратура Финанси и Банково дело в същия университет.

# 47
  • Мнения: 60
Икономически техникум - Стопанско управление, Бакалавър - МИО, магистър - Международен бизнес и професията ми е такава, че работя точно това...
Обаче - знанията са ми от практиката и средното най-вече, много малко нови неща научих в университета. Работех докато следвах - първите две години почти за без пари, но "учех занаят" и честно казано съм една от малкото късметлии, които не са имали проблем с реализацията...
Друг е въпросът, че сега от позицията на годините, бих избрала нещо по-творческо, ама в ония години на криза все ми повтаряха "Художник къща не храни..."

# 48
  • Мнения: 46
Аз все още уча, рехабилитация и ерготерапия 3 курс. Но след първите ми стъпки в сладкарството, все повече ми харесва тази професия.

# 49
  • Мнения: 1 998
Аз и бакалавър и магистър съм завършила счетоводство и контрол и съм си работила само по специалността. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 911
Бакалавър - История и география, Професионална квалификация - Психолог и Магистър - Културно-историческо наследство /Културен туризъм/ - Великотърновски университет.
Работя като учител.

# 51
  • Мнения: 14 623
Имам 2 познати с твоята специалност в София, работят в частни училища, намериха работа веднага, след като завършиха бакалавър / или магистър, не помня вече/.
А иначе пак от приятели знам, че за работа в медии се изисква или нещо силно впечатлително ( като интересно излъчване и т.н.), което е рядкост или да имаш завършена степен в журналистически факултет. Просто защото хората от такъв факултет са по-подготвени от другите и се представят по-добре при кандидатстване за дадена позиция.
Успех Hug
Като гледам Биляна Гавазова от бТВ се чудя какво силно впечатляващо има в нея? newsm78Завършила е история в Шумен.После е работила в някакво радио там,прехвърля се тук в същото и някак си стига до телевизионният екран.

# 52
  • Мнения: 4 872
Като гледам Биляна Гавазова от бТВ се чудя какво силно впечатляващо има в нея? newsm78Завършила е история в Шумен.После е работила в някакво радио там,прехвърля се тук в същото и някак си стига до телевизионният екран.
На нея нещо не могат да ѝ намерят място- от ко-водеща на сутрешния блок, после ѝ повериха  само рубрика в същия, и  последно я гледах да чете новините. Може да са имали амбиции и да са виждали талант в нея , но след раждането на детенцето ѝ,  само запълва дупки в екипа .

 По темата - завършила съм Медицински колеж в София, но по стечение на обстоятелствата в момента се занимавам с аналитична химия  Crazy Нямам нито един ден професионален стаж по специалността   Peace

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Записах математика, после добавих информатика и ИТ, после и икономика. Веднага започнах работа по първата специалност, после по икономическата и сега съм пак учител по математика и информатика. Не искам да работя друго, това което съм учила е било с желание после да го работя, а не да има нещо там завършено.

# 54
  • Мнения: X
Аз съм бакалавър по икономика на туризма, но работя като помощник лесничей в Държавно Горско Стопанство. Средното си образование завърших в Горски техникум и винаги влечението ми е било в тази посока. Сега почти съм се навила да записвам магистратура в Лесотехническия университет. Така и така работя лесничейска работа Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 87
Бакалавър - Европеистика в Югозападен Университет, записах Магистър - Връзки с обществеността в бизнеса, 4 семестъра. Имам малко проблеми с магистратурата.

# 56
  • Мнения: 404
Бакалавър- Приложна математика- СУ и Стопанско управление- ЮЗУ
Магистратура- още се ослушвам и все отлагам, пък и тази година имам първокласничка и направо се чудя с кое първо да се захвана. Sweat

# 57
  • Мнения: 192
Бакалавър - Икономика на човешките ресурси - УНСС
Магистър - Управление на ЧР
След това имам желание да запиша още една магистратура - MBA, надявам се извън България.
Не работя по специалността, все още.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 108
На 37 г. съм, завърших "Индустриален бизнес" бакалавър и магистър в 2002 г., но веднага след завършването попаднах в агенция за недвижими имоти. Останах в сферата на имотите, стигнах до обучение на брокери и приключих с темата недвижими имоти - продажбата им.
След това започнах работа в управлението на голям наш морски курорт, там водих един инвестиционен проект между Акт 14 и 15, после участвах в ремонтни и строителни дейности и накрая в учебната 2014/2015 година записах магистратура "Икономика и управление на строителството", след която пък останах в университета и сега се занимавам с проекти - оперативни програми и Еразъм +, като с приоритет са възможностите за финансиране на инвестиционните ни проекти (строителство и ремонти) в учебната база.
Сега ще кандидатствам за докторант в същата сфера - интересно ми е и те така ...

# 59
  • Мнения: 985
Случайно попаднах на темата, но ми стана много интересна и видях, че има и други хора като мен.
След 12ти клас бях доста дезориентирана, никой от родителите ми не успя да ми даде насока какво да кандидатствам, за да има успешна реализация след това, а и бях много с много тесен мироглед. Не бях изобщо запозната коя професия какво точно прави и как точно се става такъв. Но знаех, че трябва да имам висше образование на 100%, също както съфорумката в началото за майка ми без висше образование ли е, значи не става човека. ( Тя е с 2 висши образования и не е успяла да се реализира по нито едно от двете...не че е от значение)
Та това мислене го прехвърли и на мен. Съответно записах в Бургас-Стопанско управление. ( Поради тогавашна липса на финансови средства да отида да уча в друг град-нямаше кой да ме издържа).
По стечения на обстоятелствата, обаче, много случайно, без да съм търсила работа, точно преди да започна университета, ми предложиха работа като консултант в аптека на козметиката и то почасово, с което много добре можех да съчетавам работата с ученето.
След първата година вече знаех, че искам да се занимавам с това, много ми харесва фармацията и исках да мога и аз да продавам лекарства и да знам кое как действа и т.н.  Разбира се обсъдих го с майка ми ( аз съм доста нерешителен типаж човек, трудно се решавам на радикална промяна),  за щастлие или не майка ми е същата. Започна се едно чудене... Толкова усилия хвърлих ( имах само една 5ца, другото 6), сега да се подготвям отначало, майка ми " Изкарай това пък винаги можеш да запишеш фармация" и така в чудене се изнизаха  и втората и третата година, и четвъртата... Завърших го с почти пълно отличие, но в мен остана една неудовлетвореност и постоянно се питах за какво ми е това образование, без реализация. Редовния въпрос на познати е: " И какво сега какво ще правиш с това образование, какво можеш да работи'? " Какво Стопанско управление ли, че то ние нямаме стопанство" и всякакви такива подмятания, което още повече ме караше да негодувам. Сега в събота ми е дипломирането и като се сетя за дългия път, който извървях в учене все да имам 6тици, мотивацията ми от 1ви и 2ри курс, и всички това... за да не знаеш какъв ще станеш, защото специалността била широкоспектърна.
След като си взех държавния изпит Юли тази година започнах да си търся работа. Ами скръб, пълна скръб и то дори не знаеш какво търсиш. Само продавач-консултанти, сервитьори, готвачи, тук-там нещо за офис, но не особено престижно ( с шанс за израстване).
В крайна сметка взех решение, че ще се подготвя за фармация ( за магистър), ще кандидатствам наново и ще изкарам още 5 години. Вече ходя на уроци от септември месец ( химия и биология), правя тестове, упражения  и т.н. Постоянно обаче мисля на колко ще бъда като го завърша, колко стрес ще  е пак по изпитити, как ще се стече живота ми, как ще гледат на мен другите по-малките, които влизат навреме... ако не ме приемат тази година, ще пробвам догодина,тогава ще завърша почти на 30...после 1-2 години стаж, за да можеш да станеш управител примерно и в крайна сметка кога ще остане време да създавам семейство?
И пак ме е яд за пропилените години за това безсмилено икономическо образование, колкото повече мисля, толкова повече ме хваща яд.
Извинявам се за дългото излияние, просто се развълнувах, ако на някого му е дълго, просто да го подмине.

Общи условия

Активация на акаунт