Какво висше образование имате?

  • 30 454
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Здравейте, работя в агенция за подбор на персонал в гр. Пловдив. В момента си търсим Магистър/Помощник - фармацевт - четири човека, фризьор/ка с опит и агроном - търговец с турски език. Ако някой от Вас си търси работа или Ваш близък, моля пишете ми на лично съобщение за повече информация.  Всички позиции са за град Пловдив.

# 31
  • Мнения: 10 993
Бакалавър по счетоводство и магистър по право. Работила съм и по двете специалности.

# 32
  • София
  • Мнения: 22 937
Бакалавър - "Регионално развитие и политика"- СУ - не беше моето нещо
Сега съм последен семестър " Трудови пазари и развитие на човешките ресурси" - СУ, много ми харесва и се надявам да си намеря работа по специалността.

# 33
  • Мнения: 603
И аз да се впиша.
Бъдещ филолог / лингвист.   Hug Peace

# 34
  • Мнения: 675
Бакалавър съм по биология и английска филология. Работата ми в момента съчетава и двете неща. Магистратурата ще я мисля след някоя и друга година.

# 35
  • Мнения: 2 267
Бакалавър съм по биология и английска филология. Работата ми в момента съчетава и двете неща. Магистратурата ще я мисля след някоя и друга година.
Little Queen Това е много интересно. Би ли споделила как успешно съчетаваш и двете?  Hands Clap

# 36
  • Мнения: 675
Бакалавър съм по биология и английска филология. Работата ми в момента съчетава и двете неща. Магистратурата ще я мисля след някоя и друга година.
Little Queen Това е много интересно. Би ли споделила как успешно съчетаваш и двете?  Hands Clap

Преподавам биология на английски език, основно на чужденци (деца 6-12 клас и тук-там студенти). От гледна точка на биологията, непрекъснато чета, за да съм в крак с най-новите неща и да обновявам информацията, която давам. Освен това, в конспекта са заложени определен брой часове практическа работа -  теренни изследвания, опити, лабораторни практикуми, които позволяват да поддържаш форма и да научиш доста нови неща. От друга страна, преподаването на английски дава възможност да го практикуваш всеки ден в реална среда -  да боравиш със специфична терминология и между опитите и лабораторните дела да си упражняваш граматиката, докато обясняваш нещо на език, който не ти е роден. В програмата е застъпено и писане на есета по някакъв проблем, свързан с биологията - тук без филология човек би се справил доста трудно дори само да напътства децата, защото има триста изисквания, половината от които са чисто лингвистични.

В нашите училища биологията масово не се преподава на английски, или дори да е така, ако някой не разбира нещо винаги можеш да превключиш на български, за да схване по-лесно. С чужденците единственият ви общ език е английският и трябва да боравиш доста умело с него, за да обясниш как и защо се случва даден процес, който няма как да наблюдават в клас и да го свържеш с някаква метафора или нещо от ежедневието, за да могат да  го запомнят. Определено не съжалявам, че се нагърбих да уча и двете едновременно.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 4 871
Преди години записах МИО във Варненския. Прекъснах на третата година. След това Счетоводство и контрол като и него прекъснах третата година. И двете специалности не ми допаднаха. В момента съм 4ти курс в НХА. Харесва ми и се радвам, че макар и късно намерих зоната си на комфорт.  Simple Smile
И не сте разбрали, че не ви допадат преди третата година?  newsm78 Че вие почти сте ги били завършили?

# 38
  • Мнения: 2 157
Преди години записах МИО във Варненския. Прекъснах на третата година. След това Счетоводство и контрол като и него прекъснах третата година. И двете специалности не ми допаднаха. В момента съм 4ти курс в НХА. Харесва ми и се радвам, че макар и късно намерих зоната си на комфорт.  Simple Smile
И не сте разбрали, че не ви допадат преди третата година?  newsm78 Че вие почти сте ги били завършили?


В повечето университети учиш едно и също като всички специалности първи и втори курс. Реално трети разбираш каква е същността на специалността. Но в повечето университети можеш да се прехвърлиш между специалностите, без да е нужно да повтаряш първите две години. Не е лесно, но има такъв вариант.

# 39
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Преди години записах МИО във Варненския. Прекъснах на третата година. След това Счетоводство и контрол като и него прекъснах третата година. И двете специалности не ми допаднаха. В момента съм 4ти курс в НХА. Харесва ми и се радвам, че макар и късно намерих зоната си на комфорт.  Simple Smile
И не сте разбрали, че не ви допадат преди третата година?  newsm78 Че вие почти сте ги били завършили?


В повечето университети учиш едно и също като всички специалности първи и втори курс. Реално трети разбираш каква е същността на специалността. Но в повечето университети можеш да се прехвърлиш между специалностите, без да е нужно да повтаряш първите две години. Не е лесно, но има такъв вариант.

Да, точно така. Simple Smile Прехвърлянето също беше вариант, но и в двата университета(поне тогава) нямаха съответната специалност и щеше да стане дълга и широка. Важното е, че макар и късно, намерих това, което ми харесва и определено е далечe от първите две Grinning

# 40
  • Мнения: 50
Бакалавър Философия, магистратура Бизнес администрация / остана един семестър. За работа - тя е свързана с ИТ бранша и сега се преквалифицирам/имам основата за програмиране/. Един ден като порасна Wink искам да съм тийм лидер Wink

# 41
  • Мнения: 24
Бакалавър съм завършила Агрономство в лесотехническия и в момента карам магистратурата си пак в лесотехническия със специалност Растителна защита.

# 42
  • Мнения: 1 305
Аз съм завършила колеж, в който учих журналистика , много мечтаех за работа в радиото, но не  ми се е получавало до сега Simple Smile
 сега съм последна година бакалавър Психология и се чудя магисъра какво да ми е ?

Клинична психология или Организационна  Thinking

Иначе много години бях работеща по баровете , сега съм в онлайн магазин , където съм доста доволна , но се надявам да потегля по пътя , за който съм учила .

малко съм притеснена , защото годините ми никак не са малко ( на 33 съм ) , но правя всичко , което ми е по силите на този етап  Wink







# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
счетоводство, бизнес-администрация, логопедия. Изглежда странно, но за мен си е доста свързано логически, поне в моя живот. И резултатите са доста добри. Май се оказва, че съм имала житейски план, за който не съм знаела съзнателно.

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 18:03 от Andariel

# 44
  • Мнения: 2 267
Аз пък така и не успях да се реализирам и си стоя без работа вече 4-та година.

Общи условия

Активация на акаунт