Първи срички, там-та-дам, та-дам!

  • 1 378
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Браво! Честито! Laughing
На мойта 5 годишна дъщеря се опитах да обясня какво е сричка и... Нищо не схвана.
Дали аз не обясних добре?  newsm78
Или тя не можа да ме разбере! ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 39 770
Възрастта на Дияна можете да видите от лентичката. От около 2 месеца чете по срички. Прочита едната сричка, прочита втората, третата, после цялата дума. Казва думата веднъж с грешно ударение, казва я втори път и като усети къде е ударението, радостно изкрещява думата  hahaha
Понякога я чувам как си говори "Т и А е ТА" и т.н. Simple Smile

Анда брао на Анна. Още по-големи успехи пожелавам Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 740
Хубавица и умница! Браво!

Не е ли рано за това? На 3 години?  newsm78

Не е рано, щом го прави с желание. Моята Мика започна да чете на 3 години, защото тогава се роди Бобо и нямах време да й чета. А тя обичаше. Сега завършва 12 клас и е нормално, интелигентно момиче. Само дето е ненаситна читателка. Което пожелавам и на Ането!

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Браво на Ането. Значи скоро сама ще си чете приказките. Аз от кога си мечтая за това Grinning

# 19
  • Мнения: 3 740
Честитих ви в клюкарника, но не мога да се въздържа да не го направя и тук. Това е толкова хубаво начало на чудесни преживявания!

# 20
  • Мнения: 5 877
Благодаря! Честно казано, радвам се както когато проговори.

# 21
  • Мнения: 3 740
Ами то си е почти като проговаряне, по-точно като проглеждане. Един цял свят се отваря пред нея. Е, има още път да извърви, но важното е, че е намерила пътечката.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 770
Анда ти да знаеш аз как се радвах и на 1вите написани букви, и на първите прочетени такива. А за четенето по срички нямам думи Simple Smile Хвалете си децата и им се радвайте Simple Smile
1вият път Дияна като почна да чете по срички, отворих word-а и писах думички, а тя чете. И вярно е като проговарянето.
Растат дечицата, растат Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 399
Браво на Ането!
Ох, като я гледам на аватара ти каква е мъничка - представям си я сладураната  Hug

# 24
  • Мнения: 3 405
Това е супер Hug
Купете й книжки, дори и да не ги чете сега, на 4,5 - 5 години ще започне.
Ники така от мъничък започна да свързва срички, трибуквени думи - кон, мир, вол.
На 5 четеше гладко. Не сме го карали насила, дойде си му отвътре Grinning
Сега видях, че за 4я му рожден ден сме му подарили " Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада".
Е не я прочете тогава, но сега я чете с удоволствие. В училище му е малко скучно, но няма как Grinning
Поощрявайте любовта на Ането към книгите Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт