БИО/органична и натурална козметика - тема 6

  • 134 753
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Здравей Хриспа, помня че сме се засичали в темата за Фитокод:) и аз съм ползвала старите им серии.

Сега разгледах новите продукти. Ще подновя интимния гел и ще взема гела за измиване на лице, акне аут лосиона за вечерна грижа и околоочния гел от пробиотичната серия. Избрах също пробиотичния серум за лице и избелващия крем от серията rose kiss, чудя се обаче трябват ли ми и двата и ако не кой да избера. И скраб маската ми се пробва.

# 676
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Скрит текст:
Благодаря Ви за изчерпателния и полезен отговор!
Ами...на 33 съм, със смея да твърдя младежки вид доста Blush Но наскоро родих второто си детенце и почти веднага  забелязах че около очите като се усмихвам се очертават фини бръчици с вид на суха кожа (а иначе съм с нормална към мазна). Не знам дали е от недоспиване, нямам тъмни кръгове/сенки под очите.

По принцип съм се насочила и към кремовете на Фитокод, бях страшен фен на марката, но от новите линии не съм пробвала все още нищо. Пак ще ги разгледам. Много неща съм пробвала за лице от натуралните продукти, но повечето са на маслена основа сякаш, което изобщо не ми се нрави - и като усещане, и като ефект. Единствено този крем съм взимала 3 пъти поред, не знам обаче дали цената е оправдана за състава му.
https://www.zoya.bg/Обновяващ-крем-за-лице-Пробиотик-и-витамин-С-–-50-гр.8288?filters=Andalou-m317
Aloe Barbadensis Leaf Juice (сок от алое вера)*, Purified Water (пречистена вода), Vegetable Glycerin (растителен глицерин), Dicaprylyl Carbonate, Simmondsia Chinensis Seed Oil (масло от жожоба)*, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Tocopherol (витамин Е), Myristyl Myristate, Allantoin, плодови стволови клетки (Malus Domestica, Solar Vitis) и биоактивен комплекс 8 плодове*, Magnesium Ascorbyl Phosphate (витамин C), Hydrolyzed Myrtus Communis Leaf Extract (екстракт от листа на мирта), Lycium Barbarum Fruit Extract (екстракт от плодове на годжи бери), пробиотичен комплекс (Alpha-Glucan Oligosaccharide, Polymnia Sonchifolia Root, Maltodextrin and Lactobacillus), Olive Squalane, Sodium Hyaluronate, Helianthus Annuus Seed Oil (масло от слънчоглед)*, Panthenol (витамин B5), Calendula Officinalis Flower Extract (екстракт от цвят невен)*, Rosa Canina Fruit Oil (шипково масло)*, Camellia Sinensis Leaf Extract (екстракт от бял чай)*†, Phenethyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Citrus Tangerina Peel Oil (етерично масло от мандарина), Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil (етерично масло от портокал)*

Пробвайте новата серия на Фитокод, пък после сама ще прецените дали е ОК. Тя е в тон с модерната и иновативна тенденция за балансиране на микробиотата, и не спекулира с нещо, което в козметиката е оксиморон, и го има и цитирания продукт - пробиотик. Такива категорично не може да съществуват, защото пробиотик означава живи микроорганизми, а поради безопаснотс в козметикатата такива няма, консервантите се грижат да ги изтребят. И този продукт е с тежички и древни емолиенти. Но пък има интересно антиоксидантни, някои регенериращи (ако е оцветен в жълто-оранжево още по-добре, значи невена в него е маслен извлек, а той работи в пъти по-добре от гликолови/водни) съставки.
Sky, аз имах предвид тук за кои продукти питаш?Simple Smile Ако може линк за продуктите?

# 677
  • Мнения: X
Извинявам се, не разбрах Peace
Ами аз съм дала линк към продукта, нямам идея защо като копирам линкове от зоя.бг никога не ми ги изписва актуални за цъкване във форума. Крема за който питах е на марката Andalou, в оранжева опаковка, пробиотичен с вит.С.

# 678
  • Мнения: 152
Здравейте,
Спряла съм се на продуктите Terre d'oc, въпреки, че цената им е доста висока. Бих искала ако някоя от вас е ползвала нещо на тази марка да даде мнение дали си заслужава инвестицията Simple Smile
Спряла съм се на "Анти-ейдж еликсир с малсо от арган" и "Изключителен регенериращ крем за лице с арган"
Много благодаря!



Никой ли не е ползвал тази козметика?

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Момичета, споменаваше се за този дезодорант последните страници:



Взех го без никакви очаквания, защото го видях намален, но ме шашна - след цял ден тичане, като кон, жега и изпотяване все пак (но не се потя много по принцип, да отбележа), вечерта нямаше никаква миризма, ама никаква! Усещах си лосиона за тяло само... Crazy Shocked На дрехата имаше мноооого лека свежа нотка, ама не мога да се закълна, че не е на омекотителя... Grinning

Та, изненадана съм сериозно! Био дезодорантите не са моята бира, определено, единствено Шмидс са били ок досега, но са ми доста мазнички и не са най-приятните за ползване, иначе вършат работа. Този не е мазен, засъхва бързо и ефектът ме порази... След наколко дни носене, мога да кажа само Браво! Simple Smile))) И благодаря, на който го препоръча  Hug

# 680
  • Мнения: X
Благодаря за отзива, мисля да го пробвам. От Лили дрогерии ли е? Аз не останах доволна от лимонения стик Алверде, нямам усещане за стик, а за малко по-гъст рол он. Няма изсъхване това чудо!

# 681
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Аз пък не останах кой знае колко доволна от рол-она на "Био-Фа". За по-хладни дни беше добре, но за топли дни, определено не е моят рол-он! Макар и аз да не се потя много, когато бях с този рол-он, и ако е по-топло се усещаше малко миризма на пот.

Cutesmallcat, какви са тези "Шмидс"?

Последна редакция: чт, 31 май 2018, 14:06 от Hrispa76

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Благодаря за отзива, мисля да го пробвам. От Лили дрогерии ли е?
Да, в Лили ги има.

Cutesmallcat, какви са тези "Шмидс"?

Hrispa, ето тези:



Има ги в Зоя, както и онлайн  Peace



А ти кой вариант на BioPha взе? Защото четох едно ревю, в което мацката ужасно хвалеше синия вариант (с лененото цвете) и тотално оплю другия вариант (с нещо червеникаво беше на етикета).

# 683
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Cutesmallcat, взех този който ти си показала. Ако не се лъжа беше с екстракт от памук, но може и да се бъркам.

# 684
  • Мнения: X
Момичета, откъде взимате стиковете на Сапунена работилница? Искам да поръчам от сайта им, но имат минимална сума за поръчка Crossing Arms май ще пробвам Шмидс направо при това положение....

# 685
  • Мнения: 1 990
В магазин Зелен на Лавеле 20 има доста техни неща, включително и стикове няколко вида.
http://zelen.bg

Аз си взех за проба един измивен продукт за лице, който за първите 2-3 измивания сякаш ми допада.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета коя розова вода ще препоръчате, която да няма "излишни добавки" в нея? В Елитис продават ли Алтея?

# 687
  • Мнения: 1 110
в елитис няма алтея, обаче не мога да дам препоръка понеже още не съм изпробвала моята точно на алтея е.....

# 688
  • Варна
  • Мнения: 703
Момичета коя розова вода ще препоръчате, която да няма "излишни добавки" в нея? В Елитис продават ли Алтея?
Аз съм с тази и нищо притеснително не пишеше и я купих от Елитис

# 689
  • Мнения: X
Аз бих ползвала само Фитокод или Алтея. Всяка друга по магазините, която съм хващала все е била с някакви примеси.

Общи условия

Активация на акаунт