Парфюмни размисли и страсти-201

  • 109 730
  • 700
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 31 389
Да, точно за тези зелените сапуни и нотката от тях става въпрос. Hug bouquet
И аз ще благодаря на Kovatcheva, че ме отказа да поръчам насляпо парфюма, който описа превъзходно.  Heart Eyes Hug bouquet

# 676
  • Мнения: 813
Без абсолютно да подценявам Ажмал или която и да е марка арабска ви съветвам да не се нахвърляте насляпо, особено хора свикнали с ниш Peace Пробвайте внимателно на кожа задължително. Пробвах разни неща и винаги съм готова за още проби от арабските , но изобщо не съм сигурна че ще се харесват масово дори от хора парфюмно напреднали. Напреднали нямам предвид да са капацитети като някои наши съфорумци Hug а дори такива дето просто са пообиколили разни ориенталски композиции. Надявам се да не съм засегнала никой. Peace bouquet

# 677
  • Мнения: 392
Търсенията ми досега не ме срещнаха с така исканата от мен малина, но неочаквано за мен самата намерих моята роза  Mr. Green   Благодарение на препоръките на ковачева и проявата на безразсъдна смелост да поръчам проба от Rouge Nocturne. Само който знае как искрено ненавиждам това цвете в парфюм може да разбере огромната крачка, която съм направила  Crazy
Rouge Nocturne не е обичайната роза, това играе много в полза на този парфюм (въобще не коментирам вредата, тя е очебъркаща  Mr. Green но простима  Whistling). Учудващото е, че в пирамидата не са обявени никакви други ноти, освен роза и пачули, а тези допълнителни съзвучия присъстват и то достатъчно осезаемо, за да се влюбя пезпаметно и да го пожелая  ooooh! Това е пудрено елегантна роза в малинов оттенък, докосната от амбра и ефирен цитрус, излъчваща будоарен сексапил и притегателна сила на която едва се устоява. Достатъчно противоречива меланхолична, но и страстна, кадифена и омекотена от амбрата, шлейфът не е прозрачен шифон, а щраусови пера и пудра, пудра....о, тотално великолепие  Heart Eyes Малината я има, колкото да допълни мистерията и вълнението, което ми докарва тази прелест. В този парфюм се чувствам разсъблечена и трептяща, не знам дали ще посмея да го нося в моята работна среда, едва ли  Mr. Green оооо, боже, ще е тотален провал в дейността ми, никаква концентрация, само облещени погледи и размътен мозък   hahaha но...ще е изключително добър за ....извинете ме за идеята ....манипулации  Twisted Evil
Боже, боже....ще си имам роза, упс, ковачева, ковачева....какво ми причини  ooooh! Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 958
Oleander, и аз много харесвам бадемът на Prada, радвам се, че го спомена, много е изискан...подминавам го единствено заради цената му.
Само да допълня към изказването на raznejena, че има един брутален коментар за Evoke for Her Ajmal, който трябва да се прочете Laughing В общи линии са написали, че не е идеално ужасен и че бутилката демострирала как трябва да се махне капачката и просто да се стреля и че трябва да се избягва носенето му ако се срещаш с Оскар Писториус (доста интересен случай с един южноафрикански атлет, ако случайно сте чели из новините за него) или ако искаш да миришеш добре. Ужас, това ревю е сразяващо. Но явно пък рускините са му фенки, та извода е, че си трябва проба, въпреки хубавата цена.
Нимфея, честито ново влюбване, ще изтичам и аз да го пробвам тия дни, че отдавна тая прекрасна бутилка с изкушаващо червена течност, ми е привлякла вниманието.
А kovatcheva е перфектна в разгаряне на любопитство:))) владее го до съвършенство:)))

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 12:10 от Zozina

# 679
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Съгласна съм напълно със забележката ти raznejena* Peace
Информацията от veka, за предстоящ щанд на Ajmal в София също ме зарадва. Аз също пробвам, като имам възможност арабски композиции, и не всичко ми допада, но има и големи съкровища между тях. Този Evoke в случая въобще не звучи в арабска стилистика, даже е прекалено френски според мен. Но и аз съм категорична, че изобщо не е парфюм за насляпо. Твърде е специфичен, малко са хората, които обичат толкова пачули, толкова мъх и толкова интензивен розов пипер. Аз по принцип винаги казвам, че тук споделям своите впечатления, понякога и заради самата себе си, и не искам да подвеждам никой за покупка без проба. Всеки сам може да прецени доколко нещо, което харесва на мен допада и на него Peace
veka, колебаех се дали да спомена приликата с Gris Montaigne. Не го пробвай, само за да я търсиш  Peace, тогава съм убедена, че ще бъдеш разочарована. Дай му самостоятелен шанс, ако ти попадне. И още един съвет, не реагирайте веднага на първоначалните нотки, дайте му шанс да покаже красотата си  Peace Аз имам и двата парфюма и се радвам, че не залитнах в сравняване на двата, а подходих към него самостоятелно   Heart Eyes

Нимфеа  Mr. Green Mr. Green И аз хич не обичам роза  Mr. Green Честито! Много се радвам за попадението ти, страхотен парфюм   Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 62
Oleander, и аз много харесвам бадемът на Prada, радвам се, че го спомена, много е изискан...подминавам го единствено заради цената му.

Zozina, аз го разнасям като част от дискавъри сет на Infusion 2015, а много ми се иска бутилка. От познатите ми сайтове, обаче, го намирам само в един, на ужасна цена. Имаш ли представа дали john lewis правят някакви намаления, Коледни, примерно? bouquet

И само да уточня, ако съм оставила с впечатление, че нещо се чувствам провокирана да поръчвам насляпо – категорично не е така. Всички тук сме пълнолетни, дееспособни и вменяеми, т.е. можем „да разбираме свойството и значението на постъпките си и да носим отговорност за своите действия“, та и аз така Simple Smile . Ако понякога все още поръчвам насляпо, то е, защото за мен в това има един лек дух на авантюра, който с (напредването на) годините все повече ми липсва, като най-обичам да го правя вследствие на някое зашеметяващо ревю. А това, че на някого е дадено дар слово да пише красиво, вдъхновено, увличащо, е просто голям късмет както за него, така и за нас, които имаме удоволствието да го четем. bouquet Hug

# 681
  • Мнения: 31 389
Нимфея, честито ново влюбване, ще изтичам и аз да го пробвам тия дни, че отдавна тая прекрасна бутилка с изкушаващо червена течност, ми е привлякла вниманието.
А kovatcheva е перфектна в разгаряне на любопитство:))) владее го до съвършенство:)))
И мен ме кефи страшно тази бутилка, но не познавам аромата и ще се запозная при първа възможност.

# 682
  • Мнения: 2 843
И аз много се заинтригувах от прекрасното описание на Нимфеа на Rouge Nocturne - много хубава бутилка, пък и обичам рози, а гледам, че има и откъде да се поръча за проба.

# 683
  • Мнения: 958
Те са два с тъмна течност, споменатият Rouge Nocturne и Rose Infernale (тъмно лилав)
http://www.fragrantica.com/perfume/Terry-de-Gunzburg/Rose-Infernale-26186.html
, които всеки път ги заглеждам, като ходя и все  не ги пробвам, че няма картончета около тях и нещо се разсейвам...Но другият път специално ще се спра да ги напръскам на блотери.
Oleander, ще следя намаленията и ако попадна на нещо, ще напиша, мисля, че за Коледа ще има. Лятото имаше в House of Fraser и то доста дълго време. Сега видях, че са пуснали Galop и там, а не само в бутика на Hermes, което означава, че често ще мога да си го припомням.
Иначе цените на Prada са неразумни, верно са по 100 мл., но тенденцията при пазаруващите аромати е малко количество и повече видове...Даже наскоро четох някакви обобщения на цифрите от продажбите в Сефора, че предимно се пазарували тия малките разфасовки, които са като ролони (честно казано такива не съм срещала в софийската Сефора, но сега вече може и да има), ето такова нещо например:
http://www.sephora.com/mon-paris-rollerball-P410638?skuId=183094 … mp;icid2=products grid:p410638
които са по 10 мл. и са на постижима цена. 100-те мл. са най-непазаруваното количество и абсолютно разбираемо - 130 или 150 паунда са си сериозна инвестиция. И съответно, Prada-та, от която започна разговора е 90 паунда....доста е..

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 15:54 от Zozina

# 684
  • София
  • Мнения: 3 906
Veka, длъжница съм ти bouquet Hug, току-що ми спести цената плюс доставка за Ajmal Evoke Her, който аха да поръчам на сляпо след поредното великолепно ревю на Kovatcheva bouquet. Търпеливо („Господи, моля те, дай ми търпение, но веднага!“ Simple Smile) ще изчакам да го пробвам на живо. Чакам и проба на Flagrant Delice след споделения от теб чудесен отзив, ще пиша с впечатления, щом го получа.

Няма за какво! bouquet Ще се радвам, ако Flagrant Delice ти хареса и се е оправдала поръчката на пробата.

kovatcheva, благодаря за допълненията!Аз винаги пробвам от любопитство, макар че и аз прочетох отзивите във Фрагрантика и нямам никакви очаквания за този Ajmal.

Zozina, след като имаш възможност да тестваш Terry de Gunzburg и вече си се убедила, че някои от ароматите са много добри,а бутилките на бранда са уникално красиви, не те ли влече да тестваш Terryfic Oud Extrême? За мен тази е най-красивата му бутилка, като магнит привлича погледа, а пък и парфюма си го бива.Аз я фиксирах от доста далечно разстояние в огромен магазин, макар че не съм любител на жълтите метали, дори рядко си купувам обувки или чанти с жълт метал по тях.

SOTD: Kiss Me Intense Nicolai Parfumeur Createur

# 685
  • Мнения: 958
veka, разбира се, с удоволствие, но не го виждам тук. Ти добре, че го казваш, ще попитам за него като ходя.

Интересно Scent of a Dream Charlotte Tilbury започва да ми харесва. Много странно тъй като такива сладории аз обикновено подминавам, но това нещо вече 4-и ден мирише от блотера от чантата ми и направо взе да ми харесва. Има много приятен кич намек при него, а и бутилката е с много хубава ретро визия ала бурканче от шкафчето под огледалото на пищна, руса холувудска звезда от 60-те.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 18:31 от Zozina

# 686
  • София
  • Мнения: 6 488
... но тенденцията при пазаруващите аромати е малко количество и повече видове...Даже наскоро четох някакви обобщения на цифрите от продажбите в Сефора, че предимно се пазарували тия малките разфасовки, които са като ролони (честно казано такива не съм срещала в софийската Сефора, но сега вече може и да има), ето такова нещо например:

Аз пък да си призная съм доста лакома, почти винаги залитам към голените бутилки и доста често повтарям...забелязала съм, че трудно харесвам нов аромат, но и рядко му се пренасищам...другото е, че не съм никак пестелива. Laughing

# 687
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
И аз съм лакома... Mr. Green
Не обичам 30-ички, 15-ички и ню-ню миньончета. Като е гарга - да е рошава. Като е парфюм - поне да е 100 (мл). Joy

# 688
  • Мнения: 7 211
30-тичките са по-елегантни и симпатични, но когато става дума за парфюм, който харесвам, поне 50-тица вземам.

# 689
  • Мнения: 31 389
Винаги вземам възможно най-малкото шише от даден парфюм. Много ми харесват точно тези писалки на Сефора. Има ги и тук на някои парфюми.
Ненавиждам 100-тици, а от по-големи направо ме е страх. Само при Шанел избягвам 35 мл. шишета, защото са с различна форма и не ми харесват. Там вземам 50-тици.

Общи условия

Активация на акаунт