Токуда Болница София - тема 23

  • 82 129
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Аз понеже и предишната бременност и сегашната съм само в Токуда, да питам. Какво толкова ви гледат другите лекари 30-40 мин? Наистина не разбирам. При Марков на ФМ прегледа ми беше 15-20 мин макс, не разбирам какво толкова се гледа 30-40 мин на обикновен екограф при нормална бременност.
При Марков съм ходила веднъж, не повторих. Въпросът не е да те гледат 40 минути на екограф, а да се осигури нужното спокойствие на пациента, за да може да си зададе всички въпроси и да има сигурност, че лекаря е адекватен.
Идеалният гинеколог за мен е Карагьозов, който между другото е по-зает от всички други взети заедно. Претупване е последната дума, която може да се каже са него. Внимателен, компетентен, спокоен, обръща внимание на всичко, не само на проблема, за който си там.

# 706
  • София
  • Мнения: 626
gingerina, и аз бях към Доверие. Първичният преглед го плащат директно, а следващите прегледи и изследвания ги плащаш ти и после ти възстановяват разходите (проследяване на бременност). Тоновете също ги възстановяват, но трябва да представяш всеки път и копие от амбулаторен лист, в който е предписано да ти се правят тонове веднъж седмично или колкото пъти там ще ти се правят. На последния преглед преди първите тонове помоли да впишат това в амбулаторния лист и после прилагай негово копие към документите. Също така на записа на тоновете трябва да има лекарско заключение и подпис. И слагай печат на всички документи долу на регистратурата като си тръгващ.

Въобще, гледай си списъка за необходими документи на Доверие, защото са много взискателни и отказват заради дреболии. Бумащината е неприятна, но няма как...

# 707
  • Мнения: 19 698
Виличка, всички фондове са така Simple Smile На мен примерно МБ на кърма не ми признаха, защото влизало към разходите за раждане (според тях) Crazy

Мари, аз също мислех за Лазар, но ме спряха неясните цени, липсата на неонатология и недостатъчните коментари. Просто ме достраша. Но пък мисля вече имат договор с акушерките от Зебра, така че за нормално раждане там ще е добре като че ли.

Обикновен преглед 40 минути не, но да кажем 20 до 30 е нормално. Да си зададеш всички въпроси, да погледнат кръвотоци, да измерят кръвно, да огледат детайлно, да засекат мерки на плода, води, шийка. Не знам, аз може би съм разглезена, защото се следих в Надежда и там всичко е съвсем различно, но техният начин ми се вижда по-правилен.



# 708
  • Мнения: X
Димитров винаги ми е отделял време за гинекологичен преглед. Като бременна, преди да започнем предродилни консултации, ме гледа в началото на 6 гс, после ми мери шийка към 6-ти месец и вече в трети триместър. Не ме е претупвал никога. В Надежда се следих по каса. Чаках по час и половина пред кабинета. Прегледите също продължаваха по около 30 мин и си отвисявах няколко часа, като на всичко отгоре, дублираха часове.
В св. Лазар правих абразио поради мисед преди 6 години при Николов. Много неща още тогава не им бяха регламентирани. Там отидох  само и единствено заради компетентността на Николов.

# 709
  • Мнения: 4 055
Аз се следя при Герганова. Като влеза в кабинета докато тя ми говори нещо, разпитва ме как съм и т.н сестрата ми мери кръвното. После отивам в другата стая, гледа бебето, мери му глава, крака и т.н и обръща монитора към мен. Показва  - ето това е главата, крачета, ръчички и т.н. После се връщам в първата стая, сестрата ми пише амбулаторния лист, а в това време аз си задавам въпросите ако имам такива. Не мисля, че ми отнема повече от 15 мин всичко. Не съм останала с впечатлението да съм претупана някой път или пък специално обгрижвана. Ако таткото иска да влезе да гледа екографа, няма проблеми.

# 710
  • Мнения: 1 495

Vilichka, много благодаря за подробното разяснение, ще ми е от голяма полза. bouquet

# 711
  • Мнения: 291
На мен пък в Токуда никога не са ми мерили кръвното на преглед,което винаги много ме е озадачавало.

# 712
  • София
  • Мнения: 626
Виличка, всички фондове са така Simple Smile На мен примерно МБ на кърма не ми признаха, защото влизало към разходите за раждане (според тях) Crazy

Може, може, аз казвам изрично за Доверие, понеже за тях знам.

Като казаххте мерене на кръвно, на мен ми беше хем смешно, хем страшно как при подготовката за секциото ме питаха колко тежа. Ами аз откъде да знам, не се бях мерила поне месец. И всички (приемащ АГ, анестезиолог ?!?!?, акушерка) ми обясняват "Абе, кажи ориентировъчно, важното е да не кажеш, че си 65, а да си 105". Та недоумявам как са ми дозирали упойката... Явно въпреки солените цени нямат бюджет за един кантар   ooooh!

# 713
  • Мнения: X
Имат кантари в кабинетите, където преглеждат.

# 714
  • София
  • Мнения: 626
Тогава сигурно не знаят как се ползват. Факт, че нито веднъж не съм се теглила в Токуда, дори и преди раждането разчитаха на това какво аз ще им кажа. На мен ми се вижда несериозно, но вероятно наистина не им е от голямо значение, щом не ми предложиха да се измеря, а настояха да им кажа "ориентировъчно".

# 715
  • Мнения: 1 265
Вили,и мен така ме питаха преди секциото!Не знам защо и спинална не можаха да ми поставят,мъчи се анестезиолога ,и накрая карахме с епидурална,но не я дозираха добре защото имах усещания,когато започнаха да режат,наложи се да спрат и да чакат!Това покрай упойката ми беше най-неприятно ,иначе нямам никакви оплаквания,всичко си беше шест плюс!

# 716
  • София
  • Мнения: 61
И при мен така се "измъчи" анестезиолога, на няколко пъти ми нацели нерв и ми излязоха свитки пред очите. Измъчих го! 😂

# 717
  • Мнения: X
Аз пък съм много доволна от Велева. Може би не ми я беше дозирала правилно и се наложи допълнително обезболяване по време на секциото, но докато я поставяше изобщо не усетих нищо, нито бях превита на кравай. При все, че корема ми беше доста голям, съвсем малко се свих, но аз съм и слаба и жилава принципно, може би е комплексно всичко.

# 718
  • София
  • Мнения: 61
И аз съм слаба и жилава. Последното даже беше изтъкнато като евентуална причина за неуспешните боцвания. И бая ме караха да се превия с огромния тумбак.

# 719
  • Мнения: 19 698
Аз пък влязох да раждам като кюфте и пак не бяха доволни  Mr. Green Няма угодия, ей!

Общи условия

Активация на акаунт