Токуда Болница София - тема 23

  • 82 210
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 427
Смятам, че качеството на прегледите изобщо не отговаря на тези цени!
Прекалената заетост може да се регулира, като не записват повече часове отколкото могат да поемат.

# 691
  • Мнения: 19 721
Може би събират пари за ремонта Grinning

# 692
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 427
Или за лигнин!  Laughing

# 693
# 694
  • София
  • Мнения: 61
Анестезиологът на моето секцио беше последни дни и отиваше в новата болница в южна България, Панагюрище май беше. Докато ме оправяха, коментираше, че Токуда се е превърнала в завод. И точно такова беше моето усещане, особено на прегледите - влизаш в една стая, в друга, в трета и докато те гледат теб, въртят още две-три бременни, доктори и асистенти влизат, излизат, препускат, пълен конвеир. Та от тази гледна точка, не мисля, че с вдигането на цените новите собственици целят някакво отсяване на клиенти/пациенти (все пак това е болница, не някакъв имиджов клуб), а просто още по-добро капитализиране на репутацията на болницата и по-бързо възвръщане на инвестицията. Вероятно не всеки доктор вижда професията си по този начин и сигурно тепърва предстои отлив на кадри.

# 695
  • Мнения: 19 721
Токуда винаги е оставяла това впечатление на прегледите с тия свързани кабинети. Мен лично много ме дразнят.

# 696
  • Мнения: X
Токуда винаги е оставяла това впечатление на прегледите с тия свързани кабинети. Мен лично много ме дразнят.
Мен също и съм напълно съгласна, че качеството не отговаря на новите цени.

# 697
  • Мнения: 1 282
Аз затова избрах и друга болница,по-точно кминика!Имам и неприятни спомени от Масларска,която не прие отказа ми от ваксини,опита се да ми оказва натиск,че няма да  е изпише.

# 698
  • Мнения: 19 721
Мари, къде ще раждаш? Или говориш в минало време?

# 699
  • Мнения: 1 604
Аз това винаги съм си мислила - много ми допада, че отиваш и почти без чакане влизаш за преглед. Ехографът не е малко пари, дразни ме ужасно много паркингът - плащаш като поп, а едвам намирах къде да спра. Но създават чувството, че е един бърз преглед, който не струва толкова пари.

В същото време ходех при друг лекар за ФМ, който прави и ехографии, преглежда обстойно по 30-40мин - е с кеф да си дадеш парите (които при новите цени на Токуда ще са 20тина лв повече). Минусът е, че здравата се чака.

Аз също съм с негативно мнение от Масларска.

# 700
  • Мнения: 1 530
Момичета винаги и моето мнение за Токуда е било както при вас, но гинеколозите им са специалисти и си вършат добре работата в операционна според доктора който ме праща там и само затова стоя иначе едвам издържам тази болница

# 701
  • Мнения: 1 282
Кристи,въпреки негативните мнения на много хора,реших да е в Св.Лазар/много неща ми допаднаха там/,знам...много хора казват ,че нямат добра неонатология,но и през миналата проблемна бременност ,през която износих и починал близнак ,пак реших да е в клиника,и нямах никакви проблеми.Дано и сега всичко да е наред!Засега бременността ми е съвсем нормална ,и ако е така съм решила да е там!

# 702
  • Мнения: 2 796
Смятам, че качеството на прегледите изобщо не отговаря на тези цени!
Прекалената заетост може да се регулира, като не записват повече часове отколкото могат да поемат.

Съгласна съм, въпреки че бях доволна от раждането там, няколкото прегледа, които направих в АГ ми показаха, че лекарите са мега заети.
Не е добре и за лекари и пациенти, то хубаво мениджмънта иска резултати и приходи, ама в този бизнес не е като в другите Sunglasses

# 703
  • Мнения: 4 077
Аз понеже и предишната бременност и сегашната съм само в Токуда, да питам. Какво толкова ви гледат другите лекари 30-40 мин? Наистина не разбирам. При Марков на ФМ прегледа ми беше 15-20 мин макс, не разбирам какво толкова се гледа 30-40 мин на обикновен екограф при нормална бременност.

# 704
  • Мнения: 1 499
Аз пък се отказах от Св.Лазар, освен Токуда друга алтернатива ми е само окръжна болница, понеже ограничавам вариантите по разстояние от вкъщи. Днес бях при д-р Маркова, беше наистина експедитивна, но не мога да кажа че не ми обърна достатъчно внимание. И документите ми чете и успях да я питам каквото искам. Каза,че няма промяна в цените на раждане, но не е изкл да има.
За цените на тоновете нищо не каза, аз ако искам да раждам там, явно няма как да ги избегна и да ходя другаде. А дали се поемат от фондовете, аз съм към Доверие.

Общи условия

Активация на акаунт