Вегетарианска тема 8 - какво ще готвим днес

  • 87 181
  • 782
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 3 026
Бианка,би ли споделила за зелето.Какъв е вкусът като му се сложат сливи(нали джанки слагаш) ?
Аз мисля някой де да пробвам спагети от тиквички които вчера прави Орлин Горанов(в Черешката),изглеждаха вкусни,а и бързо се правят.

# 766
  • Мнения: 3 743
Аз отсега експериментирам за постите Mr. Green

постни овесено-картофени кюфтенца на фурна

# 767
  • София
  • Мнения: 3 026
Галче,пробвай кюфтенца от картофи и тиквичка ,чесън и копър,мазнина ако искаш.Не се правят големи,колкото орех.Пекат се в/у хартия за печене.

# 768
  • Мнения: 3 743
Галче,пробвай кюфтенца от картофи и тиквичка ,чесън и копър,мазнина ако искаш.Не се правят големи,колкото орех.Пекат се в/у хартия за печене.

О, мерси за идеята bouquet Тиквичката предполагам се настъргва, картофите сурови ли са и изтисква ли се тиквичката?

# 769
  • София
  • Мнения: 3 026
Картофите сварени,водата изливаш и тогава намачкваш,тиквичката се рендосва с едрото ренде направо в картофите(малко да са поизстинали,да може да се объркат),слагаш сол и другите неща.Съотношение картофи-тиквичка приблизително 2-1.

# 770
  • Мнения: 3 743
Картофите сварени,водата изливаш и тогава намачкваш,тиквичката се рендосва с едрото ренде направо в картофите(малко да са поизстинали,да може да се объркат),слагаш сол и другите неща.Съотношение картофи-тиквичка приблизително 2-1.

Повече от прекрасно, точно по мой вкус bouquet А колко време печеш?

# 771
  • Мнения: 1 422
Бианка,би ли споделила за зелето.Какъв е вкусът като му се сложат сливи(нали джанки слагаш) ?
Аз мисля някой де да пробвам спагети от тиквички които вчера прави Орлин Горанов(в Черешката),изглеждаха вкусни,а и бързо се правят.
   - според това колко сложиш можеш да го докараш и като кисело (зимно)зеле. Да с джанки го правих, вече имат костилки и трябва внимателно да се хапва. Аз като съм гладна се нахвърлям на храната, но с костилките трябва бавно. Дори и за кратко- добавям ги накрая, сливите се сливат с цвета на зелето и наистина трябва да се внимава. Хрумна ми вариант да ги сложа в платнена торбичка и като се сготвят да претрия    през цедка и да ги добавя без костилките.

Спагетите от тиквички сурови ли са?( Не съм гледала предаването. ) На мен много ми харесват сурови спагети и от краставици съм приготвяла.



Днес цял ден ям ягоди, от моята градина, тооолкова са вкусни.
Тази вечер таратор смути  и приготвям за утре тарт с ревен. Ще изпека кората с брашно от спелта.

# 772
  • София
  • Мнения: 3 026
Галче,докато леко покафенеят.Внимателно ги вдигай от хартията,всеедно отлепяш(могат да се разпаднат)

 Бианка, как ги нарязва https://www.vbox7.com/play:e26750cb3e  (лед 13-та минута)
и как ги приготвя https://www.vbox7.com/play:5b12461b71 (след 4-та минута)
Някой ден ще пробвам зеле с джанки.

# 773
  • Мнения: 3 743
Галче,докато леко покафенеят.Внимателно ги вдигай от хартията,всеедно отлепяш(могат да се разпаднат)


Чудесно, много благодаря още веднъж bouquet

# 774
  • Мнения: 1 422
Днес доматена салата със спанак. Вечеря ягоди. Цял ден пия лимонада. Набрах още рози и заредих нова.

http://vkusnosbety.blogspot.bg/2012/06/blog-post_26.html?m=1

# 775
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
крем супа от аспержи
омлет със спанак (една част остана и го ядахме на сандвич на следващия ден, много вкусно  Crazy)
аспержи само сварени и после с масло
картофено пюре към аспержите
кьопоолу
лимонада с бъз (слагам бъз и във водния кефир и става чудесен. сега изсуших цветчета, но май не е толкова ароматен  newsm78)

днес смятам да правя лозови сарми, вчера рязах лозата и доста материал падна  Mr. Green

# 776
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 754
Днес доматена салата със спанак. Вечеря ягоди. Цял ден пия лимонада. Набрах още рози и заредих нова.

http://vkusnosbety.blogspot.bg/2012/06/blog-post_26.html?m=1
Много интересна идея-лимонада с цвят от рози.Малко късно попадам,но се надявам розите в градината пак да цъфнат,за да мога да пробвам рецептата.
И у нас са избили лозите. Много нежни и крехки листенца. Пак ще набера за нови сърми.

# 777
  • София
  • Мнения: 3 026
При нас сме на вълна тиквички. Laughing
печени на фурна
пица с блат от тиквички
Спагети от тиквички на Орлин Горанов(писах по-нагоре).

# 778
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ние в неделя грилвахме и сложих и тиквички и явно няколко шайби не бяха добре опечени и после имах зверски болки в стомаха. сега ги отбягвам  Rolling Eyes

при нас е жега и караме на аламинути и салати:
миш-маш
печени чушки с дом. сос
пълнени гъби с масло, кус-кус и синьо сирене
принцеси тип пица
кекс с тиквичка
сладолед от замръзен банан

днес взех спанак и смятам за довечера да го сготвя или на омлет или на яхния с ориз. не съм решила още.
взех и китайско зеле, доядаха ми се японски пици. Mr. Green

# 779
  • Мнения: 35 984
Нова тема?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт