Пот и жега ще забравим - под тежка сянка бебета ще правим ! Мами 35+

  • 36 425
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ели дано намериш  Hug !

# 46
  • Мнения: 5 037
Амини,на яслите приема е целогодишен.Поне наредбата е такава.Аз записах Гризача април,а ще започне ноември.Доста майки пред мен си записаха децата за февруари,март.
Скрит текст:
Приятелката ми записа детето април(когато е приема за документи) и детето започна на 01.04.,защото на 26.03. навърши 2г.
На-добре отиваш в яслата и питаш на място

Мария,няма да и е изгодни на Амини да ги запише за септември и да отлага.В момента ,в който са приети децата/детето,трябва да прекъсне майчинството(остава 50%).

Лейди,къде го тоя рибар newsm78?Все за "риба" ще ходя Whistling

# 47
  • Мнения: 8 533
Ели, може да изредиш какичките от темата за по месец да я гледат Рошла Wink Не струва ли много пари за толкова много часове на градина? Освен това пред теб стоят неизвестни и с твоята работа - къде и каква ще е. Ако така или иначе баща й ще я кара, има ли шанс поне да му е по път или близо до работата? Дано намериш най-доброто за вас.
Днес кафе и шопинг с приятелка и мисля да продължа с мързел. ММ се е сложил леко на диета, та вечерята от салата с риба тон от консерва няма да ми отнеме много време за готвене Wink Изобщо много съм се олабила с престоя си в кухнята. И ми се отразява много добре Wink

# 48
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Даре става Simple Smile
Иначе идеята ми разбира се не е да е от 6 до 10 там Simple Smile, но да можем спокойно да я водим и прибираме. Но като видим и цените тогава ще решим. Иначе в една ясла близо до нас имат обявени цени на сайта, те работят от 7.30 до 6 и за месец е 650 паунда. Аз ако работя всеки ден, дори на минимална ставка ще се покриват тези пари и ще остава., обаче работното време ще е голям проблем.

Много съм завеяна, днес чак разбрах че съм си забравила банския оня ден и то при положение, че като се прибрах в къщи простирах мокри неща и не съм обърнала внимание. На детето всичко е тук, кърпата ми е тук, обаче не и банския Simple Smile Обадих се да попитам дали не са го намерили случайно и чакам да ми позвънят обратно, ако не ще трябва да купувам нов.

# 49
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ели дано се намери, бебка с какво плува ? Евентуално ако работиш на смени и с екомбинирате с тм може би  ще е вариант за ясла. Тук също  ще ни е проблем работното време на градините, особено както ние живеем извън града.

Даре хубава програма имаш  Simple Smile

Все забравям да честитя празника днес на всички  bouquet !

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Поздрави от празничен Пловдив!!!

Трудно ще е на чужбинските момичета с ясли и градини...ще наме.ите начин Peace

Тоби,почивай че то не остана Wink
Мария,хубаво правите със Звездичка...обикаляйте!
Лейди,не се коси...ще съставиш план и действай подред Peace

Спокойна вечер!
П.п.аз пека едни добруджанки,ма не се надуха много newsm78

# 51
  • Мнения: 2 473
Ели, ще намерите  добра градинка, сигурна съм!

Аз пък днес ходих да изпратя каката до у-ще. Оказа се при учителката, която беше и на баткото. Мис Накамура, японка, на която снаха и е българка. Знае за баница, София и розово масло. Баткото хич не я обичаше, хахаха, сега ще видим дали Кристина ще я заобича. Дано да остане с добри впечатления. Нямам търпение да ми разкаже. Тя сигурно ще се сети  кой е батко и, защото белите са малцинство от доста години в този квартал.

Честит празник!

# 52
  • Мнения: X
Момичета, искам да питам нещо, с което не съм добре запозната.  Embarassed

Нормално ли е на първия преглед при АГ, на който вече се констатира бременност с УЗ, да ми се прави ръчен преглед? Не е ли малко опасно, ако не се направи както трябва?
Миналият път гинеколожката, при която отидох искаше да ми прави, даже да ми взема цитонамазка, но аз се размрънках и отказах. Чувала съм, че при някои момичета после стават проблеми след такъв преглед. Цялото това натискане на корема...   Confused
Не знам дали постъпих правилно, утре пак съм на преглед при друг и се чудя как да реагирам, ако и той реши да ми преглежда ръчно.
Толкова ме е страх да не прецакам нещо, толкова го чаках!!
 

# 53
  • Мнения: 2 473
Ред, тук съм родила две деца и нито веднъж не са ме бъркали, освен две седмици преди термин, за да  установят дали  всичко е наред, имайки предвид нормалното раждане. Тук Абсолютно се забранява тази дейност и лично аз те съветвам също да не позволяваш! Много е опасно. А ти как ще постъпиш-  си е твоя работа. Но за БГ знам, че това е масова практика.

# 54
  • Мнения: 5 037
Ред,от 5 бременности с нито една не са ме бъркали в началото.Само с вагинален УЗ.Не ,че е помогнало за първите 3,но все пак...Според мен не позволявай.

# 55
  • Мнения: 13 973
Нито в началото, нито в края не са ме преглеждали с ръка  Naughty
Цитонамазки знам, че могат да се взимат в начална бременност, но моята лекарка каза, че няма да го прави за да не травмира шийката.

# 56
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И мен и при бременост в БГ и тук не са ме преглеждали мануално само с вагинален ултразвук.

# 57
  • Мнения: 2 603
И при мен не е имало преглед, а само вагинален ехограф. Освен преглед за разкритие, не съм чувала да преглеждат за нещо. Но, при мен на ехограф я мереха, и пак не са ме бъркали за това, понеже бях планирана да съм секцио.
Амини, чистите ясли са с прием през цялата година. ОДЗ-тата са с такъв прием - кандидатстваш април, и започвват от есента, и по изключение преди това, ако родителите спешно трябва да работят. Затова спокойно можеш да кандидатстваш в годината, когато стават на 2. Вие сте с предимвство, според мен, ще ви приемат, просто трябва да говориш, кога е най-удачно да кандидаствате в яслата, и да ви е удобна за работата поне на единия, или до дома ви.
Ели, сигурна съм, че ще намерите подходящата за Софи, дори и да се налагат малки компромиси.
Тите, дано на Криси й хареса учителката, и се чувства ок в училище.

# 58
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Аз си правих цитонамазка в начална бременност, но не знаех че съм бременна още Simple Smile иначе на прегледите никой не ме е бъркал ни с ръка ни с вагинален, само коремен ехограф. В ноща в който тръгнаха да ми изтичат водите, ме попитаха дали съм съгласна да ми направят отлепяне на мембраната за да ускорят раждането и се съгласих.

Та и моето мнение е, че нямат работа да те бъркат сега  Hug

# 59
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета  Hug 
Утре ще пиша как е минало bouquet

Общи условия

Активация на акаунт