Аранжиране на маса - тема 6

  • 191 742
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 960
Използвах картон от ролка опаковъчно фолио, който нарязах със съответната ширина и ги облепих с плат. Снежинките ги направих по шаблон, който също сама си направих, но стават много, много бавно Simple Smile

# 496
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря, момичета!

И да използвам случая да похваля Симплисити за държачите за салфетки, супер са станали.
А аз тъкмо с тази цел си запазих последната ролка от кухненска хартия, ура. Simple Smile

От вчера имаме елха. Настоях да я вземем при първа възможност не само защото съм Коледоманиак  (съвсем не Mr. Green), но и защото тази година решихме след Коледа да се върнем в Бг за седмица и няма иначе кога да й се радвам.

Та ето го фонът за моята маса  Heart Eyes. Още не си е отпуснал напълно клоните. Днес ще си тръгна по-рано от работа и ще украсяваме  Laughing, че снощи само започнахме. Пишеше, че е от регенериращо се производство (нз правилно ли го превеждам), т.е. от специален разсадник, без някой да е окепазил някоя гора.

# 497
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
SimPlisitY, много са хубави ринговете за салфетки, аз имам точните чинии за тях, двете заедно ще направим страхотна маса Grinning (снимките са от миналата година)





chrissy, честита елхичка, нямам търпение да видя как ще я украсиш! Аз ще трябва да устискам до събота, много работа имаме  и нищо не мога да направя преди почивните дни...

# 498
  • Мнения: 960
Благодаря ви! Flowers Hibiscus

Ехааа, tunata от къде са тези разкошни чинии?

# 499
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
GrinningSimPlisitY, aз съм в Щатите и си ги купих оттук, но разбира се са правени в Китай  Grinning

# 500
  • Мнения: 6 299
Момичета, в Коледният каталог на магазини Еником М има много красиви неща за аранжиране на Коледни и НГ маси.
https://www.enikom-m.com/bg/catalog/koleden-katalog-15_103.html?page=2

# 501
  • Мнения: 117
Здравейте момичета, нямам снимки на миналогодишната коледна маса, но снимах венеца който измайсторих онзи ден.

# 502
  • Мнения: 960
tunata жалко...но ще потърся, може пък да открия нещо сходно Simple Smile

# 503
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
SimPlisitY, браво! Собственоръчно направените неща обикновено привнасят една особена нотка на сантименталност, уют и топлина, заради вложените обич и старание в тях  Heart Eyes И да, пръстените за салфетки биха паснали идеално с миналогодишната маса на tunata  Grinning И другата идея също е добра, но ако може по някакъв начин да се направи елхата от салфетката, която ще се ползва, не от филц (така ли се казва?!).

А пък ние си нямаме елха, Криси. Никога досега не сме си взимали. Обикновено на 25-ти сме винаги у свеки и тя има. Но пък има и повечко място  Laughing Аз всяка година вадя една 30-на сантиметрова от гардероба  Crazy Заради малкия ми е минавала идея за елха на терасата.. но като знам колко е ветровито и как обикновено имаме спуснати щорите, мисля, че не си заслужава.
Покажи я украсена, Криси  Peace

Скрит текст:
И с удоволствие бих ти помогнала и бих "стилизирала" сладките с едно отхапано парченце.  Crazy

И аз така ги 'стилизирам' някои  Laughing

KMkekse2_a by Dimitrana S, auf Flickr

Deni_ko, венецът изглежда купен  Crazy

Поукрасих вкъщи. Хора, декември е вече!  Mr. Green И масата спретнах:

TD1A_2017_3a by Dimitrana S, auf Flickr

И ако снимката не се вижда (при мен, в момента, не.. тъй като ползвам старата версия) - тук.


Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 16:17 от DimS.

# 504
  • Мнения: 385
 DimS., и масата и сладките са чудни! Може ли да поясниш,този японски чай какво представлява,в БГ аз не съм виждала.Благодаря!

# 505
  • Мнения: 960
DimS. хм...не се бях замисляла за вариант със салфетката, може и така да го замисля, благодаря за идеята. Иначе мисля, че не е филц, а картон, поне така ми изглежда на снимката.

# 506
  • Мнения: 117
Simple Smile Не е купен, преди време работех в магазинче за украси и опаковане на подаръци и имам останали заготовки. Та когато имам муза и време правя някакви неща,по-често за подаръци за близки.

# 507
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
О, ясно тогава, Deni_ko  Peace

Мерси, IKAFETO  Hug Matcha се нарича ситно смления на прах японски зелен чай. Мисля, че го има и из БГ. Разбира се, ползва се предимно като чай - напитка, има сладникъв вкус. От него могат да се правят смути-та, а като добавящ аромат и вкус (и цвят!) се използва за направата на сладолед, сорбет, шоколадов и продукти, сладки, мак(а)рони, брауни..

# 508
  • Мнения: 385
Благодаря, DimS.! Бързо и първосигнално ти зададох въпрос/ наистина, не съм чувала за този чай,една от причините е ,че не пия много/,по-късно прочетох и разбрах.Много са красиви и различни тези сладки, ще ми се да ги направя.Чудя се, дали да заменя чая, ще се отрази ли на вкуса или той не се усеща?

# 509
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Ами, не се усеща кой знае колко чая. Най-вече заради какаото и какаовата глазура, които доминират. Но, наистина, сладките са по-различни на външен вид  Laughing Всъщност тестото в средата може да бъде оцветено със сладкарска боя в желан цвят просто.. пак ще се получат добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт