Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK

  • 227 407
  • 733
  •   2
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 270
Бланширане означава да се потопят във гореша вода, нали?

# 241
  • Мнения: 9 112
Да. Пускаш ги във вряща вода и вариш минутка-две. Не повече. Но внимаваш да не пуснеш прекалено голямо количество във водата, защото ще спре да ври за дълго време. Идеята е малко след като ги пуснеш те да заврат.
изваждаш с решетка на хартия/кухненска, или мека кърпа без власинки да се отцедят. Тогава замразяваш. Така са много вкусни пържените картофи.
По "учебник" това се прави в олио - пържиш ги за кратко в олио, отцеждаш, подсушаваш и като изстинат следва истинското пържене в много олио. И още не знам каква процедура беше.   

# 242
  • София
  • Мнения: 1 270
Ясно Simple Smile Flowers Hibiscus
Благодаря ти за разясненията. То не било толкова просто Simple Smile

Аз съм купувала и пържила в олио замразени картофи. Определено са ми любими. Но като знам / или не знам как ги правят и какво им слагат, вече не купувам.

Утре ще направя картофени и месни кюфтенца, ще ги замразя и вечерта ще ги приготвя в уреда. Ще пиша дали са станали.

# 243
  • Мнения: X
Обикновените обелени картофи, нарязани ги слагам в плик и вътре слагам, малко сол и каквито подправки искам + 1 ч.л олио и ги раздрусвам, за да се смесят.
После ги изсипвам в уреда и ги приготвям на 200 градуса до златисто.

# 244
  • Мнения: 1 265
Luna - всичко дълбоко (или не) замразено става разкошно в този фритюрник. Моят син не понася олио/мазно и така купихме такъв уред още дето се казва с появяването му.
Пържа в него - риба, всякакви меса, кюфтета (когато има хляб в каймата не ни харесаха, а сигурно аз бях сложила повечко?!), замразени ролца - месо със зеленчуци в кора (тук при нас има готови); правя разкошно KFC (ако искаш някъде в първите постове съм пускала и рецептата); пекла съм и зеленчуци - по мъничко и се разбъркват.
Запеканка и "гюведже" в еднократно алуминиево фолио става; едно уточнение за гюведжето - яйцето го слагам 10 мин след като се е готвило.
* имай в предвид че тези минути и температури дето ги пишехме в началото са ориентировъчни. Уредите са с различна мощност!
Дано съм ти била полезна.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 270
sem22, много полезно Flowers Hibiscus

Аз по принцип не пържа, освен тиквички през лятото. Може би не трябваше да го купувам този уред, действах импулсивно, без да съм напълно наясно за какво ще ми служи. И сега се опитвам да си оправдая 100 похарчени лв (не е Филипс, някакъв немски е)

Да, мощността е важна - моят е 1350вата и ще трябва да добавям още минути.

Днес ще правя домашно замразени картофени и месни кюфтета, а утре ще пробвам любимата ми запеканка. Тя ще стане котешка порция - кошницата ми е 16см.

# 246
  • Мнения: X
Аз не бих си цапала уреда да клепам в него запеканки.
Все пак е създаден да замести пърженето.
Старая се така да го употребявам, че да не го захабявам.
И аз правих кебачпечата и кюфтета набързо за обед. СТанаха ми перфектни.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 270
gerda, права си, не си заслужава да се затормозвам със запеканки.
Значи днес направих кюфтенца от кайма и от картофи, замразих ги и вечерта ги изпекох - само част от тях, има за още 4 вечери. Станата много хубави. Около 15 мин ги правих. Картофените леко залепнаха за решетката. Може би следващия път ще им натопя дупетата в олио.

Вашите уреди пекът ли отдолу, защото моят не, трябва да ги обърна.

Втора проба със зеленчуци - 1 голяма чушка, 2 моркова и една средна глава лук нарязани на кубчета , посолени и омаслени. На 15 мин. ги правих,  разбърках ги веднъж. Станаха много хубави.

Това със замразяването ми харесва, иначе за 1 вечеря да си цапам ръцете да меся кайма .....

Тези дни ще замразя картофки. Чудя се вместо бланширане не може ли да ги сложа в уреда на пара?

# 248
  • Мнения: 9 112
Не обръщам, пържа в кошницата.

# 249
  • Мнения: 9 112
gerda, права си, не си заслужава да се затормозвам със запеканки.
Значи днес направих кюфтенца от кайма и от картофи, замразих ги и вечерта ги изпекох - само част от тях, има за още 4 вечери. Станата много хубави. Около 15 мин ги правих. Картофените леко залепнаха за решетката. Може би следващия път ще им натопя дупетата в олио.

Вашите уреди пекът ли отдолу, защото моят не, трябва да ги обърна.

Втора проба със зеленчуци - 1 голяма чушка, 2 моркова и една средна глава лук нарязани на кубчета , посолени и омаслени. На 15 мин. ги правих,  разбърках ги веднъж. Станаха много хубави.

Това със замразяването ми харесва, иначе за 1 вечеря да си цапам ръцете да меся кайма .....

Тези дни ще замразя картофки. Чудя се вместо бланширане не може ли да ги сложа в уреда на пара?
Няма да стане на пара. Бланширането се прави бързо, за кратко , във вряла вода, или мазнина.

# 250
  • Мнения: 14 101
Странно, че се налага да ги обръщаш. Уредът готви с горещ въздух, като печка с вентилатор. Не трябва да пече само от едната страна.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 270
Да, отгоре и от страни са по-запечени отколкото отдолу. Предполагам не са доизмислили съвсем въздушните потоци.

# 252
  • Мнения: 1 265
Да, отгоре и от страни са по-запечени отколкото отдолу. Предполагам не са доизмислили съвсем въздушните потоци.

Моето "Чудо" - така съм го кръстила - СЪЩО не пече така, както отгоре и от страни. НО...и моя не е Филипс?! Може би има значение качеството?!? Но когато аз купувах фритюрника (марката му е "Принцес" и също е немски), Филипс още не бяха внесли.
Но на мен не ми пречи да поглеждам, разбърквам и обръщам.
*** Нали няма олио!!! За нас това е главното.

Luna - уреда върши работа, особено за работещите жени. В свободно време правиш заготовки и после направо пържиш замразено - без проблем. Една салатка и масата е сервирана.
Още веднъж ти пожелавам да го ползваш с удоволствие.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 270
Благодаря ти sem22 Flowers Cherry Blossom

Точно момента със заговките ми хареса, вечер нямам много време, а и желание за кулинарстване. Обикновено готвя за 2 пъти, не всяка вечер.

Може да не са Филипс, но вършат работа. И при положение, че са няколко пъти по-евтини, ще преглътна.
Харесвам Филипс, но напоследък ме издразниха. Купих си салад мейкъра им. Ами той е произведен в Турция. Не че имам нещо против турските стоки, но като си купувам Филипс, искам да получа Филипс. Цената му тук е дори по-висока от тази в Амазон. И има един проблем, който ако се задълбочи, направо им го връщам и се развеждам с тях.
Търсих си и нова електрическа четка - старата е Филипс и работи, но те не произвеждат вече накрайници за този модел. Погледнах за нова четка - ами те цените започват от към 100лв. Сигурна съм че старата беше под 40лв.
Малко като мтел са станали.
Извинявам се, че оспамих темата за Филипс Hands Pray

# 254
  • Мнения: 19 690
Това не е ли електрическо ренде, което пръска зарзават навсякъде около купата? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт