Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK

  • 227 341
  • 733
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 893
Някой ползва ли такъв капак да ми напише размерите.
Мисля, че чипса няма да стане, защото е лек и въздушната струя ще го залепи на реотаните. Аз затова търся капак.

# 406
  • София
  • Мнения: 2 298
sem22, аз съм луд маняк на тема кухненски електроуреди и имам всякакви, но съм противник на микровълновите.
wa_wa, благодаря за клипчето. Наистина изглежда врътня. Изгледах още няколко, в някои имаше, в други нямаше варене.
Ще пробвам и двата начина, само да дойде уредчето, ще пиша после.
makiela, в някои от клипчетата няма капак, надявам се да стане и без него. Но опитът ще покаже.

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 18:38 от nati_nat

# 407
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, днес получих уреда и вечеряхме кюфтета и кебапчета, готови охладени, направени на 180 гр. за 8 минути, както и картофки, купени замразени, на 200 гр. за 12 минути.
Много се харесаха. А на мене ми хареса приготвянето на вечеря без усилия.
Е, следващия път картофите ще си ги беля Yum

# 408
  • Мнения: 1 265
nati_nat  - ЧЕСТИТО Wine Glass Meat On Bone - да го ползвате с удоволствие.
За картофите (тези дето ти ще си ги белиш) - един съвет ако позволиш ?! Тук е изпробван от доста от нас.
Леееко се "овлажняват с 1 с.л. олио.  Пеп-4о казва че им слага и сол; аз не слагам. Други момичета не са споменавали за сол, но може и аз да съм пропуснала информацията; но ти сама ще видиш как ?

# 409
  • Враца
  • Мнения: 5 206
И аз им сложих сол преди да ги изпържа. В книжката пишеше след. И преди това поне 30 минути нарязани си отлежават в студена вода.

# 410
  • Мнения: 14 087
Аз ги "мариновам" в малко соев сос, мазнина, черен пипер. И направо слагам в уреда. Чела съм, че като преседяват в студена вода, картофите си губели от полезните свойства.

# 411
  • София
  • Мнения: 2 298
sem22, благодаря за пожеланията. Тази вечер картофите ги направих точно така - с една лъжица олио и сол. Бяха ни гарнитура към катма с пуешко, правена не на този уред. Преди това стояха 30 минути във вода.
Dara888, имя различни За и Против кисненето на картофи във вода. При киснене излиза част от нишестето им и при готвене са по-малко лепкави, излиза и част от нитратите. Но се унищожават част от водоразтворимите витамини и за да се предотврати, не трябва да стоят повече от два часа във вода.
Този уред май и сутрин ще го експлоатирам, за закуски на детето. Днес метнах набързо свити на триъгълник бутер банички, сложих сирене в средата. Детето ги хареса. За утре имам замразени банички хапки, и тя като разбра, сама си направи няколко хапки "за десерт" днес след вечеря.

# 412
  • Мнения: 1 265
УРЕДА Е превъзходен. Само че някои марки са ужааасно скъпи, което НЕ е в тяхна полза. И в полза на средно статистическото семейство.
Но, на пазара вече пуснаха и не-толкова реномирани марки, КОИТО ВЪРШАТ СЪЩАТА РАБОТА!

Мда, моят е също някаква СИ неизвестна марка. Върши обаче работа.
За "кисненето" в студена вода? Мииии ....не съм пробвала, а пък мойте винаги залепват!? Май ще пробвам да видя как ще е ? Thinking

# 413
  • Мнения: X
Изкиснати, слагам картофите в плик, добавям лъжичка олио и малко сол (а може и щипка червен пипер) и така ги раздрусвам хубавичко.
После не залепват, но стават по-скоро като печени с коричка и е добре да се консумират топлички с настъргано сирене и кашкавалче.

# 414
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Мисля, че и различните видове картофи имат значение дали крайният резултат ще е по-скоро печени или по-скоро пържени.
Утре мисля да пробвам тиквички Simple Smile
Тествах крилца - разделих ги на две парченца, олио, сол и черен пипер - супер се получиха.
Проблемът ми е само, че е много малка кошницата Simple Smile

# 415
  • Мнения: 5 741
И аз при вас Laughing, като собственик на този красавец.
https://www.usa.philips.com/c-p/HD9230_26/viva-collection-digita … id-air-technology

# 416
  • Мнения: X
Много е добро уредчето, Меган, със здраве и удоволствие да си го ползваш!

# 417
  • Мнения: 5 741
Много е добро уредчето, Меган, със здраве и удоволствие да си го ползваш!

Благодаря, днес не, но утре задължително ще го пробвам. Сега го разучавам и по този повод да ви попитам. Когато правите в него бланширани картофи слагате ли олио? При другите разбрах, че се накисват с вода и след това леко се намазняват, но бланшираните?

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 11:45 от Меган

# 418
  • Мнения: X
Ниакво олио, слагаш ги както са замразени. Само на определено време може да отвориш и да раздрусаш кошничката и да видиш дали са се позачервили.

# 419
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Аз ги напръсках, купих едни за проба.
Без да са препържени, 5 минути след като го извадих бяха станали много твърди.

Правих 4 мини вити банички, добре се получиха, обърнах ги веднъж.

За тичквичките да попитам, ако някой е правил - с брашно или без? Мисля да ги нарежа и да се възползвам от съвета на gerda1- в торбичка с малко олио и сол.

Риба приготвяли ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт