Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 149 617
  • 802
  •   1
Отговори
# 570
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Здравейте...майка ми трябва да започне химиотерапия за лечение на рак на гърдата, та искам да попитам тези които са минали по този път, откъде мога да купя качествена перука, какво ви е мнението за изкуствените? Благодаря предварително за отговорите и успех на всички, които се борят с тази коварна болест!

Ако сте в София - Амоена, те продават перуки и протези. Намират се на бул. Македония 19.

Другия вариант е да направите (или да купите готова) перука от естествена коса от Магама. Адресът им е ул. Хан Аспарух 7. При тях се заплащат 250 лева за работата по перуката, от които 100 лева ви се връщат от социалните.

Аз лично много страдах в топлото време с естествената ми перука, и не мога да си представя колко по-неприятно е с изкуствена. Може и да бъркам, но бих препоръчала естествена.

# 571
  • Мнения: 237
Благодаря за отговара и мнението ви, аз също си мисля, че естествената ще бъде по-добрия вариант.

# 572
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 022
Моята беше от Амоена и беше изкуствена и честно казано бях супер доволна. Имах и естествена /подарък/, която ми беше по неудобна и някак си ..Не мога да го обясня...Противоестествено ми беше. Правих химии от юни до декември и лятото ми беше топло, но според мен щеше да ми бъде топло с каквото и кече на главата да бях Mr. Green
Каквото и да изберете, важното е да и е удобна... Peace

# 573
  • Мнения: 584
На майка й взех изкуствена, но тук от Германия. Много се чудих, в крайна сметка тя си избра такава.
Нямам отзиви, защото още не я е слагала, в това време ходи с шапка.
Бих казала, че оптично не си личи, че е изкуствена, само ако много се вгледа човек и от близо.

# 574
  • София
  • Мнения: 5 074
За перуки си говорите.
При първата химиотерапия просто нямаше откъде да си купя перука. Примолих се на една приятелка, която работеше във Военния театър. Излязоха състрадателни и ми заеха една. Горе-долу биваше, блондинка каквато съм/ Изкарах с нея, свърши химията и я върнах.
На втората химия проблема отново беше налице. Приятелка, която се върна от чужбина просто ми я подари.
След което аз я подарих на друга "колежка".
После си взех от "Амоена". Взехме и на сестра ми оттам.
Казвам, че са перфектни нищо, че са изкуствени.
Дали ги има ? Останаха при дъщеря ми, може да ги е харизала някому.
Май направих реклама на Амоена ? Лошо няма.

# 575
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Здравейте, включвам се за да благодаря страшно много на всички, които се отзоваха на моето питане за перука. За съжаление обаче вече такава не е необходима.

Искам само да споделя, че след проучване разбрах, че може веднъж годишно да получавате по 100лв социална помощ за закупуване на перука. А от организацията на Нана Една от 8, за която ме посъветвахте тук, казаха, че предлагат безплатни перуки, някои нови, други използвани, но запазени. Приемните им дни са понеделник, сряда и петък от 10 до 1ч6. Адрес София, бул, Витоша 63. Аз се свързах с тях по фейсбук.

Отново благодаря на всички отзовали се и пожелавам успешна борба и много сили.

# 576
  • Мнения: 345
Гадно....

можеше да благодариш и без това уточнение, или точно това беше целта.

# 577
  • Мнения: 345
Здравейте, включвам се за да благодаря страшно много на всички, които се отзоваха на моето питане за перука. За съжаление обаче вече такава не е необходима.

 

Гадно...

можеше да благодариш и без това уточнение...или това беше целта?!?

# 578
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 022
Здравейте, включвам се за да благодаря страшно много на всички, които се отзоваха на моето питане за перука. За съжаление обаче вече такава не е необходима.
Гадно...
можеше да благодариш и без това уточнение...или това беше целта?!?
Според мен на момичето са му се обадили много хора и е предпочела да каже публично, че вече няма нужда. Отговорите до всички костват време, а не отговарянето липса на внимание. За съжаление това е част от реалността...

# 579
  • Мнения: 345
Не ме разбрахте...под " за съжаление вече не е нужна" аз разбрах, че човекът не е вече жив и затова не е нужна перуката, а според мен такава информация не е лицеприятна точно в този форум.

# 580
  • София
  • Мнения: 5 074
Следователно, трябва внимателно да прочетеш и след това да направиш коментара..

# 581
  • Мнения: 928
Нашето стана голяма сага. При Киров не можахме да идем, зашото няма да е на работа до края на април, може и повече. Милев каза, че засега не може да ни препоръча никой и при Пейчева нямало смисъл да ходим. защото сина ми вече е опериран. Нашия хирург каза същото. Накрая намерих проф Георги Чернев в нета и ходихме при него. Спред него, ако  е изрязано добре, не би трябвало да се притесняваме повече. От онкото ни назначиха скенер и изследвания на кръв. Вчера бяхме на скенера и засега нямаме разсейки по вътрешните органи. Нашия местен кожен онколог / няма да споменавам име/ като разбра, защо сме на скенер ме навря в кучи г.з / с извинение/ Как не съм отишла принего, защо съм гопренебрегнала ,той бил такъв и онакъв. Едва се сдържах да му кажа, че ако трябваше да ида принего , по добре да ходя в София. Единствено сега ме гложди за тази ваксина, дали трябва да се слага, но се надявам май месец Киров да е на работа. Синковеца като че ли и на негому дойде куража и вчера вече повдигна въпроса какво ще купува за бала, а преди не искаше и да чуе за бал. Така че при нас  нещата засега са добре

Ох, много дълго стана, ама си казх всичко. Пожелавам на всички хубави новини

# 582
  • Мнения: 10 775
Чудесни новини са това, браво!  bouquet Hug

# 583
  • Мнения: 584
Мама Съни, чудесни новини!  Hug Да си отпусне сега душата сина ти и да отиде да празнува, а и вие, разбира се!
А пък отношението на местния доктор няма да го коментирам.  ooooh!

# 584
  • Мнения: X
Привет дами и Вълчо Simple Smile как сте  Hug Вениз ти пак се загуби, как върви при теб?

.... Днес ме изписаха, на 15-ти ще кажат какво е.
какво казаха ?

Имам въпроси за костите, пак ... Моля да пишете как се развива при вас остеопорозата, боли ли, лекува ли се и различава ли се от ревматичните болки. На сцинтиграфията пак ми казаха дегенеративни и остео незнам си какви промени, разсейки няма. Що ли се облъчвам и си давам парите за тая сцинтиграфия да ме пита човек, като ТМ ми е в ред... има ли смисъл от сцинти в този случай, вие как мислите?
Вече няколко седмици имам някакви болки в ръцете, пръстите и раменете сутрин. Чудя се дали е остеопороза или ревматизъм, взех направление ще търся лекар да ме прегледа.
Взех и направление за мамолог, не мога да повярвам хахах личната ми предложи  Crazy Това не ми се е случвало от 4 години....

Общи условия

Активация на акаунт