Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 680
  • 589
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 851
Момичета, а в Токуда нямаше ли добър ортопед, който да работи по здравната каса? Аз водих Софи в нашата поликлиника и не мога да помогна с конкретно име, но със сигурност има читави ортопеди и в други болници.
Иначе и тя е отново с прозрачни сополи и леко подсечено дупе, ама кой зъб излиза е божа работа. Аз й назначих незабавно Изопринозин, но тая лека настинка в комбинация с ефекта на ваксината и зъбите я прави бая нервна и кисела. Иначе нашата докторка ми препоръча като имуностимулант Имуномикс. Аз обаче май ще си взема Биозина, защото съм доволна от Изопринозина и ми се струва, че добре ще се комбинират когато се налага.
Уф, каката ми тръгна на училище и нямам помощ вече...мъкаа.

# 61
  • София
  • Мнения: 664
Ние също кривим лявото краче , но при нас си е криво и с обувки и без обувки. Криво е долу в глезена и горе в коляното. Звънях в горна баня и ми казаха , че неработели по здравна каса и имали един свободен час до края на месеца за утре и аз им казах , че си имам направление и ще си го използвам и им отказах ( много сме зле финансово в момента )
Звънях в Света София и там нямало свободни часове и почвам леко да се изнервям. Ще има началото на др месец , но не си знаели графика  #Cussing out
Ако успеем да продадем колата ще я заведа веднага , но в момента съм принудена да чакам.
Ние втори ден сме с Т тръгнали са ни всички зъби на куб и много я боли. В момента видях , че избива от вторите резци отдолу , но и кътници са тръгнали и отгоре и отдолу , абе ужас е.

Стефи, отидете в Горна баня в МЦ Ортомед - там ще работят и утре, но не се знае до колко часа! Работят и със здравната каса! Успех! Simple Smile Hug

# 62
  • Мнения: 1 602
Мария точно там звънях и жената която ми вдигна ми отговори че не работят със здравна каса и направо си ми каза 30лв прегледа и 25 лв снимката или ме е излъгала или наистина не работят. В Токуда не съм звъняла и май ще взема да звънна да питам въпреки , че малко се съмнявам да имат свободни часове , но ще пробвам.

# 63
  • София
  • Мнения: 664
Ние ходихме вчера при ЛЛ, видя я и направо й даде направление за ортопед. Звънях в МЦ Ортомед и ми казаха , че е без записване и работят с НЗОК. Стефи ти на кой тел звънна ? Аз звъннах на 02/8181782 и ще ходя при д - р Ивайло Ефремов, тъй като той я преглежда миналата година и останахме много доволни. Peace

# 64
  • Мнения: 1 602
Ми от интернет видях номера. Звънях от на мм  тел и не мога да видя дали е същия номер , че е на работа сега.
Значи ако отида на място без да записвам час няма да ме върнат така ли да разбирам?

# 65
  • София
  • Мнения: 664
Ми от интернет видях номера. Звънях от на мм  тел и не мога да видя дали е същия номер , че е на работа сега.
Значи ако отида на място без да записвам час няма да ме върнат така ли да разбирам?

Точно така! Ако ММ успее да се смени тази седмица ще ходим и ние! Ако преценят да й направят ехограф на тазобедрените стави да знаеш, че е платен около 18-20 лв или с направление № 3А от лекар специалист! Успех! Peace

# 66
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте,
вчера малко бях на вълна и аз съм човек. Взех си подарък билет за мюзикъл за именния ден и после на клубче до сто часа. Венци беше с баща си и по едно вереме ги бях и забравила Simple Smile
Иначе малчуганът тежи 10 940 с дрехите (мерих го в нас) и е висок 80 см.
Май не се похвалих, че след месец и половина пиене на Легофер хемоглобина на Венци стана в нормите 110 от 102 тръгнахме. Сега ще го пием още толкова за д аминел целият цикъл на обучение на клетките и вече да нямаме проблем.
Другата седмица сме на манту да видим и там колко всичко е наред.
Боже, хора тези хлапета са голямо щастие. От както проходи и се опитва да комуникира направо не мога да му се нарадвам на мъника.

# 67
  • Мнения: 341
Момичета, имам въпрос за яслите в София. Моля, който е наясно, да помага.
Решихме да пуснем детето догодина. Обаче.... убеждават ме, че сега трябвало да кандидатствам. Имало класиране на 1.10. Добре де, но пише, че е за тази учебна година.
Въпросът ми е кога ще започне кандидатстване за учебната 2017/2018 ?! Не е ли като в училищата- завършва учебната година и започва прием за следващата? Благодаря предварително за помощта!

# 68
  • Мнения: 1 715
И мен така ме убеждаваха,че трябва едва ли не от раждането.
След проучване видях че не е така.Май Февруари започва записването и Май месец излизат класирания.До септември стават размествания и ако не са те приели Май,имаш все пак шанс.
Това е коео аз разбрах,но като цяло ми е тъмна индия.
Ще се радвам и аз на включване от по-запознати.
Също може да погледнеш в официалният сайт.

# 69
  • Мнения: 1 602
Това са междинни класирания ( които провеждат сега) попълват празни бройки и също така го правят за родените началото на годината за да могат да почнат дг още при навършване на 2г , а не да чакат началото на учебната година която е септември. ( така беше племенника ми)
Според мен те съветват сега да кандидатстваш , защото наплива не е толкова голям колкото когато се кандидатства за новата учебна година ( на пролет ) 

# 70
  • Мнения: 851
Понеже го играх това ще ви разясня. Ако кандидатствате сега, ще трябва да пуснете детето си тази година на ясла и то най-късно на 1 декември. Ако не го направите /тоест не започне/ при следващата кампания за кандидатстване, която ще е догодина ще имате наказателни точки, което автоматично ще ви изключи от класиранията. Така че ако искаш да си пуснеш детето догодина от септември, трябва да кандидатстваш догодина. Записването в системата започва от февруари до май. Абсолютно ненужно е обаче да бързате, защото можете да се запишете и в деня преди първото класиране /през май/ и няма да имате никаква загуба от това. До последно се разместват кандидатурите. Това е регламента, всичко останало са разни допълнителни договорки с директорки, врътки и т.н., които ако нямате гръб не ви съветвам да правите, защото има възможност нещата да станат зле. Директорките доста внимават /поне в СФ/, защото има много бдителни родители, които непрекъснато ровят.
Ако не съм го обяснила ясно, питайте  Hug

# 71
  • Мнения: 1 602
Това с наказателните точки мисля , че си е измишльотина на директорите. Има ли го някъде черно на бяло , че губиш точки?
Може да имаш уважителни причини заради които не си пуснал детето и какво после няма да го приемат ли?

# 72
  • Мнения: 341
Благодаря за разясненията, момичета! Ще ги споделя и с мамите около мен, че нещо напоследък често я дъвчем тази тема и спорим.
И да се оплача- одеве на площадката (за секунди не бях до него) и Влади се оказа с шепа помбер картофените мечета. Отиде ми по дяволите целият обяд.. Хем сготвих любимите му риба с картофена салата и домати. Не ги и погледна и си заспа блажено. 5 картофчета сигурно бяха, но го заситиха. Не подозирах, че са чак толкова.... ужасни...

# 73
  • Мнения: 851
Стефи, не е така за съжаление. Ето инфото, копирала съм го директно от сайта им.
Т.13.3
В случай, че не заявите отказ от записване на място в детското заведение или не представите необходимите документи за записване в указания краен срок, кандидатурата ще бъде елиминирана. Съгласно т. 2.2.15 от правилата за прием губите правото за кандидатстване в съответното детско заведение до началото на следващата кампания (до първото генерално класиране за следващата учебна година). Може да направите кандидатури за други детски заведения, като точките за новите кандидатури ще се изчислят по следния начин:

•    класираните и елиминирани по първо желание ще имат 2 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание;
•    класираните и елиминирани по второ желание ще имат 3 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. по трето и по-ниско желание;
•    класираните и елиминирани по трето желание ще имат 3 точки по първо желание, 2 точки по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание.

Точките за поредност на желанията ще бъдат възстановени за класиранията за следващата учебна година.
 

# 74
  • Мнения: 1 602
Доколкото разбирам е ако не съобщиш , че няма да го записваш детето , а не ако съобщиш и пак да попаднеш в " черния списък".
Аз ще кандидатствам на пролет и дано ни приемат. Тъкмо ще си използвам отпуската и после на работа , а малчо на детска.

Общи условия

Активация на акаунт