Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 792
  • 589
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте и от нас!

Диди,  какви капки капахте - аз съм много доволна от Грип Стоп / скъпички са, но ефективни /.

Естествено болестите не подминаха и нас - разболяхме се и тримата. На бебка й мина почти / остана й една кашлица, която се проявява рядко /. ММ и той с едните сополи, но аз се влошавам. От снощи като ме замъчиха едни още по - силни сополи и  кашлица, до такава степен , че направо ме оставя без дъх. А и нали не мога да пия каквито и да е било лекарства... Tired Ох олях се ... сори ...

# 121
  • Мнения: 851
Мария Тереса, капах Тобрекс два пъти, а сега Цилоксан. Тъпото е, че докато ги капя и сополите позеленяват и изчезват, но щом ги спра и почват пак от бистри, през гъсти. Честно казано ако пак се върнат ще пробвам и тези капки. Но в яслата всички деца са болни. Даже се замислих ако така продължава да я спра за месец-два, за да укрепне и после да я пусна пак след нова година. Тъпото е, че тя така или иначе трябва да си изболедува градинските вируси и не знам дали това ще ми реши нещо Thinking

# 122
  • Мнения: 1 723
Следнеуспешен опит да спра сополите с капки,пробвах домашно лечение.В преварена вода разтварям сол.Знам го с морска,но имах само хималайска.Бистрите сополки,които течаха като чешма се сгъстяват и вече има само гъст секрет,лесно се чисти и е малко.При насе от зъбите,нови кътници почти избиха.

# 123
  • Русе
  • Мнения: 311
Здравейте
Отдавна не съм се записвала, но пък чета редовно.  И ние минахме една бърза хрема и капките като и слагахранене са Виброцил и естествено Стеримар. Имаме си два кътника доло които сега пробиват и с тях общо стават 10.
Имам едно питане. Вашите  бебета спят ли спокойно нощем и денем,  че моята щерка си спи но от време на време все едно се сепва или стряска?
На ДК ще ходим скоро и пак ще пиша, но честно казано ми понатежава на ръцете. Мисля и за прощъпулник вече, че май само ние останахме от групата.
Това е засега, че стана дългичко.

# 124
  • Мнения: 624
Привет, дами!
При нас всичко е наред, Буболина расте, прави бели и се опитва да бърбори. Последното не й се отдава много. Разбираемите думички са само мама, тата, баба, бебе, кула, тау-тау (за чао) и разбира се, безпогрешното Не! Simple Smile Пробиха двата кучешки вдясно и вече има 14 зъба.

Научи се да си съблича жилетката и да си събува панталона до коленете и е голяма радост, аз само тичам да я обличам.

Вчера взех Аптамил 3 в хартиени кутии, не в метална и бебка отказа да го пие! Наистина мирише различно. Сега имам две опаковки, които няма какво да правя (едната я пресипах в метална кутия, за да се запази по-добре, другата не е отворена изобщо). Ако има някое детенце на Аптамил, което няма проблем с картонените кутии, пишете ми, за да ви ги дам. Много мразя да се хвърля храна! Sad

# 125
  • Мнения: 46
Здравейте,мамчета! Да ви се оплача,че ми е супер гадно.Крисиян тази вечер както бягаше в къщи падна и си счупи предното горно зъбче.Повече от половината го няма и стои едно такова заострено надолу 😢Викам си още половината не са излезли и вече започна да ги чупи,направо не знам как ще ги опазваме тия дечица.Е,оплаках се.Да ви е спокойна нощта!

# 126
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте,мамчета! Да ви се оплача,че ми е супер гадно.Крисиян тази вечер както бягаше в къщи падна и си счупи предното горно зъбче.Повече от половината го няма и стои едно такова заострено надолу Викам си още половината не са излезли и вече започна да ги чупи,направо не знам как ще ги опазваме тия дечица.Е,оплаках се.Да ви е спокойна нощта!

Ау Ронита много неприятно!  Sad Confused

Мами искам да Ви почерпя макар и виртуално - днес правя Христовата възраст! Наздраве! newsm59


И да Ви се оплача - днес ходихме за ПОРЕДЕН ПЪТ с Божидара на пазар обърнах се за една секунда и в следващия момент нея я нямаше. Изпаднах в паника започнах да крещя да викам - добре че беше един човек за да я хване. А нашата си взела едно шоколадово десертче и хоп с него към касата. Не го пожелавам това на никого което изживях ...  Cry Cry Cry

# 127
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аууу, Мария Тереса, наистина е ужасно това, което си преживяла  Hug

аз пък днес съм за първи ден на работа  Confused хем ми е готино, хем ми липсва ужасно Самуил. За сега е добре в детската градина, ще видим и следващите дни как ще е. Мрънкал доста, но установихме групово, че си иска детските филмчета, а не мама  Laughing Явно сме прекалили с гледането на тв и сега ще го отучвам  Crazy

# 128
  • Русе
  • Мнения: 311
Ronita наистина е много неприятно. За съжаление не можем да ги предпазим от всичко.

Мария  Тереса да си жива и здрава. Голям подарък ти е направила малката 😁

# 129
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Малки непослушковци Simple Smile
Хем уж са големи, хем те изненадват с какви ли не бели. Аз съм спокойна и знам, че и по-зле ще става.
Рони поне се успокоявай, че тези зъбчета са временни, а за Мария Тереса - напълно те разбирам аз бях така като хукна към главната улица (добре че имам бързи рефлекси, но скоро може и инфаркт да ми докара).
Днес сме на консулатция основно да ни дадат направление да видим как е желязото. Напоследък Венци проявява капризи към храната и още не съм решила дали да го насилвам да яде всичко или да го оставя да прави каквото си иска. За сега проблемът се решава с хляб в лъжичката Simple Smile

# 130
  • Мнения: 1 602
Ронита, много неприятно за зъбчето и единственото което може да те успокой е , че не е от постоянните зъби.

Мария Тереса, честит рожден ден на патерица. Много здраве, щастие и любов ти пожелавам. Hug bouquet

На мен ми се случва редовно каката да се запилее и да я изгубя. Когато сме в нашия магазин не ме е страх , защото е вече голяма и може да се прибере сама , но когато сме на непознато от нея място направо настръхвам. Постоянно и се карам , но тя си е такава отнесена. С малката още не съм излизала без количката и не знам как ще е. Сигурна съм , че ще е голям рев в магазина , защото ще иска да вземе всичко. Тя и сега се изправя в количката и само казва ДАЙ.

Момичета как се отразява смяната на времето на бебоците? Моята вместо да спи до по късно всяка сутрин в 6 е будна и обикаля къщата , а аз не мога да отлепя от леглото.

Относно яденето , през деня почти нищо не иска да яде и вечер пие по 2 шишета мляко едно след друго  Shocked това си е 600мл  Shocked  надявам се това да е период и скоро да мине.

# 131
  • Мнения: 120
Стефи и моята Габи пак взе да става рано, А тъкмо беше свикнала да подписва до 8 Sad Но и рано и се доспива. Явно и повлия доста смяната на часа и сега ще трябва пак да свикват милите (и ние съответно Simple Smile
Аз исках да ви питам Вашите дечица пият ли още вода/мляко легнали в леглото. Мен все ме е страх че може да се задави легнала ама какво да я правя. Така си заспива вечер с млякото или нощем пие вода?
Слънчев ден от нас Wink

# 132
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, аз рано се похвалих, че всичко е наред с детската градина  Cry днес, вече трети ден, имаше и рев и сополи. Не искаше да ме пусне ... Дано бързо да свикне и да се успокои, но да знаете, сърцете ми направо щеше да се пръсне от мъка  Cry

Иначе, нито вода , нито мляко пие в креватчето  Peace само , ако случайно се събуди нощем му давам малко вода да пийне легнал, но аз го гледам  Peace

# 133
  • Мнения: 851
Мария Тереса, bouquet честит рожден ден и от мен! Желая ти да си здрава, много щастлива и да имаш само хубави емоции оттук нататък Hug Това с изгубването, без да искам да те отчайвам може да се случва пак. На мен каката ми го е правила доста пъти. То просто да не се обърне човек...Аз пък съм намирала изгубени деца...абе въобще трябва да са ни на 4 очите и пак гаранции няма.
Ронита, много е гадно това. Не мен ми е един от големите страхове, но и тук няма как да се застраховаш. На наши приятели синчето няколко пъти ги прави тези неща. Първо счупи едното зъбче, после няколко пъти разклати всичките с падане и кръв му течеше...Сега София се учи как да се качва на столовете в кухнята, а те са високи и пода е плочки и всеки път това си представям. Дано повече да не се повтаря.
Mrs.Turner, той вече разбира, че го оставяш и затова. Преди това не го е осъзнавал. Но не се безпокой, ще поплаче няколко дни и ще свикне. Въпросът е да разбере, че винаги го взимаш и всичко ще е ок. Аз всеки ден й говорех - сега те оставям, но тати довечера ще те вземе. Ще свикне, спокойно Hug

# 134
  • Мнения: 1 602
Ние си пием нощем от шишето с мляко. Не се притеснявам , че ще се задави , но и да се случи тя сама се изправя за да се изкашля и не ми е притеснено. Повече ме притеснява привързаността й към бибата. Каката никога не е ползвала и не съм имала проблеми , но малката само я търси и без нея неможе. Чудя се как да я отучвам. Имаме ли от групата вече отказали се от бибата и ако да може ли да споделите вашия опит. Мм вика да й я намажем с люта чушка , НО на мен ми се вижда много гаден и брутален метод за отказване и не смятам да го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт