Първокласници 2016 - 2017 г. - тема III

  • 69 652
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 9 558
Май има някакъв вирус, който върлува Sad. В класа на малкото поне за сега всички са здрави. Дано така да остане.
Вчера са били в зоопарка и за първи път е боравила с пари. Беше много щастлива, че има протмоне с пари в него. Купила си е "огроооооомен" захарен памук Wink.

# 736
  • Мнения: 9 446
Срамежливка, готви новата тема Hug

# 737
  • София
  • Мнения: 6 117
Hope for Two , вчера баба му е опитала да обясни последната ситуация, както ни я разказа детето; реакцията на госпожата била "Не се опитвайте да прехвърляте нещата, така до никъде няма да стигнем".  Rolling Eyes И понеже вече е викана педагогическия съветник, сега и ние поискахме среща с нея.

Не отричам, че е имало няколко сблъсъка, но всички полагаме усилия да се оправят нещата, а насреща едно мръщене и поведение, като че всички други са безукорни...

# 738
  • София
  • Мнения: 19 253
Не отричам, че е имало няколко сблъсъка, но всички полагаме усилия да се оправят нещата, а насреща едно мръщене и поведение, като че всички други са безукорни...

Местене или поне предупреждение за него дали няма да помогне?

# 739
  • София
  • Мнения: 6 117
Местене няма да помогне, защото най-вероятно нещата са породени от стреса от адаптацията. Ново място - нов стрес. Предупреждения са отправяни.

# 740
  • Мнения: 8 266
 лято! Аз лично не съм привърженик да се обясняваме, баба, стринка, леля.
Казвам го защото моето миналата година започна ПУК в училище и се сби. От моя опит , веднага отиваш да говориш с учителката. Ти, не някой друг. Даваш ясно да се разбере , че не толерирате биене или каквото и да било лошо поведение и че говорите у дома. За съжаление учителите понякога не получават подкрепа от родителите на по буйните деца.
Също така даваш ясна информация , че набеждаването му за черната овца няма да доведе до добри резултати.
Със сигурност в един конфликт и двете страни са намесени. Моето се беше почуствало засегнато и затова беше ударило. Наблегнахме на това , че не трябва да удря а не кой бил започнал.  



# 741
  • София
  • Мнения: 6 117
Благодаря за съвета, може и така да направим.
Именно, и моето все се чувства заплашено в някакви ситуации и реагира по-бурно; не спираме да обясняваме.

# 742
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Да ми препоръчате добри допълнителни помагала / сборници по математика за работа вкъщи?
Bliss, ти беше споменала, че ползвате такива - от кои си доволна?

# 743
  • Кърджали
  • Мнения: 10 283
Аз съм взела това. Но ще следя за препоръки и за други

Скрит текст:

# 744
  • Мнения: 4 872
Срамежливка, готви новата тема Hug
 Нея май я няма. Може някой друг да я пусне.

 Моят хубавец е със запушен нос от понеделник. Слагам му капки и си ходи на училище. Там няма нищо ново тази седмица и започвам да се успокоявам, че ученика свикна с новостите в ежедневието и се адаптира вече, а и ние покрай него.

 лято!, не знам какво помага при твоя юнак, но аз моя го наказвам. Забранявам му да гледа детски канали, да излиза пред блока с приятелите, без игри на телефона и на компютъра. Така има възможност да обмисли ситуацията, осъзнава къде е сбъркал  и изпълнява поисканото от него . Напоследък даже не се налага да го наказвам, а само го предупреждавам , че при недопустимо държание в училище ще бъде наказан и той внимава как се държи.
 

 

# 745
  • Мнения: 5 251
Допълнително нищо не давам, толкова много домашни има, че пише с часове и то без да се мота.

Госпожата беше писала да ги проверим за въшки, което ме навява на мисълта, че или има в клас или в училището...и ми настръхва косата, като се сетя зимата как чистих с дни....Отделно се ядосвам, че децата се пускат до лавката, което уж нямаше да се прави. Сега моят ми мрънка, че на другите им давали пари и той искал.

# 746
  • Мнения: 3 791
И аз не знам как да процедирам с наказанията Rolling Eyes.След като веднъж си взе от нашите пари почнахме да му даваме джобни.Почна да мрънка,че били малко докато не го хванахме втори път,че си е напълнил джобовете с пари които не сме му дали...
Отделно всеки ден все нещо мрънка-вчера съученик му сложил трохи в шишето за вода.
После друго дете по погрешка му взе суитчера и сега сме с чужд по-малък от нашия.
Има и някакво плачещо човече в тетрадката с ченгелчетата...
Не знам за човечето,но на мен ми се реве вече,а са минали само 2 седмици.

# 747
  • Мнения: X
Да ми препоръчате добри допълнителни помагала / сборници по математика за работа вкъщи?
Bliss, ти беше споменала, че ползвате такива - от кои си доволна?
Принципно ние сме в училище с поредицата "Искам да знам" на изд. Слово. Купих и съм доволна и от "С Мечо и Медунка уча и се забавлявам" на изд. Кронос. Него го използвам за работа в къщи и затвърждаване на материала след училище за да не стане досадно с едни и същи задачи (като визия и поднасяне).
Също и от "Задачи по математика за 1 клас. Упражнения и домашни работи" на Просвета.


Има едни сборници със задачи. Тях използвам едва след като видя, че няма замисляне по материята. Мисля, че са добра практика:
1. Сборник задачи по математика за 1 клас за ЗИП И СИП на изд. Просвета
2.Сборник задачи по математика за 1 клас, авт. Ангелина Манова и Люба Чилингирова, пак на Просвета
3. Математика за първолаци на изд. Калоянов
4.Тестови задачи по математика за 1 клас на Булвест 2000, но нивото е малко нисичко според мен за дъщеря ми.
5.Задачи по математика за бързоуспяващи ученици за 1 клас.
6. И показаното от ЕлиГ сборниче.
Ползвам и задачите давани на предходни състезания за 1 клас. В сайта на Алек ги има и можеш да си ги принтираш. Добър ориентир са какво правят най-напредналите деца.

 
Като имай предвид, че от повечето не  давам наред всяка задача. Не и губя времето с неща, които очевидно знае и със затворени очи да решава. Но такива, които и отнемат време за замисъл ги тренира. Идеята е че в момента до голяма част материала по математика е по скоро базов/основополагащ и напрактика с времето става като наизустен/автоматизиран. Материя която пресъздаваме без да мислим дори.

Нивото в нашето училище в момента е смятане на елементарни уравнения с неизвестни до 10. Някои деца знаят да смята с двуцифрени с преминаване, но не е търсено целенасочено от училището. Пишат повечето ръкописно, защото учителката им миналата година им ги въведе. Още нямат ясно понятие за препинателни знаци, но бяха правили накрая диктовки на 2-3 изречения. Това ти го казвам за да се ориентираш просто, защото не навсякъде нивото е такова, а и изобщо не е нужно. 

По български все още само използваме обичайни упражнителни тетрадки за ръкописни букви и доста книжки чете съобразени с нивото и (чете вече почти гладко). Има всякакви издания на тетрадките. Но съм взела и едни Диктовки за 1 клас на Просвета. Иначе в клас активно правят звукови модели и сричкуване. Което на моята дъщеря вече е скучно.



# 748
  • Мнения: 11 849
Да ми препоръчате добри допълнителни помагала / сборници по математика за работа вкъщи?


Моето е в паралелка с математика и ползват този сборник https://www.book.store.bg/p32089/sbornik-po-matematika-za-1-klas … etia-kajkova.html
и това помагало за ЗИП  https://www.book.store.bg/p22005/uchebno-pomagalo-po-matematika- … ia-temnikova.html

# 749
  • Мнения: 397
Здравейте момичета!
И ние сме с някакъв вирус, но децата го карат леко, а мен не чак толкова леко  Rolling Eyes

Исках да ви питам сега с новите промени директорите можели да разрешават до 3 дни отсъствия по семейни причини.
Това за учебни или календарни дни важи, защото аз искам да ползваме 2 учебни дни ( но 4 календарни) - един петък и един понеделник?

За помагала по математика - ще ги снимам вкъщи, ние сме на СИП и на ЗИП по математика, така че сме затрупани на този етап - имаме към 5 и няма да купувам. Едно от тях ми изглежда за по-напреднали деца.

Общи условия

Активация на акаунт