Мама се мае, ФЕВРУАРЧЕ със смях играе - тема 20

  • 74 104
  • 475
  •   1
Отговори
# 390
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте момичета Simple Smile
Безобидна, пиши как е минало. Сигурна съм, че ти е било много притеснено.
И Вики обича мнооого сладко. Особенно шоколад. А колко до късно не му бях давала. Иначе другата храна яде с триста зора. Много ни беше ядосал с мм и един месец беше наказан без никакви лакомства. Той има правен един зъб, и много му харесва да ходи на зъболекар. Даже вчера мм беше на преглед и той отиде с него.и естествено си е изпросил един преглед от зъболекаря.
Гери за първи път чувам за този озонатор. Но рейнбоум ми е мечта и на мен. Много е хубава. Аз от време на време взимам на една приятелка и не ми се вярва какво излиза от матриците ни. Но в момента няма как да дам толкова пари за нея., плюс че представката за пране се купува отделно и тя си е цифра.
Фейче, ти имаш ли някакви наблюдения за Боуен терапията? Четох наскоро, че е подходяща и за такива неща като на Вилито. Или не ти се иска да пробваш с такава алтернатива?

# 391
  • NE
  • Мнения: 10 999
Да споделя как успявам да туширам този месец проблема със сладкото.
Всяка вечер когато се стъмни изкарваме една кошничка в която джуджетата пускат по нещо сладичко и малко на размери. Вярно, че е още малък и постоянно изкарва кошницата, но само да го видите как се вълнува като види нещо в нея. Далеч съм от мисълта, че ще мина без да му давам сладко. Майка ми ми разказва истории какви сме ги къдрили със сестра ми по този повод преди години.

# 392
  • Мнения: 47
Здравейте,
А лично не съм доволна от Димитрова в Току да, тъй като е много заета и претрупва. Препоръчвам а деца очна клиника към Александровска. Там всички са много добри а и там оперира син ми.

# 393
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Аз птк имам обратни наблюдения.
Ходихме при всички светила заради постоянно зачервяване на очите. Като почнеш от Оскар, Димитрова от Александровска, Чернодринска, и 3 лекари от Визус,още толкова които ми бяха препоръчани. Всички казваха алергия. Капки ежедневно 1 година, Кортикостероидни., без изобщо да отчитат че няма трайно подобрение. Разубеждаваха ме да го водя на алерголог, но аз го заведох. Когато там не излезе нищо, самия лекар ми я препоръча. Единствено тя до последно се опитада разбере какво е, освен че назначи адекватно лечение, само тя му разшири зениците и след това всичко мина. Цял живот ще и бъда благодарна на тая жена. Аз си знам през какъв ужас минах, защото детето ми имаше силен светобоязън, и е стоял у нас на дръпнати завеси и слънчеви очила заради това. Постоянно беше изнервен, спря да се храни защото постоянно изпитваше болка, неискаше да излиза навън и още още много...
Да, няма церемонене, не е излишно мила с децата, а е твърда и гледа да си свърши работата като хората.
Това е моя личен опит.

# 394
  • Мнения: 47
Синът ми е с кривогледство вследствие на спазъм на очите. При нас тя не обясни нищо въпреки въпросите и безпокойството ни и ни отдели 5 мин за преследва и каза само ами 3 операции. В Александровска сме при кемилев и той му разшири очите, назначи терапия със закриване на правото око и след само 6месеца и 1операция сина ми е много по добре.
Но явно е въпросът на късмет и в какъв момент оцелваш докторите

# 395
  • Бурса
  • Мнения: 649
Мале момичета през какви перипетии сте минали и двете. Наистина според мен понякога е въпрос на късмет да си попаднеш на правилния специалист. Да са живи и здрави дечицата.

Сега нали съм с малка беба и пак почват наново тревогите та да ви питам от какво са породени тази светобоязън и спазъмът на очите?

# 396
  • Мнения: 47
Може да се появи от гледане на близко дълго време. Вторачване в нещо. А и от най обикновена вирусна инфекция също. Поне така ни обясниха на нас. Обикновено се проявява около 3 година. Тогава нещо се променяло в начина по който виждат децата. При всички доктори при които бяхме първия им въпрос беше кога е навършил 3 г. При нас се прояви 20 дена след рождения му ден.

# 397
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Тели няма за какво да се притесняваш без причина. Води си я на профилактипните прегледи. На 6м после на 1г и след това когато ти кажат.
При нас не е от гледане на тв или нещо такова, защото не е от децата, които стоят пред тв.
Светобоязън е болката от светлината, и изкуствена и от слънцето, в следствие на зачервяването. При Вики започна с излизането на един ечемик, мина трудно и няколко месеца след това започна това зачервяване. Без секрети без нищо. Просто очите ставаха кървясали. Какви ли не прегледи му направиха, секрет му взеха по ное настояване, защото всички бяха категорични че не е бактериално, тъй като няма секрет. Да, излезе чист наистина. Всичко сочеше за слънчева алергия. Но пък дори зимата, когато не сме излизали по 4-5 дни пак го имаше. Така и не разбрах какво е. Димитрова му назначи изследване на кръвта за стафилококи- нищо не излезе слава на Бога. Разшири мъ зениците и имаше 0.5 далекогледство. Каза че не слагат очила за толкова малък диоптър и при толкова малко дете, но тя искаше да елеминира всяко дразнение. Преди това назначи лечение и се оправи още тогава, но сложихме очила за всеки случай. И така.
За мен се отключи след последната шаркова ваксина, но това си е мое заключение.

# 398
  • Бурса
  • Мнения: 649
Интересно. При Теди пък точно около месец преди да навърши 3 беше се появило едно примигване, направо като тик особенно когато гледаше нещо на таблета или като се загледа в нещо(рисунка, играчка). Бях се притеснила много. Беше и боледувала седмица преди да се появи примигването. Тогава се случи че се прибрахме във Варна и я заведох на офталмолог. Казаха че нищо и няма и изчезна от самосебе си. Но продължи някъде около 20 дни поне. Бях и спряла за малко гледането на детски, но май не беше от тях.

Права си Мария, обикновено не се вкарвам във филми, но пък да съм информирана 😊

# 399
  • NE
  • Мнения: 10 999
Шарковата ваксина се спряга за най-опасните защото е единствената жива ваксина. Много родители точно нея обвиняват за отключване на аутизъм, макар че не е доказано. При Вилито я сложихме чак тази пролет и няма каскателство към трудното му проговаряне.
Мария Не съм подозирала, че сте минали такъв дълъг път. Важното е че сте овладяли положението.
В тази връзка да кажа, че в рода на ММ всички момичета са с висок диоптър, но слава богу момчетата са добре.

# 400
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Доста дълъг Фейче. В началото се държах, но след време, след всеки преглед при нов лекар, който казваше ми нищо му няма, алергия, аз си изревавах очите. Накрая още в кабинета почвах да плача, защото той видимо не беше добре. Да не кажа че беше зле. Излизахме със шапка с козирка силно дръпната надолу и слънчеви очила 4 степен защита. И пак се свиваше за да си затъмнява.
Искам да си изтрия от паметта този период. Да са живи и здрави децата. Но за мен шарковата ваксина е разковничето.

# 401
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мария, важното е че сте намерили решението. За прегледите знам какво е. На нас също ни писна от разкатаване. Последно правим едно обследване в четвъртък и квото-такова. Оттам ще я караме с работа в Карин дом и детска и когато, тогава почне да говори.

# 402
  • Мнения: 1 096
Мария,през колко труден период сте минали.Добре, че вече всичко с Вики е наред.Според мен при нас няма повод за притеснение,понеже Вико не търка очички на светлина,не е раздразнителен.Но за мое спокойствие искам да отида на още едно мнение.Препоръчаха ми и Велева от Александровска-ще видя къде финално ще отидем.Искам и Дари да заведа на профилактичен,че не е ходила досега.
Цветенце,стискам ви палци за прегледа и ще чакам да кажеш как е минал.

# 403
  • NE
  • Мнения: 10 999
То нашето е обследване. Ще го карат разни изисквания за възрастта да минава. Друг е въпросът колко ще иска при непознати хора. Скептична съм.

# 404
  • София
  • Мнения: 2 130
леле момичета през какви неща минавате . Това с ваксините си е нож с две остриета и хем държа да ги слагам, хем умирам всеки път от страх да не стане нещо.
Фейчка не позбавам Вики толкова добре, но от описаното от теб според мен детето просто си има характер, нещо хич не ми се вярва да е това което мислите. Имаш толкова много хора, които проговарят по късно, та някои от тях са доста известни личности. А и ако правилно разбирам той казва дадени думи, та дори на английски. Може би се бърка с двата езика и оттам, знам ли. С това обследване не знам как ще е, моето също би си траел пред непознати хора, децата са така.

Общи условия

Активация на акаунт