За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 56 085
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 292
Лейди, и аз това се чудя, за баткото не взех. Не ги харесвам като цяло, трудни ми изглеждат. Той беше с панталон и яке, но беше по-голям. За нея нямам по-дебели дрехи, ще трябва да взема няколко панталонки, обувки някакви, едно-две якета, затова си мислих дали космонавта няма да ги обедини.

# 61
  • Мнения: 153
IvanaBoneva, и моята дъщеря като новороденa получи обриви още в родилното от техните пелени. Изписват ме и на вторият ден в детско оделение, по късно дочух разговор от сестрите от къде се получил обривa, но мисълта ми е че ме оставихa в оделението и там го къпехa с калйев пермaнгaнaт .

# 62
  • Мнения: 1 091
Здравейте. Обръщам се към мамите с опит: нужна покупка ли е космонавт за бебе на 9 месеца? Тук климата е много суров( Североизточна България) , но не мога да разбера дали ще ни е необходим. Отдолу под космонавта с какво се обличат бебоците? Благодаря:)
При нас космонавта беше много полезна покупка.Даже и тази зима ако намеря за по-големи деца пак бих и купила.И крачетата и кръста са на топличко.Отдолу съм я обличала според времето.Ако не е толкова студено е била само по боди и чорапогащник.Като цяло и беше много удобно в него.Сега с тия пуловери,якета и т.н повече се изнервя.

Ако си купиш няма да съжаляваш Peace

Аз ще си позволя да съм на обратното мнение  bouquet
За бебе, което не шава, е идеално и топло. За движещо се дете според моя опит е много обемно и ограничава движението. Според мен по-добър вариант е грейка, която стига до под мишниците, и отгоре яке, но да не е със стегнат ластик, да не се набира. Така дори и да влезете някъде за малко, можеш да го съблечеш наполовина.
А за дрехите, с които е отдолу, няма значение дали ще е с космонавт или грейка и яке, според мен.
Ами зависи от предпочитанията и детето дали го понася.Аз не съм имала проблем и ми беше много удобен,на детето също.Сядаше,изправяше се и не е седяло като препарирано.Имали сме няколко и си ги износихме.Последният особено беше голямо попадение-мек,не пропуска вятър и вода,лек и много топлеше.

# 63
  • Мнения: 712
Момичета, малкият има обрив по лицето и по бузите, но основно по челцето. Вече няколко седмици не минава. Мислех, че е от претопляне , понеже постоянно се поти и си търка лицето в мен, докато е в раницата. Но почнах да се притеснявам. Днес ще го водя при педиатърката, но ако имате сходен опит-моля,споделете. Настръхнах като си помислих, че може да е екзема или дерматит..

# 64
  • Сандански
  • Мнения: 309
Здравейте, от две седмици захранвам сина ми (на шест месеца) и днес имаше малки бучки колкото стафидки в акото. Захранен е с картоф и тиква. Да звъня ли на лекарката или е нормално? Помня, че и друг път е  имало подобни въпроси в темата, но не ги намирам сега.

И друг въпрос. При почистване на ушето видях, че бебчо има гнойна пъпчица вътре. Звъннах на лекарката и каза, че сама ще се махне. Аз се притеснявам обаче. Моля за мнение от някой, който е имал същия проблем.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, от две седмици захранвам сина ми (на шест месеца) и днес имаше малки бучки колкото стафидки в акото. Захранен е с картоф и тиква. Да звъня ли на лекарката или е нормално? Помня, че и друг път е  имало подобни въпроси в темата, но не ги намирам сега.

И друг въпрос. При почистване на ушето видях, че бебчо има гнойна пъпчица вътре. Звъннах на лекарката и каза, че сама ще се махне. Аз се притеснявам обаче. Моля за мнение от някой, който е имал същия проблем.



1. Нормално е. Акото все повече ще се сгъстява и ще има парченца.
2. Ако стигаш до пъпката - намажи я с крем за подсичане. Но е я пукай, сама ще мине.

# 66
  • Сандански
  • Мнения: 309
Благодаря, -=Деси=-  Simple Smile.

# 67
  • Мнения: 1 326
На дъщеря ми май и излиза кучешки зъб,в неделя бяхме на лекар и лекарката така предположи.Тогава я заведохме,защото цяла нощ плака и не искаше да спи.Давах и Нурофен и един билков сироп за успокояване.Вчера вечерта и дадох 2,5 мл Нурофен и заспа.Сутринта ми се стори топла,но не премерих температурата,в 12 на обед беше 37 градуса.Спа малко и сега е 36,4.По принцип като и излизат зъби и се запушва нослето и получава запек,до преди 2 дни така беше,а сега е с диария.С диария изкара последния кътник преди 2 месеца.Сега доктора не ми вдига телефона,нали е почивен ден и се чудя преди 16 ч дали да не и дам за всеки случай Нурофен.Много ме е страх,никога не е вдигала температура.  Confused Имам Панадол,Нурофен,свещички и лепенки за температура,но не знам какво да дам и кога да дам.Страх ме е да не вдигне изведнъж,болница тук няма и не знам ако вдигне прекалено какво да направя.А и от 1 зъб дали може хем запек,после и диария да получи  newsm78

# 68
  • Мнения: 12 423
Нурофен седава през 7 часа, Панадол - през 4! Ако сте в Бг имай пред вид, че от известно време върлува вирус с повръщане или диария или и двете. След това дава усложнения - възпалено гърло, кашлица, хрема, температура. Внимавай да не са съвпаднали двете - никненето на  зъби с вируса. За стомахчето давай пробиотик - например Линекс бебе, био баланс бебе или др., за нослето - спрей с морска вода.
Лично аз не харесвам нито Панадол, нито Нурофен. Свещички може да ползваш, ако няма разстройство. Ако вдигне над 38° С и имаш хексалгин дай и 6-7 капки. При температура над 38,5  - 39° сваляй с чорапи и кърпи намокрени във вода с оцет. Щом се затоплят и започнат да изсъхват сменяйте. Имай предвид, че Панадол и Нурофен първо вдигат още и едва след това смъкват, затова не се препоръчват при много висока температура.
Посетете спешно отделение и искай преглед от педиатър - в детско отделение имат 24- часови дежурства.

Последна редакция: чт, 22 сеп 2016, 14:40 от Mama Ru

# 69
  • Мнения: 1 326
Водила съм я няколко пъти в спешното,но там не можаха дори температурата и да премерят,понеже не знаят как  #Crazy Миналата година точно по това време хвана вирус,който съвпадна с вадене на зъби и стигна до АБ,оттогава не беше боледувала.Сега тича,изпоти се,все едно нищо и няма.И пробиотик от раждането и давам,всяка сутрин.Не знам дали да изчакам да видя дали вдига температура или да не рискувам и да и дам нещо преди да вдигне...За диарията пък дадох лечебна хумана.1 кучешки като че ли ей сега ще излезе,ама знам ли,тя не дава да гледам там.И биберона си скъса от дъвкане  Confused

# 70
  • Мнения: 4 292
37 градуса не е температура и не е нужно да се дава нищо!
Mama Ru, по-полека със съветите за Хексалгина, това е тежко и опасно лекарство, което се дава само след изрична консултация с лекар.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Дребосъчка е с някаква водниста хрема.  Sad Промивам нослето с Маример през около час, успях веднъж да ползвам и аспиратора за нос. Дадох и малка ампула витамин С. Опитах се да се свържа с педиатъра, но не вдига. Притеснявам се да не се влоши.
Няма температура, жизнена и енергична е, има апетит.
Съвети?

# 72
  • Мнения: X
На колко е дребосъчка?
Как ще давате лекарства предварително? Детето може изобщо да не вдигне температура, следиш я и толкова. Панадола и Нурофена хич не са безвредни, внимателно с тях!
За диария давам Ре Комфорт, предписано от лекар ( полезни бактерии ), веднага пресича.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
На година и девет месеца е. Не давам лекарства предварително, Маример е морска вода за нос, а витамин С е добавка. Чудя се дали с аспиратора за нос няма да провокирам по-голяма секреция. И приемам препоръки за справяне с хремата, по-точно овладяване, без лекарства.
Дано се размине!  Praynig

# 74
  • Мнения: 12 423
Възрастен лекар ми каза да си избера Панадол / Нурофен и при нужда, ако след два часа температурата е над 37,5 да редувам с хексалгин. След като след прием на Нурофен температурата скочи до 40° / добре че бяхме в детско, та се разтичаха и я свалиха / внимавам много с Нурофен и Панадол. А хексалгин се дава не повече от три пъти в денонощието, но смъква директно, та избягвам риска от температурен гърч. През другото време карам на чорапи и кърпи с оцет.
Няма безобидно лекарство, затова внимавам, с това, което давам на децата. За съжаление, са от "често боледуващите"  и искам, не искам налага се. Сега се мъча да им подсиля имунитета и се надявам с израстването да боледуват по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт