За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 56 154
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 292
Вече не вярвам в такова нещо като подсилване на имунитет, особено в Бг, където аптеките преливат от знайни и незнайни имуностимулатори.
 Давах няколко неща за имунитет като черен бъз, гледам да яде здравословно, лекарят препоръчваше смяна море-планина е излиза и влиза в ангина! Трябва да се израсте според мен.
 Синът ми често прави 40 Т, свалям я с баня, последно ме уплаши, че не падаше. Хексалгин имам в шкафа, но не давам. От Парацетамол и Нурофен не ме е страх, понасят се добре и не крият рискове.

# 76
  • Мнения: X
На година и девет месеца е. Не давам лекарства предварително, Маример е морска вода за нос, а витамин С е добавка. Чудя се дали с аспиратора за нос няма да провокирам по-голяма секреция. И приемам препоръки за справяне с хремата, по-точно овладяване, без лекарства.
Дано се размине!  Praynig
Това за лекарствата не беше към теб. Ако сополките не й пречат да спи, това което правиш е достатъчно. Аз давам и чай с мед и лимон, 2-3 пъти дневно. Явно е вирус, дано мине леко.

# 77
  • Мнения: 1 326
Нищо не дадох.Докторката,която я прегледа в неделя,каза да давам Нурофен за болка на 8 часа.Не давах на 8,а при нужда сутрин и 3 вечери.Много съм страхлива и никога не пия лекарства,освен ако не е нетърпимо,а на детето пък съвсем не давам.Но най-големия ми страх е,че тук няма болница,също че не съм боледувала с температури и от вируси и нямам идея как се сваля температура и как се реагира в такива случаи.Благодарение на пост на Зои от преди дни,като започна да се унася детето веднага измерих температурата и беше 37 градуса.Въобще нямаше да заподозра,че и има нещо,освен диарията.Дано да е било инцидентно  Praynig

# 78
  • София
  • Мнения: 3 789
Дребосъчка е с някаква водниста хрема.  Sad Промивам нослето с Маример през около час, успях веднъж да ползвам и аспиратора за нос. Дадох и малка ампула витамин С. Опитах се да се свържа с педиатъра, но не вдига. Притеснявам се да не се влоши.
Няма температура, жизнена и енергична е, има апетит.
Съвети?

Синът ми снощи се разкиха зверски, носът му течеше без да спира точно с такива воднисти сополи. Направих чиста инхалация, дадох ампула витамин С през устата. През нощта хъркаше ужасно, в 3 часа му издухах носа. Сутринта стана без следа от хрема.

Сега и аз се чудя дали е някакъв странен вирус или е затишие пред буря, защото и до сега няма никакви сополи или други оплаквания...

Допълвам: и от гърло се оплака, дадох таблетка за смучене, повече не го спомена. На 4 г. е

Последна редакция: чт, 22 сеп 2016, 19:37 от -=Деси=-

# 79
  • Мнения: 1 792
Точно пък от рязко сваляне на температура по бабините методи с чорапи и компреси се правят гърчове, защото нервната система не успява да се адаптира. Това от няколко лекари като препоръка го имам.

Моето дете също е с водниста хрема. Ама и преди няколко седмици от градината си ги домъкна такива сополи. Предния път носът му тече 3 дни и от раз спря. И сега не мисля да давам нищо само прочистват 2-3 пъти на ден с морска вода и аспиратора. Но ще проуча това за инхалатора.

Пролетта 2-3 дни ми се влачи с темпаратура, но беше супер жизнен. Като дигаше над 38,5 тогава почвах да свалям с Нурофен. Даже и на доктор не го водих, защото си мислех, че са зъби. Стигна до 40градуса една вечер, но я свали. Майка ми ми е казвала следната приказка "като почне да ти дига детето температура пиеш едно хапче валериан и после почваш да лекуваш детето". Мисълта мие, че трябва да подхождате по-спокойно, когато е болно. Не да се неглижира проблем, не, просто да не се паникьосваме.

# 80
  • Мнения: 2 850
Дъщеря ми се разболя за първи път на един месец! Имаше само хрема, но новородено със запушен нос е страшно нещо. После пък на 5 месеца хвана вирус с висока температура 39", червено гърло, задна хрема със стичащи се храчки назад в гърлото, от което повръщаше, и пи антибиотик. Претръпнах оттогава, иначе наистина ми идеше да пия Валериан, защото съм голяма паника.
 Бистрата хрема не ме плаши, ще тече носа 5дни най-много, ще правя инхалации и Стеримар, понякога Коларгол капки. За температура, ако е висока над 38, давам Панадол или Нурофен. Нурофен се дава на 8 часа, не на 7 часа, както някой написа по-напред. Хексалгин никога не съм давала, дано не се налага. 37" не е температура, до 37,5 никога нищо не давам, освен ако детето не се чувства добре. Има вируси, от които те боли главата и тялото ти е сковано, тогава давам Нурофен, той облекчава болката.
Зои, и на море ходим с дъщеря ми, и живеем в град, близо до планината, то не са хомеопатии за укрепване на имунитета, сиропи с черен бъз, ехинацея, мед и прочие - пак лесно се разболява. Само миналата година я опазих от ноември до юни здрава, с цената на гледане вкъщи и ограничаване на посещения на пълни детски площадки. Сега ходи пет дни на градина и се разболя.

# 81
  • Мнения: X
Като го чуя това за имунитета и ми се повръща. И най-здравото дете сред болни ще прихване, просто ще изкара вируса по-леко.
И аз вече претръпнах, но с първото дете бяхме големи паники. Постоянно търчахме до Спешното  Embarassed . Сега бебето за 6 месеца изкара 5-6 вируса, ако това се беше случило на брат му нямаше да доживея второ дете.

# 82
  • Мнения: 1 092
Нашия педи ми е казвал,че до 38 градуса,освен ако детето не се чувства добре и видимо го мъчи температурата,да не давам нищо.Нурофена на нас ни дразни стомаха и много рядко се е стигало до него,но пък той действа по-продължително от Панадола и за това е през 8 часа.Аз съм смъквала температура с хладък душ.За диарията на нас ни помага Ентерол,чай от шипка и диета.Другото,което спасява дъщеря ми от сериозни разболявания е Изорекс.Още на 2-рия ден от приема и всичко отшумява.

Относно тези бабини процедури с оцет,мед,ракия и т.н. на краката сестра ми,като дете направи гърч и едвам я спасиха в Пирогов.Така че и с това шега не бива.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 789
Може ли без да допирам маската до устата и само с физиологичен разтвор за кратко да пусна инхалатор на 2-месечно бебе?
В упътването не пише нищо за толкова малки деца, а е с хрема. Засега промивам и смуча.

# 84
  • Мнения: X
Инхалации се правят и на малки бебета, ако правилно разбирам въпроса. Голямото дете беше на 5 месеца, когато му предписаха такова лечение.

# 85
  • Мнения: 4 292
Деси, ако нямаш чисто нова маска недей! Няколко пъти съм го коментирала с аптекари, маските са индивидуални. Предполагам затова питаш, ако не допираш, но то изпарението си минава през нея.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 789
Лейди, Зои, благодаря!
Значи ще й пусна Simple Smile.
Голямата маска е чисто нова, но не се бях сетила, че трябва отделна, мислех да стерилизирам малката, която ползваме. Благодаря!

# 87
  • Мнения: 4 292
И аз питах за стерилизиране от малкия на таткото, но ми казаха, че е по-добре отделна. Много са малки и фини частиците, могат да оберат всякакви стари наслагвания. Знам ли какво остава след стерилизация, но послушах.
 Бебето е на АБ най-малко две седмици. Успях днес да дам със спринцовка странично на бузата, дано и занапред да мога. Лекарят днес каза, че понякога лечението в по една година за бактерии. Много ме обнадежди Confused

# 88
  • Мнения: 6 791
Имам въпрос ако сте попадали в сходна ситуация. Малката е с хрема от месец и половина. Първоначално хремата течеше напред през носа (бистри секрети), по предписание на УНГ 1 седмица слагахме Виброцил, после още една капки по негова рецепта, бъркани в аптека. Секретът през носа спря, но тръгна назад. Малката говори носово, чува се как й клокочи носа, но при издухване нищо не излиза. Разбира се започна да кашля и я заведох при пулмоложката, която я следи, защото вече веднъж сме лежали в болница с пневмония.
Слава Богу, не е стигнало нищо до дробовете, тръгнало е надолу все пак, за момента само гърлото и трахеята били възпалени. Лимфните й възли били много увеличени, което говорело, че са силно засегнати от инфекцията и без АБ нямало да мине. И ето на, вече 3ти ден е на Клацид и капки Проспан в комбинация с Фенистил. Сякаш вече не говори толкова носово, спря да кашля, но го чувам носа как клокочи и продължава да се стича назад. Промивам със Стеримар, тя си издухва добре и силно носа, но нищо не излиза. Как сте спирали задна хрема?? Ако не я оправи този АБ, пак ще си имаме проблеми. Вече не знам какво да я правя. Иначе е добре, няма Т, храни се, успях днес да й видя гърлото, вече е спокойно, но този нос.. ooooh! ooooh!

# 89
  • Мнения: 2 850
Радева, инхалации да излиза секретът. Проспан пие, Стеримар през час,дърпаш с помпичка, чайове много да се втечни секретът. Клацид ще спре храчките, иначе няма спиране задна хрема със силна кашлица от нея. Моята пи до петък Клацид, точно заради хрипове и свистене на гърдите. Всичко е от носа.
Капя й лайка в носа, също много отпушва. Спи на висока възглавница. След антибиотика й давам Цинабсин профилактично.

Общи условия

Активация на акаунт