За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 56 125
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 791
Здравейте на всички мами.

Нова съм в групичката и влизам със следният въпрос: Бебето ми на 2,5 месеца има крусти по главата. Знам, че това не е анормално, но проблема е, че при него отиват към атопичен дерматит/ себорея. Тази сухота я има по гръбчето, по ушенцата, по вратлето, тук таме по крачетата. Личната ми даде направление за дерматолог, който ще посетим сега в Петък, до тогава ми даде съвет да не го къпя често, да махна Мустела, заради която подозира, че се е пресушил така, защото го нямахме това изобщо като проблем. Вярно е, че кожичката му е доста по-чувствителна от на каката, той ми е второ детенце, а с нея изобщо не съм с еизправяла пред такъв проблем. Направо му е на шупли главичката и го мажа с какво ли не, докато стане време за преглед от дерматолога. Вие имали ли сте такъв проблем и как го решихте? Каква козметика използвате за вашите бебета? Много благодаря предварително за вниманието!
Като бебе имаше проявя на атопичен дерматит дъщеря ми, израстна го (сега е на 2г8м).
За къпането съвета е правилен, възможно по-рядко да се мокри кожата, особено зимата. Дрехи само от естествени материи, да се внимава за мухъл и прекалена влага в стаята. Дерматологът ни предписа интензивно хидратиращ крем за атопична кожа на Биодерма и подходящ душ гел, които да ползваме до навършване на 3г. В началото за 10 дни мазахме засегнатите зони с предписан бъркан крем от аптеката, защото имаше екземи. Доста бързо се повлия, тогава беше на 4м, ползвам и до днес изписаната козметика, кожата е здрава, няма рецидиф. Крустите постепенно почиствах и се изчистиха. При захранването бях по-внимателна, защото дерматолога наблегна, че млечните могат да създадат проблем.

# 691
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите. Ползвам на Биодерма Атодерм крема, който обаче помага моментно и естествено те се завръщат тези сухи петънца. Изчаквам да видя какво ще предпише лекарката преди да закупя медицинска козметика, виждам, че има доста варианти. Дрешките са памучни изцяло, не купувам други материи. Имаме влагомер и гледам, че всичко откъм темп. и влага е в норма. Той консумира кърма и се чудя да не е някакво предразположение към алергии, виждам, че доста хора правят асоциация с това.
А да питам след като не къпете бебето често, какъв е точно режима, забърсвате с морка марля лицето, гънките и вратлето? И след това нанасяте крема? Или просто миете детето само с водичка без главата?

И още един въпрос за майките, които са от гр. Варна, дали знаете някой добър дерматолог?

# 692
  • Мнения: 6 791
Мокри кърпи за лице и гънки не са добър вариант. Не мокрех цялото тяло ежедневно, вечер миех само дупето и лицето при необходимост. Идеята е да не миеш дупе на всяка смяна на памперс. През деня за памперс зоната ползвах мокри кърпи само за нааканите гащи. Иначе просто подсушавах със суха салфетка ако има нужда. Идеята е не напълно да се избягва вода, просто да е при нужда. Едно миене на лице няма да е фатално.
От Варна съм, помогна ни д-р Томов.

# 693
  • Мнения: 8
Благодаря отново! Ще имам всичко това предвид!

# 694
  • Мнения: 1 630
Момичета, един бърз въпрос относно ваксините. Моята педиатърка като че ли се обърка нещо. Когато малката беше на 2 месеца й направихме Пентаксима и Синфлорикса, т.е. 2 боцкания на 1 път. И двете първи прием. Вчера бяхме при нея на консулт, защото малката стана на 3 месеца и тя ни прати само на Синфлорикс. Не трябваше ли и Пентаксим да правим? В паспорта на малката пише и Пентаксима, но тя каза, че ни е стар паспорта и по новия календар сега имало само Синфлорикс. Чета из нета, пише, че Пентаксима и Синфлорикса са през 2ри, 3ти и четвърти месец съответно 1ви, 2ри и 3ти прием. Аз ли нещо бъркам  newsm78

# 695
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, един бърз въпрос относно ваксините. Моята педиатърка като че ли се обърка нещо. Когато малката беше на 2 месеца й направихме Пентаксима и Синфлорикса, т.е. 2 боцкания на 1 път. И двете първи прием. Вчера бяхме при нея на консулт, защото малката стана на 3 месеца и тя ни прати само на Синфлорикс. Не трябваше ли и Пентаксим да правим? В паспорта на малката пише и Пентаксима, но тя каза, че ни е стар паспорта и по новия календар сега имало само Синфлорикс. Чета из нета, пише, че Пентаксима и Синфлорикса са през 2ри, 3ти и четвърти месец съответно 1ви, 2ри и 3ти прием. Аз ли нещо бъркам  newsm78

Нещо бъркате. Сега са Хексацима + Синфлорикс на 2, 3 и 4 месеца

# 696
  • Мнения: 1 630
Ох да, грешката е моя, имах предвид Хексацим. На каката на времето правихме Пентаксим и от там греша. Хексацим сме сложили и преди месец, заедно със Синфлорикса- първи прием на 2 месеца. Но сега сложихме само Синфлорикса втори прием.  newsm78

# 697
  • Мнения: X
Хексацима се бие 2 месеца след първия прием, поне нашата педиатърка така процедира.

# 698
  • София
  • Мнения: 3 789
Може би е решила да ги раздели, макар че няма смисъл, ако детето е понесло ваксините добре първия път.
Или просто не е в час, да си погледне имунизационния календар.

# 699
  • Мнения: 598
Нашата ЛЛ процедира така: 2-ри месец Хексацима+ Синфлорикс; 3-ти месец - Синфлорикс; 4-ти месец- Хексацима+Синфлорикс; 5-ти месец - нищо; 6-ти месец- Хексацима

# 700
  • София
  • Мнения: 420
Здравейте мами,
Едно въпросче свързано с бебо - ревящ.
Днес започна един неистов рев, чак зааиняване със сълзи. Изпънал се беше, главата назад и не спираше да реве. Успокояваше се само изправен гледащ напред... И след минути пак започавашее от веднъж да плачка. Няма температура, ушетата не реагира на лек натиск.
Сега заспа, проТо се измори... Правичък заспа на ръце... но плака час и половина, спира, реве, спира, реве. Отказва да яде, последно яде 80 гр към 12:30....
Mислите ли, че са колики? Този вторник беше на ваксина, преди седмица навърши 2 месеца. А от ваксината възможни странични ефекти?

# 701
  • Мнения: 1 630
Благодаря момичета, изясни ми се за ваксините.  bouquet
А за рева- нашата кака рева 2 години нон стоп. Нищо й нямаше, просто такава си беше, ревлива. Душата ми се пропи с рев. Нищо не помагаше. Явно има баланс в природата, защото второто е като котенце, само дето не мърка  Heart Eyes
Успех мила, дано е период и да е от коликите например и да мине бързо  bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте мами,
Едно въпросче свързано с бебо - ревящ.
Днес започна един неистов рев, чак зааиняване със сълзи. Изпънал се беше, главата назад и не спираше да реве. Успокояваше се само изправен гледащ напред... И след минути пак започавашее от веднъж да плачка. Няма температура, ушетата не реагира на лек натиск.
Сега заспа, проТо се измори... Правичък заспа на ръце... но плака час и половина, спира, реве, спира, реве. Отказва да яде, последно яде 80 гр към 12:30....
Mислите ли, че са колики? Този вторник беше на ваксина, преди седмица навърши 2 месеца. А от ваксината възможни странични ефекти?

Кога е акал?

# 703
  • София
  • Мнения: 420
Цитат на: the_valkyrie link=topic=940855.msg341254 31#msg34125431 date=1480256078
Здравейте мами,
Едно въпросче свързано с бебо - ревящ.
Днес започна един неистов рев, чак зааиняване със сълзи. Изпънал се беше, главата назад и не спираше да реве. Успокояваше се само изправен гледащ напред... И след минути пак започавашее от веднъж да плачка. Няма температура, ушетата не реагира на лек натиск.
Сега заспа, проТо се измори... Правичък заспа на ръце... но плака час и половина, спира, реве, спира, реве. Отказва да яде, последно яде 80 гр към 12:30....
Mислите ли, че са колики? Този вторник беше на ваксина, преди седмица навърши 2 месеца. А от ваксината възможни странични ефекти?

Кога е акал?
Ами вчера около 6 часа следобяд. По принцип всеки ден около това време се изхожда. Сега св събуди и изяде 90гр. Има напредък, изглежда спокоен. Но преплаква на моменти.

# 704
  • Мнения: 4 292
Здравейте мами,
Едно въпросче свързано с бебо - ревящ.
Днес започна един неистов рев, чак зааиняване със сълзи. Изпънал се беше, главата назад и не спираше да реве. Успокояваше се само изправен гледащ напред... И след минути пак започавашее от веднъж да плачка. Няма температура, ушетата не реагира на лек натиск.
Сега заспа, проТо се измори... Правичък заспа на ръце... но плака час и половина, спира, реве, спира, реве. Отказва да яде, последно яде 80 гр към 12:30....
Mислите ли, че са колики? Този вторник беше на ваксина, преди седмица навърши 2 месеца. А от ваксината възможни странични ефекти?
Може и колики да са, нещо моментно. Синът ми така ревеше, с главата назад. Имало е някакъв дискомфорт бебето. Не мисля, че е от ваксина, много време е минало.

Общи условия

Активация на акаунт