Варицела ли е това?

  • 15 777
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 116
Ох горкичката дребосъчка !  Cry Как е тя ?

Като чета и ми става лошо, нашата група също е карантинна, така че очаквам включване ... Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 39 768
Инче щом групата ви е под карантина... групата на Дияна поне от месец и нещо е под карантина и има все повече болни деца и все си продължават карантината.
Дияна е по-добре. Някои от пъпките вече са с коричка. Но... има светлина в края на тунела, на оправяне вървят нещата.
А милата как и се ходи навън... Днес каза "ама аз ще стоя близо до теб, няма да тичам" Simple Smile

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 11 116
Инче щом групата ви е под карантина... групата на Дияна поне от месец и нещо е под карантина и има все повече болни деца и все си продължават карантината.
Дияна е по-добре. Някои от пъпките вече са с коричка. Но... има светлина в края на тунела, на оправяне вървят нещата.
А милата как и се ходи навън... Днес каза "ама аз ще стоя близо до теб, няма да тичам" Simple Smile

Докторицата ни каза, че 90% от децата в групата ще се зарязят ... Иначе групата е карантинна почти месец, но Искрен е болен (направи пристъп по празниците) и не е на градина, та може и да го подмине варицелата.

Радвам се, че Дияна се оправя !  Heart Eyes
А за колко време преминава изцяло обрива ?

# 19
  • Мнения: 1 455
Големият ми син и дъщеря ми също изкараха Варицела! Много е неприятно, а за съжеление няма и много облекчаващи методи, но всичко минава за около седмица - 10 дни. На Тони му останаха няколко белези по лицето и по телцето, но го мазах с Контрактубекс и всичко се оправи,  вече белези няма!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 768
Днес ни изтича карантината. Карантината е 9 дена. Детето болно от варицела било заразно на 100% през този период.
Дияна има много пъпки, всички са на коричка. В понеделник ще ходим до джипито. Иначе обрив избиваше до 4-5тия ден от карантината. Не знам обаче още колко време ще трябва, за да паднат коричките, т.е. напълно да заздравеят местата на обрива.

# 21
  • Мнения: 6 315
На Йоан коричките му паднаха на втората-третата седмица след разболяването и все още има мънички белези, но според мен е въпрос на време да се скрият. Слагах пиоктанин докато бяхме в болницата и мазах с дефламол после.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 768
Имам Медеказол, ще питам Борисова дали мога да мажа с него.
Днес към 22 излязохме навън. Джони я облякъл и ме чакала облечена до вратата почти 1/2 час. И после падна една игра, едно тичане.
Пихме кафе с Ая, съпругът й и Никола, полудуваха малко. Като тръгнахме да се прибираме, Дияна тича, подскача. Върне се малко до мен, и аз казвам "хайде тичай мамо" и тя пърха кат пеперудка. Simple Smile
Как я издържа таз карантина, затворена у нас, не знам.

# 23
  • Мнения: 8 917
Имам Медеказол, ще питам Борисова дали мога да мажа с него.
Днес към 22 излязохме навън. Джони я облякъл и ме чакала облечена до вратата почти 1/2 час. И после падна една игра, едно тичане.
Пихме кафе с Ая, съпругът й и Никола, полудуваха малко. Като тръгнахме да се прибираме, Дияна тича, подскача. Върне се малко до мен, и аз казвам "хайде тичай мамо" и тя пърха кат пеперудка. Simple Smile
Как я издържа таз карантина, затворена у нас, не знам.

Следях темата и много се радвам, че вече малкото ти момиченце е добре, AnMary  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
Добре, аз така и не разбрах - може ли да се къпе или не?
И ако да - то със сапунче ли или само с вода?

# 25
  • София
  • Мнения: 39 768
Лекарката на Дияна забрани къпане под течаща вода и корито, можело обаче да се мие дупе и крачета.
Западните лекари обчае препоръчат къпане... облекчавал се сърбежа.
При Дияна нямаше сърбеж, тя плачеше, че я боли... но пък имаше пъпки и по дланите и по ходилата.

Марги, явно Дияна ще си ходи няколко седмици с корички. Знам по принцип, и от собствен опит, че ранички с корички минават бавно.
The Sun аз съм още по-щастлива, че всичко мина без проблеми Simple Smile

Днес й направихме една голямааа разходка, която тя толкова жадуваше... хич не е лесно 9-10 дена да си заключен в къщи.
Вяхме се и на Виенското колело в СофияЛенд Simple Smile


(Фотоапарата ми обаче жиее с вчерашна дата... ще я сменям таз Практика)
Дияна я гледаха малко странно днес, но пък и тя доста пъпки имаше по лицето.

# 26
  • Мнения: 1 520
Имам едно питане.
Трябва ли задължително да го заведа на лекар и  колко скоро след появата на пъпчици.
На моя мъник са му се появили няколко, незнам дали изобщо е шарка, аз имам подозрения че е от дрешките (защото сменихме системата на пране в последните седмици). Но се чудех дали да викам личната все пак. Иначе нали и утре е почивен ден, чак във вторник следобед ще е на смяна.
Мина ми през акъла да го заведа в дежурния кабинет в поликлиниката. Той няма температура, не се чеше, играл е в топлите дни с няколко деца в пясъчника, сега в студа не излиза за игри,само за разходки, не е кисел.

По какво се познават пъпките че са шарка, а не просто обрив.

Като гледам явно си има епидемия, колко мами са писали по темата с болни деца.

# 27
  • Мнения: 1 111
  Ан Мари, като я гледам твоята сладурана, няма големи пъпки по лицето, така че споко, може да няма белези.За информация синът ми /големия / изкара варицела като беше на 3 и му остана само едно белегче под дясното око, защото имаше много голяма пъпка там, която не мина с другите и коричката и падна преждевременно,когато веднъж се разплака.Просто омекна и падна и отдолу остана дупчица.Та и затова може би не се препоръчва мокрене.А за информация аз също се заразих, 3 месеца преди да забременея, голям късмет, а мислех че съм я карала...Имах/броих ги/86 обрива по лицето!!!Не ми остана и следа от тях, за щастие.

# 28
  • Мнения: 6 315
Душичка голяма ти е Дияна! Не са й големи пъпките, надали ще останат белези. На Йоан първата му пъпка бе огромна и подозирам, че ще си остави белег. Около 5мм в диаметър е някъде, никак не е малко, но е на лявата гърдичка, така че не е страшно.

elinger, аз заведох детето на лекар защото ми вдигна висока температура. Не предполагах, че е варицела, имаше 2 пъпки а аз нямаше как да ги разпозная, защото не бях виждала варицелна пъпка до тогава. Ако искаш изкъпи детето с по-топла от обичайното вода, остави го хубаво да се накисне Simple Smile. От топлото пъпките избиват Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 2 534
Супер , радвам се че вече сте навън  Party
Направо незнам , като ни тръшне нас как ще изкараме десет дни без да излиза , тя днес за един ден ме побърка и ме докара до лудост , а пък тогава  Sick

Общи условия

Активация на акаунт