Днес се роди синът ми в Родния си (а не родилния) дом

  • 44 571
  • 525
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
ами нали знаеш , че не всяка има този късмет , ти как беше сигурен , че тя няма да се разкъса . То от това дето го пишеш съм убедена , че и на видеозон не сте ходили и надали си знаел колко ще се роди бебето , колко е широк таза на жена ти и дали няма да е някое бебе 5 килограма , а жена ти да се нуждае от спешно секцио . Боже чудя се как някой може да рискува живота на любивата си и на детето си .... нямам думи .

# 16
  • Мнения: 513
Tired , звучиш ми адски познато....защо ли ми се струва , че обикаляш форумите и "агитираш" за нормално раждане у дома  newsm78 . Чудя се на жена ти  #Crazy , кой я заши ???? или и това е неприродно - я да си остане разкъсана като пазарска кошница .
Е , хайде - успех и честито бебе и е време да престанеш , много си досаден .
Жена ми роди без абсолютно никакви разкъсвания и кървене, един час по-късно вече си ходеше. Откъде ти дойдоха тези кошмарни видения?
Аз не съм от най просветените ама без кръв как ще стане номера  newsm78 ,че аз бях прогизнала при положение че почти нямам разкъсвания  , даже може да се каже че нямам и шевове.

# 17
  • Мнения: 1 161
ами нали знаеш , че не всяка има този късмет , ти как беше сигурен , че тя няма да се разкъса . То от това дето го пишеш съм убедена , че и на видеозон не сте ходили и надали си знаел колко ще се роди бебето , колко е широк таза на жена ти и дали няма да е някое бебе 5 килограма , а жена ти да се нуждае от спешно секцио . Боже чудя се как някой може да рискува живота на любивата си и на детето си .... нямам думи .
Всичко беше много внимателно облислено. Всеки 2 седмици ходехме на преглед, знаехме разположението на детето, размера и теглото му. Знаехме кога е термина. А "спешно секцио" се прилага вече най-вече заради цената му. Чух безброй случаи на здрави жени с нормална бременност, които биват убедени от докторите си да раждат секцио, защото болнниците са търговски дружества и цената на такава операция започва от 800 лв. нагоре.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Честито и от мен, да е жив и здрав синът ви!  bouquet
Аз също нямах нито един шев, и станах почти веднага, но това в повечето случай е жив късмет.
Важното е, че всичко е наред!

# 19
  • Мнения: 1 161
Tired , звучиш ми адски познато....защо ли ми се струва , че обикаляш форумите и "агитираш" за нормално раждане у дома  newsm78 . Чудя се на жена ти  #Crazy , кой я заши ???? или и това е неприродно - я да си остане разкъсана като пазарска кошница .
Е , хайде - успех и честито бебе и е време да престанеш , много си досаден .
Жена ми роди без абсолютно никакви разкъсвания и кървене, един час по-късно вече си ходеше. Откъде ти дойдоха тези кошмарни видения?
Аз не съм от най просветените ама без кръв как ще стане номера  newsm78 ,че аз бях прогизнала при положение че почти нямам разкъсвания  , даже може да се каже че нямам и шевове.
Не, кръв си имаше, от отлепянето на плацентата, това е нормално, кървя леко около половин час тя за няколко часа се чувстваше замаяна. Дадох и шоколад, ударна доза желязо, мед, фурми и се оправи.

# 20
  • Мнения: 5 500
Честито бебе, дано да е истина, в което се съмнявам, доста съм мнителна напоследък!
А това за ЕС (Elimination Communication), за мен е пълна глупост, средновековно мъчение на 3 мес. бебета, ужас!

# 21
Честито да ви е жив и здрав сина.Но това което сте направили според мен е абсурдно newsm78просто  не мога да повярвам Naughty

# 22
  • Мнения: 175
ludmil аз съм от онези секцио , които се случват без да са предвидени . Нямах никакви показания , че ще се случи така - нормално бебе - 3, 650кг и не съм с тесен таз . Чудя се как си се решил на подобно нещо ??? Ти явно не четеш какво се случва на жените който раждат къде сварят . В болниците смъртните случаи са рядкост и то са лекарска немърливост и лош късмет на родилката , но виж у дома - та ти не можеш дори да реагираш ако започнеш да губиш тоновете на бебето , как ще го измъкнеш ??????
Гледай сега , животът си е твой , но от мен знай , че късметът все някога ще ти изневери и тогава ще съжаляваш . Относно пелените - нима не си чел колко увреждат тазобедрените стави ? , препоръчавам да прочетеш малко , знаеш английски .
Не ми се спори повече , но е добре да мислиш и изключенията от правилото .

# 23
  • Мнения: 513
Относно пелените - нима не си чел колко увреждат тазобедрените стави ? , препоръчавам да прочетеш малко , знаеш английски .
Не ми се спори повече , но е добре да мислиш и изключенията от правилото .
Е той вероятно няма предвид за повиване.

# 24
  • Мнения: 1 161
Честито бебе, дано да е истина, в което се съмнявам, доста съм мнителна напоследък!
А това за ЕС (Elimination Communication), за мен е пълна глупост, средновековно мъчение на 3 мес. бебета, ужас!

Всяко нещо е предУБЕЖДЕНИЕ докато не го пробваш. После става УБЕЖДЕНИЕ  Wink

# 25
  • Мнения: 1 161
Относно пелените - нима не си чел колко увреждат тазобедрените стави ? , препоръчавам да прочетеш малко , знаеш английски .
Не ми се спори повече , но е добре да мислиш и изключенията от правилото .
Е той вероятно няма предвид за повиване.
Разбира се, нали всяко новородено се повива. А за памперсите и повиването изчетох много материал, знам, че бабите ни са стягали крачетата на децата в повой за да не се изкривят. Знам, че има доказана връзка между памперсите и стерилността при мъжете. И т.н. Памперсите същесвуват (у нас) от 85-та насам. Значи всички досегашни поколения от 40-те насам трябва да са с увредени тазобедрени стави? Shocked

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честито! Желая ви сила и все такава отдаденост в осъществяването на плановете! Човек е щастлив, когато вижда мечтите си реалност. Здраве и късмет на всички ви!

Надявам се, че сте осигурили за всеки случай "топла връзка" поне с акушерка Simple Smile
Смятате ли да ваксинирате детето?

Поздрави! smile3525

# 27
  • Мнения: 46 535
Разбира се, нали всяко новородено се повива ...

 #Crazy Нямам думи ...

# 28
  • Мнения: 3 447
Разбира се, нали всяко новородено се повива. А за памперсите и повиването изчетох много материал, знам, че бабите ни са стягали крачетата на децата в повой за да не се изкривят. Знам, че има доказана връзка между памперсите и стерилността при мъжете. И т.н. Памперсите същесвуват (у нас) от 85-та насам. Значи всички досегашни поколения от 40-те насам трябва да са с увредени тазобедрени стави? Shocked
Е, по тази логика всички поколения след 85-та трябва да са с криви крака Grinning Един бърз поглед към 20-годишните мацки по Витошка ще те убеди, че не е така Wink

Да ти е живо и здраво детето  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 671
Честита рожба и от мен. Да ви е жив и здрав и само радост да ви носи.

Освен всички гласове досега, които директно или не те упрекват, ще се включа и аз - защо рискуваш живота и на жена си, и на бебето. Жена ти има ли собствено мнение по въпроса, или доброЗОРНО прие твоите /пред/УБЕЖДЕНИЯ.  
Просто не мога да повярвам, че в днешно време можете така да се измъчвате. Та нали целия цивилизационен процес в крайна сметка трябва да прави живота ни по-лек!
Прекаленият светец и Богу не е драг, е казал народът

Общи условия

Активация на акаунт