Днес се роди синът ми в Родния си (а не родилния) дом

  • 44 565
  • 525
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 903
Людмил, мед и шоколад на прясна кърмачка като че ли не е много удачно.... всъщност нека и кърмачките споделят, но това са алергени...абе що не ти вярвам? Не може бебето да не бъде погледнато от лекар след раждането. Защо жена ти не сподели впечатления също?
Какво щяхте да направите при усложнения, каква готовност имахте?
и други въпроси имам, ама засега стига.

# 31
  • Мнения: 161
Да ви е живо и здраво бебето.

Сори, ама за мен това си е истинска лудост.
Или сте големи късметлии или Господ ви пази. Бъдете щастливи и следващия път - поне раждайте в присъствието на медицинско лице.
Успех

# 32
  • Мнения: 3 042
smile3525ЧЕСТИТО БЕБЕЧЕ И ОТ МЕН!
ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО И МНОГО ДА ВИ РАДВА!
Много смела, но и страшно рискована постъпка!
Голям късмет сте извадили. Аз ако бях родила в къщи сега нямаше да пиша този постинг.

# 33
  • Мнения: 5 500
Разбира се, нали всяко новородено се повива ...

 #Crazy Нямам думи ...
И аз ама ще се спра до тука, щото от удивления темата ще стане 5 хиляди страници, а не е нужно! Людмил ни взема яко за мезе, нямало кръв дрън-дрън, после остава и жена ти да е била като Светата Дева, да ме прости Господ!

# 34
  • Мнения: 2 013
Честито ти детенце, да расте здраво, умно, умерено послушно.

Аз няма да те упреквам, всеки сам решава как да роди детето си. В крайна сметка бабите са раждали я на нивата, я вкъщи.
Въпросът ми е - защо взехте това решение? По религиозни или други причини? Наистина ми е интересно да чуя, моля те, обясни ми.
И какво значи ЕС? Аз гледах бебета преди почти 6 г., така че с тази концепция не съм се сблъсквала.

поздрави на майката.

П С - засукването веднага си е ОК, така се прави.

# 35
  • Мнения: 11 545
Честито бебче,и да ви е живо и здраво!....Ама хора вие луди ли сте,бе?Радвайте се на късмета си,че всичко е минало гладко.И сега какво?Ще спасявате Майката Земя като не използвате  памперси?Четох,четох но като стигнах до момента в който 3 мес бебе се приканва да пишка над ваната  #Crazyне издържах.

# 36
  • Мнения: 1 947
   "Съвременните" хора са/сме много страхливи! Да ви е живо и здраво малкото човече!  bouquet

# 37
  • Мнения: 878
ИХАААА...........Ама много смели тези хора бе !По-скоро жената.... newsm78
А  ЛУДмил  Mr. Green нещо не го разбирам аз този човек....уж иска всичко по натуралному да става и да не се използва цивилизацията , а пише на комютър  Joy Joy hahaha
Е на това му казвам тотално объркан индивид.
Горката женичка ,какво ли я чака още  #Crazy #Crazy #Crazy  

# 38
  • Мнения: 3 447
Абе хора, всеки сам взема решение и носи отговорност за себе си и за детето си. На мен и през ум не би ми минало да раждам в къщи, но щом Людмил и жена му са решили така и са си поели риска - ок. Ако искат да си отгледат детето без памперси или да го повиват, също е ок, това си е техният живот и тяхното дете. Важното е, че се е появил нов живот и детенце и живо и здраво.

Въпросът ми е - защо взехте това решение? По религиозни или други причини? Наистина ми е интересно да чуя, моля те, обясни ми.
.

На мен също ми е интересно, обясни, ако не те притеснява Peace

# 39
  • Мнения: 1 264
У нас памперси е нямало 85 година , гледала съм бебета родени 87 и 88 година с пелени към 90 година много трудно с връзки и от чужбина можеха да се намерят  Grinning Искам да попитам как реши , че водят до стерилност при мъжете като всъщност е все още много рано поколението ползвало памперси / у нас / да има деца ?

# 40
  • на Север
  • Мнения: 503
не че е невъзможно, ама аз НЕвярвам

# 41
  • Мнения: 6 472
Да ви е живо и здраво детенцето  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Аз не бих посмяла и едно раждане вкъщи би било прекалено голям стрес за нас (визирам мен и съпругът ми), но щом такива са вашите убеждения не виждам нищо лошо.

Между другото и при двете си раждания нямах разкъсвания ине се е налагало да ме шият. Независимо, че второто ми раждане мина невероятно бързо и лесно в последствие се появи проблем и ако не бях в болница си бях пътник. Не изкарах плацентата почти 20 минути, почнах да губя много кръв, наложи се да я извадят, а тя не излезе цяла. В крайна сметка ми правиха кюртаж под пълна упойка и след доста сериозна кръвозагуба. Това не пречеше час и половина по- късно да обикалям по коридорите Mr. Green

За памперсите - по различни причини първото си дете го гледах известно време на пелени. Оказаха се неудачен вариант, който ни навлече доста проблеми и се отказах в последтвие.

# 42
  • Мнения: 2 013
И още един въпрос имам всъщност - ти как се подготви за раждането? Защото на бабите ни са помагали истински "баби" - т.е. жени, които са се обучили "on the job" да бъдат акушерки, израждали са всички бебета в селото. Та какво чете и прави ти преди да дойде термина? Ако не си медицинско лице, разбира се.

# 43
  • Мнения: 1 410
Да ви е живо и здраво детенцето! Много да ви радва!  bouquet

Постъпката ви е много смела. Хубаво е, че за такива неща сте на едно мнение с жена ти, защото сигурно не се срещат често такива смелчаги. На мен също ми е интересно кога ще види детето медицински работник и кога ще го ваксинират?

# 44
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дано знаете какво правите, нека имате късмет и Господ да Ви пази-Вас и особено детето.
Не мога да приема нито едно от нещата, които сте направили, но съм си аз, дано Вашето "различие" не пречи на детето ви при адаптирането му в обществото. Оставете си толеранс и за казионните методи, ако вашите не свършат работа, защото се отнася за детето.

А иначе, олеле мале. Няма да разбера, ама не съм от посветените явно.  Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт