Днес се роди синът ми в Родния си (а не родилния) дом

  • 44 602
  • 525
  •   1
Отговори
# 510
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Mirenka, честито ти бебче, да ти е живо и здраво   bouquet

Имам един въпрос, мъжа ти каза, че се е подготвил с игли и конци, това означава ли, че ако се е налагала медицинска намеса, като зашиване след разкъсване е щял той да го направи или щяхте да потърсите медицинска помощ ?

# 511
  • Мнения: 474
Здравей_Мирена,
Пожелавам_на_сина_ти_да_расте_здрав_и_късметлия_и_да_ти_
носи_много_радост!
Аз_имам_един_чисто_"технологичен"_въпрос:
Съпругът_ти_беше_писал,че_сте_имали_подготвени_стерилни_
конци,инструменти_и_кръвоспиращи_в_случай_на_разкъсване_или
някакакво_усложнение.
Зашиването_на_разкъсна_рана_според_мен_е_манипулация,която
наистина_изисква_медицински_познания_и_тренирани_умения.
Каква_подготовка_имахте_за_такъв_вариант?Той_ли_би_те_
зашил_или_щяхте_да_потърсите_квалифицирана_мед._намеса?
Другият_господин,който_писа,че_е_зашил_жена_си_сам,очевидно
има_медицински_познания,както_се_разбира_от_постинга_му.

И_другият_ми_въпрос_е_какво_образование_имате(имам_предвид
хуманитарно,техническо,теология...)?



# 512
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Честито Бебе, да ви е живо и здраво!


Баба ми е раждала вкъщи, без да има нужната стерилна обстановка и не е била единствената.

Абе и моите пра-баби са раждали в къщи и личната ни статистика е : в едното семейство 4 умрели бебета, в другото 2 умрели бебета и умряла прабаба ми. Та за това говорят повечето момичета, че не искат те и техните деца да изпитват естествения отбор на гърба си. За какви статистики ще ми говорите, всяка от нас има собствени семейни статистики и може да ги научим от бабите и майките си и те далеч не са розови!
Омръзна ми да чета врели некипели : раждане в къщи без намеса  Shocked , мъжа ми ще ме кърпи, ваксините убиват или правят децата ни ненормални  Shocked , памперсите са вредни и водят до стерилност, микровълновите карат храната да ни облъчва, и т.н. и т.н. и т.н.



И баба ми бог да я прости, има умрели при раждането деца  Confused
Така, че моля НЕ правете такива безумни сравнения, като бабите са раждали в къщи и сегашните условия за раждане, ТЕ просто са нямали друг избор, ако са имали едва ли са щяли да предпочетат полето, пред болницата  Shocked

# 513
  • Мнения: 1 858
Хайде, останете със здраве и да ви е живо и здраво детенцето...че ако и в бъдеще така подхождате ще има да тегли милото...

Ех, колко пък сте категорини, да му се не види Thinking Не можете ли просто да приемете чуждия избор, независимо, че е различен от вашия, без да правите обобщения и прогнози?
Според мен пък детето ще израсне много по-щастливо и спокойно от нашите, дето по цял ден (и нощ) ще бичат игри на компютъра.
smile3501

# 514
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Хайде, останете със здраве и да ви е живо и здраво детенцето...че ако и в бъдеще така подхождате ще има да тегли милото...

Ех, колко пък сте категорини, да му се не види Thinking Не можете ли просто да приемете чуждия избор, независимо, че е различен от вашия, без да правите обобщения и прогнози?
Според мен пък детето ще израсне много по-щастливо и спокойно от нашите, дето по цял ден (и нощ) ще бичат игри на компютъра.
smile3501



В това с червените букви не можеш да бъдеш сигурна, защото както виждам хората си имат и комп и нет  smile3503

# 515
  • Мнения: 3 447
Хайде, останете със здраве и да ви е живо и здраво детенцето...че ако и в бъдеще така подхождате ще има да тегли милото...

Ех, колко пък сте категорини, да му се не види Thinking Не можете ли просто да приемете чуждия избор, независимо, че е различен от вашия, без да правите обобщения и прогнози?
Според мен пък детето ще израсне много по-щастливо и спокойно от нашите, дето по цял ден (и нощ) ще бичат игри на компютъра.
smile3501



В това с червените букви не можеш да бъдеш сигурна, защото както виждам хората си имат и комп и нет  smile3503
Абе и ти си права Mr. Green

# 516
  • Мнения: 5 228
И аз не бих се навила да раждам в къщи , но ми се ще в родилните домове да има повече алтарнативи за раждане!

 newsm10

# 517
  • Мнения: 7 640
ква клизма, сещаш се как са станали нещата.
Ама за Elimination Community що никой не ща да ме светне  Confused


намерих за това чудо тука да пише http://www.bebe.bg/Rajdane/pampersi_nevuzmojni.htm

ама по ме интересуваше за храненето
  chef
ааа, мерси, накрая някой да ме светне.
То било communication, а не  community. Той ли не е чел, аз ли newsm78
Аман от знаещи и можещи некомпетенции!
Няколко са тези персони във Форума, на които като видя постингите, все се заричам сда не чета, з-тото се нервя и все не издържам.
Такива дивотии и във филм не можеш да видиш!

# 518
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Честити , да Ви е живо и здраво.....
Аз не си падам по такива "естествени раждания" и то в 21 век.
Все пак майката трябва да  поема отговорност за живота на бебчето, явно не и пука за нейният собствен....
Доста лекомислено , но важното че всичко е наред!!!

Ами и аз така мисля, доста далеч съм от представата да раждам пред камината у дома, първо нямаме камина  Laughing, а и приятелят ми е категорично против да присъства на раждането, та камоли той да ме изражда. Доста първично ми се струва това, далеч от мойте представи за начин и избор на живот. Но от друга страна всеки има право на избор, въпреки, че тук става дума и за нечий друг живот. Аз не смятам да се връщам на клона при маймуните, нито на нивата със сърпа в ряка и бебето в друга.
На майката желая мнага здраве, късмет и любов, да се радва на мъничето си.
  bouquet

# 519
  • Мнения: 4 370
За ЕС Людмил беше пуснал друга тема.
Аз се чудя, тея хора като си хледат бебето с пелени, кога им остава време да седнат на компа!?

# 520
  • Мнения: 5 370
За ЕС Людмил беше пуснал друга тема.
Аз се чудя, тея хора като си хледат бебето с пелени, кога им остава време да седнат на компа!?
Резонно питане, бих казала. newsm10

# 521
  • Мнения: 3 447
За ЕС Людмил беше пуснал друга тема.
Аз се чудя, тея хора като си хледат бебето с пелени, кога им остава време да седнат на компа!?
Резонно питане, бих казала. newsm10
Той човека си беше казал, че е подсигурил пералня бе Grinning

# 522
  • Мнения: 7 186
Той човека си беше казал, че е подсигурил пералня бе Grinning

Е как пералня бе, това чудо на прогреса... Shocked
Нали уж трябвало да се връщаме към природата, как в пещерата пералня? Thinking

# 523
  • Мнения: 7 640
За ЕС Людмил беше пуснал друга тема.
Аз се чудя, тея хора като си хледат бебето с пелени, кога им остава време да седнат на компа!?
да, много си права

# 524
  • Мнения: 9 908
проста организация на времето - бебето виси в слинга, докато тя пуска пералня и после тича да меси хляба. Людмил е насякъл дърва, запалил е ...камината, и тъй  Laughing

а птичите песни за раждането отвън ли са се чували или са пуснати на компютъра? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт